התלבטות ברכישת רכב חדש

• פותח הנושא yd33
  • פורסם בתאריך

tedys strm

New member
האם התקשרת אליו?

לא בעבור הבטחות אלא כי אתה בוודאי יודע מעט פחות ממנו
&nbsp
ובעיקר: רישיון הרכב מעודכן לאחר ביצוע השינוי ורשום מפורשות כי רשאי לחנות בחניונים תת קרקעיים.

enigo

New member
קרא שוב את מה שהבאתי

לכלי רכב מונעים בגז מותר לחנות בחניונים תת-קרקעיים מהיום הראשון - בתנאי שהחניון מצויד במערכת אוורור לפי תקן מסוים. עקרונית, כל החניונין שנבנו לאחר שנה מסוימת אמורים להיות מצוידים במערכת כזו, אבל מעט מאוד חניונים ישנים יותר, אם בכלל, התקינו מערכת כזו. ולכן בשורה התחתונה רכב עם מערכת גז לא יכול לחנות ברוב החניונים ה תת-קרקעיים. איש המכירות של מערכת הגז לא שיקר לך, אלא פשוט סיפר לך רק חלק מהסיפור...
האבחנה בין מערכת גז "ישנה" ו"חדשה" פשוט לא קיימת בחוק - לפחות לא במקום שהצלחתי למצוא בעזרת גוגל.

tedys strm

New member
אפשר להצמד לאבחנה הבאה בין המערכות גז הישנות לחדשות והיא:

במערכת החדשה מצויין ברשיון הרכב שמורשה לחניון תת קרקעי.
בעבר זה לא היה רשום.
המערכות החדשות גם מותאמות יותר טוב למנוע ולמשל אין צורך ב"משמנות" וכד'.

enigo

New member
הצורך במשמנות נובע מההבדל הבסיסי בין גז לבנזין

והיכולת של מנועים להתמודד איתו. גם מערכת גז סופר-דופר מתוחכמת לא יכולה להתגבר על זה. כך שנראה לי שמישהו הטעה אותך, או שהכוונה שלו היתה שלא צריך משמנת נפרדת כי היא כבר מובנית במערכת.

tedys strm

New member
לא.

אין במערכות המודרניות כיום צורך במשמנת נפרדת וגם אין משמנת במערכת.
&nbsp
תקבל הסבר אם תתקשר.

enigo

New member
מכיוון שאת ההסבר על למה צריך משמנת

קיבלתי ממנהלים טכניים של יבואנים, אני די סגור שהוא נכון. והם מקור מוסמך יותר ממתקין בעל אינטרס לשכנע אותי שלא צריך.

the annonymous

New member
אתה בכלל יודע מה הרציונאל מאחורי האיסור?

אם אתה מבין אותו אז אתה אמור להבין שזה לא שייך לסוג המערכת אלא לעצם העובדה שיש מיכל גפ"מ באוטו.

tedys strm

New member
זה שייך להיסטוריה

כשהמערכות הללו היו פחות בטוחות מבחינת סיכון לדליפה.
כיום: דליפת דלק מסוכנת הרבה יותר
מיכל הגז עמיד יותר ממיכל הדלק ברכב.
החיבורים טובים.
גם אם יש דליפה, הגז מסריח ומורגש ביתר קלות בהשוואה לדלק.
הגז מתנדף בקלות. אל תשכח שגם אדי דלק מסוכנים. על כן החניון התת קרקעי המאוורר [זאת דרישה בכל חניון תת קרקעי] מתאים לגז.
&nbsp
איך תתמודד עם הנתון הבא: שברשיון הרכב החדש רשום מפורשות שרשאי לחניון תת קרקעי?

enigo

New member
כל מה שאתה אומר נכון כבר מהרגע הראשון

והיו כתבות על כך שאיסור החניה בחניונים תת-קרקעיים הוא מטופש עוד כשהחוק נקבע. אבל מה לעשות והמחוקקים שלנו הם בני אדם בסופו של יום, עם פחדים לא תמיד מבוססים והחלטות שהן לא תמיד לוגיות לחלוטין?
ובשורה התחתונה, העובדה היא שהחוק קבע שברוב החניונים התת-קרקעיים אסור לרכב מונע בגז לחנות.
הטעות הבסיסית שלך היא ההנחה שכל החניונים התת-קרקעיים מאווררים בתקן הנדרש בחוק כדי להתיר חנית רכב מונע בגז. זה פשוט לא נכון.

tedys strm

New member
הסברתי לך את לשון החוק המעודכן

ואתה בשוונג, משמיץ את "המחוקקים שלנו" גם לאחר שהתקנות עודכנו.

enigo

New member
אפשר אסמכתא? לינק למקום שבו מוזכר

העדכון בתקנות באתר רשמי? כי אני לא מצאתי כזה. גם לא מצאתי אזכור כלשהו לעדכון התקנות בנושא באף אחד מאתרי הרכב בארץ, ומוזר שדבר כזה יעבור מתחת לרדאר של כולם.

tedys strm

New member
האם התקשרת?

תקבל כל האינפורמציה כולל "מובאות" ושאר פרטים, שהרי השאלות והספקות. אין לך זכות ראשונים אפילו על הזוטות שבהן.

enigo

New member
אסמכתה יכולה להיות אך ורק

מסמך רשמי, של מדינת ישראל, או לפחות מידע באתר רשמי של מדינת ישראל. מילים של מתקין הן חסרות ערך, כי אין להן תוקף חוקי.
כך שכמו שכבר כתבתי לך לפני כן - אין שום סיבה להתקשר.

yd33

New member
טיגואן ו-3008 גרסת 2000 סמק יקרות

ראב4 היברידי ללא פסי גגון , עד כמה שזכור לי מהתבוננות במיפרט

enigo

New member
בדוק אם אפשר להוסיף. הרבה פעמים אפדר

לטיגואן היתה גרסה ב-175,כבר אין?

M o l

New member
טיגואן נמכר בעבר גם עם ה1.4, לדעתי כרגע נמכר רק עם 2.0.

למעלה