מעוניין לתקן גיר בפוקוס לאחר תום האח' המורחבת, ע"ח היבואן ?

boleaba

New member
מעוניין לתקן גיר בפוקוס לאחר תום האח' המורחבת, ע"ח היבואן ?

הי,

בבעלותי פורד פוקוס 2012 סטיישן דגם טרנד - המודל עם הפגם המובנה בגיר הרובוטי. אמנם היבואן דלק מוטורס מעניק אחריות מורחבת, אולם "על הנייר" היא חלפה (אני עם כ 200,000 ק"מ). מנסיוני בעבר (עם איסוזו טרופר וחברת UMI) יבואן רציני, מממן (או לפחות מסבסד משמעותית) את הטיפול בגיר הפגום כדי לשמר לקוח מרוצה, אולם כשפניתי לאחד המוסכים המורשים שלהם, קיבלתי תשובה לקונית ושלילית בנוגע לכך והצעת מחיר יקרה ביותר.

אני די אובד עצות, כי עלות התיקון מהווה חלק משמעותי ממחירון הרכב, ושווי הרכב בוודאי יהיה נמוך מהמחירון.

שאלותיי הן:

1. מהי הדרך הכי נכונה לפנות, ולמי, על מנת ליהנות מהחלפת/תיקון הגיר על חשבון / בסבסוד משמעותי של היבואן?

2. האם התיקון/החלפה של הגיר (ספציפית לאותו שנתון) מבטיחה כי אקבל גיר שכבר לא סובל מאותו פגם מובנה, כך שלא אצטרך לעמוד בפני אותה סיטואציה בעוד תקופה לא ארוכה?

אשמח לטיפים/הכוונה מנסיונכם. מי התמודד עם בעיה דומה, כיצד פתר. אם צריך, אפשרי גם בפרטי.
בסה"כ אני רוצה להשאר לקוח מרוצה של פורד/דלק מוטורס, אולם מדובר כאן בהוצאה ענקית על פגם שידוע בדגם הזה.

תודה מראש

ANZ1

New member
סליחה, אבל אתה מדבר על רכב עם 200 אלף קילומטר

אין שום סיבה שהיבואן יסבסד לך משהו,
זאת דעתי

enigo

New member
צור קשר ישירות עם מחלקת השירות של היבואן

מניסיון, הם יותר נדיבים מהמוסכים.

חן 1111

Active member
200 אלף ק"מ זה מכובד, זה אומר שאין בעיה בגיר שלך

פשוט בלאי טבעי. אז אין לך קייס להתלונן על פגם בגיר.
אתה יכול כמובן לפנות למחלקת השירות של היבואן, אולי יש להם איזו תוכנית של הטבות שיווקיות. תנסה.
אם לא, אז אתה יכול פשוט לתקן את הגיר במוסך לא מורשה, או למצוא גיר מפירוק. שתי האפשרויות יותר זולות, ויש בהן סיכון כלשהו.

boleaba

New member
תודה. עם זאת....

1. הגיר עשה בעיות דומות כבר כשקניתי אותו (מליסינג נהג יחיד) ב 75000 ק"מ, הוחלף מצמד במסגרת האחריות, ושודרגה גרסת התוכנה מספר פעמים.
2. ועם זאת, אני סוחב למעלה משנה רעידות/תפקוד לקוי של הרכב בגלל המצמד, שנולדו כשנה וקצת אחרי החלפת המצמד הנ"ל
3. המוסכניק הכללי שלי טוען שרק למוסך מורשה יש את הציוד להחלפת המצמד בפוקוס. התחלתי לחפש מוסך אחר כדי לקבל הצעה זולה יותר ולא מצאתי. אשמח להכוונה.

enigo

New member
חפש מכונית שמתמחים התיבות הילוכים.

יש אחד בסגולה, אם אני זוכר נכון. ספי או משהו בסגנון. ידע לתקן בזמנו תיבות של אודי כשהיבואן טען שאי אפשר לתקן אלא רק להחליף. אולי יהיה לו פתרון חכם גם הפעם...

איתי ג

New member
לפי המלצות של הפורום פניתי לספי לפני כשנה

הוא תיקן תיבת הילוכים בשברולט קרוז במשפחתי בעלות של כ-3,500 ש"ח, בעוד שהטענות היו שבמוסך מורשה יבואן נגיע לעלות גבוהה הרבה-הרבה יותר (לא בדקתי בעצמי, כך טען המוסכניק הרגיל שלי, מורשה משרד התחבורה). גיגול פשוט כנראה ימצא את הטלפון שלו.
פרסמתי על כך הודעה בפורום בזמנו.

למעלה