קניית רכב מחברות השכרה. בעיות תיבת הילוכים אוטומטי.

קניית רכב מחברות השכרה. בעיות תיבת הילוכים אוטומטי.

אחרי שכבר קניתי את הרכב הזהירו אותי על בעיות בתיבות הילוכים. נזכרתי בחבר שקיבל רכב מושכר לצורך עבודתו. הוא הודה שעצר את הרכב על ידי העברת ההילוך לREVERSE. מעניין אותו למה חברות להשכרת רכב לא עושים כלום נגד נהגים שמעבירים את הרכב לREVERSE. בימינו זה מיותר עם מנגנון ABS שעוצר את הרכב בלי לעשות נזק לתיבת הילוכים. עכשיו שזה כבר מאוחר, בסוף האחריות אקח את הרכב לטיפול אצל מכון להילוכים אוטומטים ואסביר להם קניתי את הרכב מחברת השכרה והנהגים עוצרים על ידי העברת הילוכים לREVERSE.
מקווה שזה ימנע בעיות בהילוכים.

WarDog

New member
עד כמה שאני יודע הדבר לא אפשרי

עד כמה שאני יודע תיבות אוטומטית לא תכניס את ההילוך ההפוך לכיון הנסיעה הנוכחי גם אם תנסה.(מD לR ו מR לD)
&nbsp
בנוסף לכך רו הסיכוי שאם ההילוך ההפוך לכיון הנסיעה היה נכנס לפעולה אז התיבה היתה שובקת חיים הרבה לפני מה שאתה חושב.
&nbsp
ועוד דבר קטן, אין קשר (גם לא בעקיפין) בין הABS לבית תיבת ההילוכים.

חן 1111

Active member
מה זה השטויות האלו?

מי זה עוצר על ידי העברה לרוורס? בשביל מה יש בלמים? אז איזה טיפש סיפר לך שהוא עשה את זה, לא ברור למה. זה לא אומר שכולם עושים את זה כל הזמן. חוץ מזה, ברכב מודרני בכלל אי אפשר להעביר לרוורס בנסיעה קדימה.
חוץ מזה, יש לך איזו בעיה ברכב?

enigo

New member
מהפכי דחף. לא מסובבים את במנוע

אלא את זרם האוויר אחרי שהוא יוצא מהמנוע.

WarDog

New member
במטוסים אין "הילוכים", הרוורס רק משנה את כיון זרימת האויר

(או זוית להבי הפלופלור) אבל לא את הכיוון הפיזי של סיבוב המנוע, וגם זה רק עד מהירות מסוימת (כ-150 קמ"ש)*
&nbsp
*יש מטוסים שיכולים גם "לנסוע ברוורס" אבל אצלהם יש תכנון לזה כדי לא לגרום לנזק למנועים.
&nbsp
ההשפעה של הרוורס במטוס על שמירת המטוס על המסלול די זניחה (יש לא מאט מקרים שמפעילים רק באחד מהמנועים ועדין לא יורדים מהמסלול).
&nbsp
בסרטון של ה737 יש תקלה במערכת, שכן כל עוד המטוס באויר(יש חיישן בכן הנסע) הרוורס לא אמור להיכנס לפעולה.

היה לי מנהל עבודה שהזהיר אותי נגד קניית רכב מחברות השכרה.

הוא מספר כשנשלח לבצע עבודות עם רכב מושכר הוא עצר את הרכב ברוורס. אולי זה מסביר למה יש בעיות בהילוכים שקונים רכב מחברות השכרה. זה גם יכול להסביר למה אפשר לקבל הנחה רצינית במחיר. הצלחתי להוריד את המחיר מ48,000 ש"ח ל25,000 ש"ח.

enigo

New member

WarDog

New member
אני הייתי נזהר כמו מאש ממנהל כזה.

אכן רכבים מהשכרה נהנים מרקורד שמירה לא גבוהה במיוחד אבל בין זה לבין לעצור עם רוורס יש מרחק מאוד גדול.
&nbsp
ולפי כמה סרטונים ביוטיוב אחרי עצירה כזאת התיבה לא שורדת הרבה (אולי פעם-פעמים) ככה שהסיכוי שלך להיתקל ברכב עם תיבה שעברה התעללות כזאת יחסית נמוך.

em28

Well-known member
ברוב המכוניות האוטומטיות החדשות לא נגרם שום נזק

בחלק מהרכבים אי אפשר בכלל להעביר ל-R כשהרכב נוסע קדימה,
ברכבים אחרים העברה ל-R תוך כדי נסיעה פשוט לא עושה כלום - המחשב מתעלם.

WarDog

New member
זה ברור, הבעיה היא צורת החשיבה שמובילה למעשה הזה.

ואל תשכך רכבים ידנים ששם אין לך מגבלה פיזית מלנסות להכניס לרוורס בנסיעה קדימה.

enigo

New member
ברכב ידני גם הרבה פעמים אי אפשר לשלב לרברס

תוך כדי נסיעה קדימה. אולי בכולן. ואם ישתלב הילוך אחורי תוך כדי נסיעה קדימה - משהו ישבר ברגע שישחררו את המצמד.

WarDog

New member
מי שחושב שלעצור עם רוורס זה חכם, יצליח למצוא את הדרך

enigo

New member
ברכב ידני גם הרבה פעמים אי אפשר לשלב לרברס

תוך כדי נסיעה קדימה. אולי בכולן. ואם ישתלב הילוך אחורי תוך כדי נסיעה קדימה - משהו ישבר ברגע שישחררו את המצמד.

למעלה