לבחור שחיפש רכב משפחתי ידני חסכוני עם ביצועים

• פותח הנושא ANZ1
  • פורסם בתאריך

ANZ1

New member
לבחור שחיפש רכב משפחתי ידני חסכוני עם ביצועים

רנו מתחילה להביא לישראל את הדאציה דאסטר החדש ידני עם המנוע החדש מבית רנו מרצדס 1.3 ליטר טורבו עם גירסא אחת עם 130 כוחות סוס ב95 אלף שח,
וגירסא אחרת עם 150 כוחות סוס והרבה אבזור ב105 אלף שח.
צריכת דלק 1 ל16.5 קילומטר
והוא גם מאד מרווח ונח למשפחה,
החסרון היחידי זה שאין לו מערכות בטיחות אקטיביות, מצד שני אתה שאלת אם אפשר לנטרל אותם, כך שאם אתה לא אוהב מערכות כאלו, זה קניה מענינת

https://www.icar.co.il/חדשות_רכב/דאצ'יה_דאסטר_מקבל_מנוע_חדש/

enigo

New member
רק לשים לב שהוא צר יחסית מבפנים

כך שהוא יתאים בהחלט למשפחה עם שני ילדים, פחות לכזו עם שלושה.
עוד דבר - הביצועים יהיו סבירים-טובים בקו ישר. בסיבובים הוא די נורא. גרסה מודרנית לרנו 4...

enigo

New member
שמת לב שכתבתי "צר מבפנים"?

זו בדיוק הסיבה - הנתון החיצוני יכול להיות מטעה. בעיקר אם משווים "ג'יפ" עתיר עיטורי שטח וניפוחים לרכב משפחתי צנוע.
המושב האחורי בדאסטר מציע המון מקום לרגליים - ורוחב כמו סופרמיני. מניסיון, לא ממפרטים.

ANZ1

New member
עיתונאי רכב מקצועים לא מסכימים איתך

אני משער ש
1. לא נהגת בדגם הזה בכלל רק בדגם הקודם שלא קשור לזה
2. בטוח שלא ראית את הדגם עם המנוע החדש וצמיגים יותר אוחזים.
ולכן מה שכתבת על אחיזה בסיבובוים לא נכון, תקרא כתבות על הרכב שנכתבו על ידי בעלי מקצוע כמו אתר טופ גיר הבריטי, או האתר הזה שכותב :
The Duster actually feels quite well balanced in corners, and is responsive enough to boost confidence on demanding roads. The electric steering feels rather light but doesn't take a lot of twirling, and there's plenty of grip from those meaty-looking tyres without as much kickback as before over bumps. The brakes impress, too – shedding speed with little fuss even when an emergency stop is required. A sports-car driver will find little to get excited about, but few will find the Duster a chore to drive.

https://www.carbuyer.co.uk/reviews/dacia/duster/suv/engines

או לגבי הישיבה מאחורה, הנה 3 מבוגרים שיושבים מאחורה, תקפוץ לדקה 4:30 ותראה שהוא כותב שהספסל האחורי נח ל2 מבוגרים ובסדר ל3, אפשר לראות אותם.
https://www.youtube.com/watch?v=xu0BohBFYx0&t

ANZ1

New member
או במבחנים ישראלים

"דאצ'יה דאסטר הוא רכב מרווח. לא יודע אם בצורה אבסולוטית או רק לפי התחושה אבל לא היה חסר מקום. התקנת כיסא התינוק (הקבוע בכל המבחנים שלי) מאחור לא פגעה במרחב של הנוסע מקדימה. אפילו אפשר היה להושיב שני נוסעים ליד התינוק או שלושה ללא מושב הבטיחות בספסל האחורי, לא בנוחות מרבית, אך הרבה יותר נוח מהמכוניות המשפחתיות שבחנתי לאחרונה."

https://www.queenoftheroad.co.il/דאציה-דאסטר-החדש-דור-2-מבחן-דרכים/

enigo

New member
עם כל הכבוד, אני אבחר את מקורות המידע שלי

קצת יותר בקפידה...
ולגבי הנהיגה ברכב - תתפלא. עשיתי נהיגת מבחן ברכב לפני שבועיים עם חבר שתכנן לקנות ג'ימני אבל לא היה מספיק זריז. אומנם עם המנוע הישן, אבל זה לא רלוונטי לעניין המתלים וההיגוי. אחרי חמש דקות בעיר הוא כבר הבין כל מה דיברתי כשאמרתי לו מראש שהרכב מרגיש כאילו הוא שוקל פי שניים ממה שהוא במציאות...
הדור החדש טוב יותר מהקודם, ללא ספק - אבל רחוק מלהיות טוב.
גם לגבי הרוחב של המושב האחורי - מציע לך לשבת מאחור, ואז לשבת במשפחתית ממוצעת, ושנדבר אז. הוא יותר צפוף מאשר המושב האחורי בסי4 דור קודם שלי. וזו מכונית שתוכננה בראשית האלף. החדשות מרווחות יותר.

enigo

New member
למשל הסיכום בקטלוג "אוטו" בנושא התנהגות. קצר וקולע

"התנהגות? עזבו, רדו לשביל לטיול משפחתי רגוע"...

enigo

New member
תסתכל שוב בסרטון. כנראה

שיש לנו הגדרות שונות מאוד למה זה "מתאים לשלושה". זה לא שהשלושה שיושבים מאחור סתם צמודים - הכתפיים שלהן חופפות...
אם זה "מתאים לשלושה" אז גם i10 היא מכונית משפחתית - הרי יצא לי פעם להסיע באחת שלושה מבוגרים מאחור...

oscars

New member
אני נוסע לטיולי ג'יפים בדאסטר עם מיגון שטח והפתיע לטובה

גיר ידני 6 הילוכים.
עבירות מפתיעה.
מאוד נוח מאחורה
יש מספיק מקום לציוד.
בסך הכל רכב חיובי
לא נהגתי בו. אני מחווה דעה רק כנוסע.

זה לא רק חוסר מערכות בטיחות, פשוט מכונית עם רמת בטיחות גרועה

נכשלה במבחני ריסוק.

ANZ1

New member
היא קיבלה ציון יותר טוב מעשרות מכוניות חדשות שנמכרות בישראל

יותר טוב מכל מכוניות סוזוקי שנמכרות בישראל ונמכרות בלי מערכות בטיחות,
יותר טוב מדגמי אלפא רומאו או המיטו או גוליטה, או יותר טוב מפורד מוסטנג או גיפ רנגלר,
או מכל מכוניות המיני שנמכרות בישראל,
היא לא מכוניות בטוחה אבל הכל יחסי.

זה גם לא נכון עובדתית מה שכתבת וגם אם היה, לא היה אומר כלום

אם יש גם יותר גרועות, זה לא אומר שכדאי לקנות מכונית גרועה כשלעצמה.

חן 1111

Active member
לא לגמרי נכון

היא קיבלה 3 כוכבים כשכמעט כל המכוניות בקבוצה שלה (small off-road) קיבלו 5.
אל תשווה אותה דווקא לדגמי המיני של סוזוקי. זו לא השוואה נכונה.
נדמה לי שאלפא רומאו מיטו קיבלה דווקא 5 כוכבים.

למעלה