התלבטות ברכישת רכב חדש

• פותח הנושא yd33
  • פורסם בתאריך

yd33

New member
התלבטות ברכישת רכב חדש

היי , מתלבט בבחירת רכב חדש .
אני נכה , ובקרוב צריך להחליף את הרכב שלי .
אני צריך רכב 2000 סמ"ק גבוה ( ג'יפון 2X4 ) , מרווח ככל האפשר ( אני בעל מבנה גוף גדול + ) , ועם פסי גגון לאורך הרכב . התקציב הוא עד 180K שח , עם אפשרות לחריגה של עד 10K .
הנסועה שלי יחסית גבוהה , כ-30K ק"מ בשנה , כך שאני מעדיף רכב חסכוני ככל האפשר . ( אני יודע שהקטגוריה עצמה היא לא מהחסכוניות שיש )
כעת נוסע על אאוטלנדר 2016 - סה"כ מרוצה , אבל הדגם הנוכחי כבר מיושן ( משנת 2013 ) , נראה לי שבקרוב יחליפו אותו , אולי ב-2020 .
קיה ספורטאז ויונדאי טוסון - זוללות דלק ..
CX-5 ללא פסי גגון וזה חשוב לי מאוד כנכה .
פיג'ו 5008 - דגם של 2000 סמק עולה מעל ל-200K ש"ח ...
ההתלבטות שלי היא בין אאוטלנדר חדשה וסקודה קודיאק ( TSI 2000 דיזל ) .
האאוטלנדר כפי שציינתי ,סביר להניח שיוצג דגם חדש בעוד כשנה-שנתיים .
סה"כ רכב נוח ומרווח ( יש לי את ה-7 מקומות ) , והוא יחסית חסכוני (יחסית לרכב הקודם שלי , ספורטאז' 2000 סמק , שהיה זולל דלק בלי חשבון ..) .
הסקודה יחסית חדש והביקורות עליו טובות , קראתי עליו באינטרנט . הסקודה יותר חסכוני מהאאוטלנדר . החסרונות או החששות שלי מהסקודה : הוא קצת יותר יקר , מנוע דיזל ( מעולם לא היה בבעלותי רכב דיזל ..) , יבואן לא מהמוצלחים בלשון המעטה ... ובנוסף לכל רק שנתיים אחריות ( שנה שלישית בתוספת תשלום ) . זמני האספקה של הקודיאק התקצרו משמעותית , עד לא מזמן היה צריך להמתין חודשים ארוכים לאחר שמזמינים רכב .

מה דעתכם ? מה כדאי לקחת ?
האם יש רכב נוסף בתקציב שלי עם הדרישות שציינתי ?
( בגדול , יכול לדחות החלפת רכב לעוד מספר חודשים , במידה וצריכים להגיע דגמים חדשים מהקטגוריה הנ"ל ) .

תודה לעוזרים !

ANZl

New member
הסקודה קודיאק הוא רכב יותר טוב בכל פרמטר

מהמיצובישי אאוטלנד, כך שזה השוואה פשוטה, לא כוחות,
הסקודה יותר חדש, יותר מרווח, יותר איכותי, יותר מהיר, גם יותר מעוצב בפנים ובחוץ,
פשוט

הדרישה שיהיה רק מנוע 2 ליטר ורק הנעה קידמית מורידה חלק גדול מהמתחרים,
למשל הסובארו פורסטר, שהוא מאד נח מאד מרווח ומאד בטוח, אבל הוא עם הנעה כפולה ומנוע 2.5 ליטר.

yd33

New member
תודה , אבל דרישת הנפח

היא מביטוח לאומי , אני זכאי לרכב עד 2000 סמק.
בנוגע לפורסטר , הוא יותר יקר ונראה לי פחות חסכוני וגם ואין לי צורך ביכולת שטח . אני לא צריך 4x4

the annonymous

New member
אתה צריך את ה 7 מקומות ואת הגודל הפיזי?

והאם ה 2 ליטר זו חובה או מקסימום?
&nbsp
אם מקסימום ואתה לא חייב את ה 7 מקומות בדוק גם את ה 3008 והקארוק שבאותו תקציב יתנו רכב הרבה יותר מאובזר.
&nbsp
לגבי דיזל אין לך מה לפחד. אלה מנועים אמינים, עמידים, חסכוניים וחזקים. המינוס הוא קצת יותר רועש בתנועה עירונית. בשיוט ומחוץ לעיר לא תשמע אותו בכלל.
&nbsp

yd33

New member
תודה על התגובה ,

2000 סמק זה כדי לקבל את הקיצבה שמגיעה לי , זה המקסימום . אני יכול לקחת רכב קטן נפח מזה , אבל זה לא ישתלם לי .
בנוגע למרווח ולגודל , צריך רכב כמה שיותר מרווח היות והמימדים שלי לא צנועים

enigo

New member
זה שהרכב ארוך יותר לא אומר שהוא מרווח יותר

לנהג. האריכו אותו בשביל שיהיה מקום לעוד שורת מושבים.
הקודיאק בחירה טובה. לא מושלם, אבל נטול מגרעות בולטות וסהכ טוב ברוב התחומים.
אבל מתי משרד הביטחון יתעדכן ויבין שבעידן הטורבו נפח המנוע כבר לא יכול להיות מדד?

yd33

New member
תודה , הבסיס גלגלים בקודיאק

קצת יותר גדול מהאאוטלנדר .
ההגבלה היא של ביטוח לאומי , לא משרד הביטחון.
יש רכב נוסף שיכול להוות אלטרנטיבה טובה לשני הדגמים האלה ?

enigo

New member
את ה-3008 כבר הציעו לך

מושב נוח יותר, אבל נראה לי שתנוחת הנהיגה הייחודית של פיג'ו פחות נוחה לאנשים גדולים, בעיקר לעמוקים. שם יש חמש שנות אחריות, אם אנו זוכר נכון. גם שם מנוע השני ליטרים הוא מנוע דיזל, שאמור להיות חסכוני מאוד.
יש את הטיגואן, של פולקסווגן, שמציע עמדת נהג מרווחת ומנוע שני ליטרים, ואני חושב שנכנס בתקציב. אבל הוא בנזין, ויהיה פחות חסכוני מהדיזל.
בראב4 החדש לא יצא לי לנסוע, אבל אם עוד מציעים את הגרסה ההיברידית שלו (היו דיבורים על הפסקת השיווק) אז שווה לשקול גם אותו - יהיה כנראה הכי חסכוני למי שנוסע הרבה בפקקים.
שווה לבדוק גם מתי מגיע ה-crv החדש, ובאילו גרסאות. אבל אם להסתמך על ההיסטוריה של הונדה, לא בטוח שהוא יכנס בתקציב. לא במחיר המחירון, לפחות.

tedys strm

New member
הג'יפים של קיה

יש סורנטו (7 מקומות) ויש ספורטאג' (5 מקומות)
משווקים גם בגירסאות דיזל.
הספורטאג' דיזל חסכוני וירוק

ANZl

New member
לא

הסורנטו עם מנוע 2.2 ורק עם הנעה כפולה
לא מתאים לשואל
הספורטאז עם מנוע 1.6 והוא צפוף ולא מרווח
לא מתאים לשואל
הוא מחפש רכב עם מנוע 2 ליטר בלבד, ורק עם הנעה קידמית ורכב מרווח.

em28

Well-known member
הספורטאז 1.6 כבר לא נמכר (רק הטורבו), ה-2.0 לא צפוף

לא ברור למה השואל מדבר על רכב "גדול" כשבתכלס הוא זקוק לסביבת נהג נוחה ומרווחת (ואת זה גם הספורטאז' יתן).

tedys strm

New member
כעת נמכר ספורטאג' דיזל 1.6

140 כ''ס המופקים ממנוע דיזל הופכים את המרכב למאיץ חזק ביותר ולבעל שיוט מהיר בסל''ד רצפה...
&nbsp
אנחנו רכשנו סיד דיזל ידני. בסל''ד 2000 הרכב על 120. בסל''ד 1500 הרכב על 90 בהילוך 6 וניתן להאיץ יפה בעליות לירושלים בקלות ל120 ואף יותר בלי להוריד הילוך כי מקסימום המומנט בדיזל הזה הוא החל מסל''ד 1500.
תענוג.
אין ספק שהספורטאג' דיזל הוא אפילו חזק יותר.
&nbsp

yd33

New member
היה לי ספורטאז 2000 סמק , רכב מצויין ונוח

אבל ממש לא חסכוני , זולל דלק כאילו אין מחר

tedys strm

New member
לגבי שתיינותו המופרזת של ספורטג' 2.0 בנזין

תבדוק אופציה להתקין גפ''מ ברכב החדש שתרכוש.
תקבל פרטים וגם אחריות על התקנת מערכת הגפ''מ ממתקין הגז בחולון
077-557-8164
מחיר ליטר גפ''מ הוא 1/3 בהשוואה ל95 ככה ששווה בדיקה

enigo

New member
אצל רוב היבואנים התקנת מערכת גפ"ם מבטלת את האחריות

כך שלא הייתי ממליץ לעשות זאת ברכב חדש.

tedys strm

New member
היבואנים מצליחים להפחיד אבל

אין לזה באמת שיניים כי מתקין מערכת הגז מחולון שרשמתי את הטלפון שלו, נותן אחריות מלאה (לכל אחריות שהיבואן/יצרן הרכב לא יכבדו קרי מה שקשור לשימוש בגז או התקנתו).
לבד מכך, מערכות הגז המודרניות להבדיל מהישנות, ''בריאות'' למנוע כי נכנסות לפעולה לאחר שהמנוע חם עקב שימוש בבנזין כשהמנוע קר.
אחד ההוכחות הוא שהשמן בטיפולים יוצא כמו חדש כי הגז בתהליך הבעירה לא מייצר זיהום שמוצא דרכו לשמן המנוע.
הרכב הופך ל''ירוק'' יותר כלומר מזהם פחות. הרבה פחות.
פותח השרשור מחפש רכב 2.0. וטען שאהב את הספורטאג' אך זלל דלק. לפיכך גפמ יהווה פתרון מעולה עבורו. אם שילם 2000 ש''ח על בנזין ישלם מעתה רק 660 ש''ח על אותה כמות ומאפייני נסועה...

enigo

New member
המתקין נותן אחריות למערכת הגז

אם הוא ממש בסדר, הוא נותן אחריות למנוע. ועדיין, זו אחריות וולונטרית, בניגוד לאחריות יבואן שהיא על פי חוק, ועם תנאים מוגדרים היטב.
ונתקלתי כבר במקרים שבהם יבואנים הסירו אחריות בצורה גורפת ברגע שעשו שינויים ברכב. אז התקנת גפ"מ היא מתכון לסיבוכים במקרה של תקלה.
מעבר לזה - גז עולה קצת יותר משליש מבנזין, וצריכת הדלק גבוהה יותר בכ-10%,ובנוסף, כמו שאמרת, חלק מהזמן הרכב עובד על בנזין. כך שהעלות האמיתי היא בערך חצי מאשר ללא מערכת גז.
פתרון טוב מאוד למי שנוסע הרבה וזמינות לו תחנות גז. והוא לא נוסע ברכב חדש...

yd33

New member
מבלי לדבר על איבוד מקום החנייה שלי בעבודה

מדובר על חניון תת קרקעי , אסור להיכנס עם גפ"מ .
ואני נכה , אני חייב את החנייה שלי קרובה

tedys strm

New member
זה שייך להסטוריה

מערכות הגז המודרניות אינן מוגבלות בחניונים תת קרקעיים. זה גם יהיה רשום אצלך ברשיון. מערכת הגז בטוחה יותר ממערכת הדלק95 שלך. רצוי שתרים טלפון. תקבל אינפורמציה עדכנית ותקבל החלטה שמתאימה לך.

enigo

New member
יש לך סימוכין לזה? כי בחניונים

אני עדיין רואה שלטים של איסור חניה לרכב מונע בגז - בלי שום אבחנות בין מערכות ישנות לחדשות.

למעלה