רכב לא מניע בלי סיבה לכאורה

• פותח הנושא ned73
  • פורסם בתאריך

ned73

New member
רכב לא מניע בלי סיבה לכאורה

בוקר טוב,
ברשותי דייהו רייסר אוטומט 95.הצתה אלקטרונית.
זה התחיל לפני חודשיים.הרכב לא מניע בלי סיבה.יש סטרטר חזק ויש דלק.נשמע שרוצה אבל לא.מגמגם.לאחר מספר נסיונות נדלק עם פמפומי גז.זה קורה לאחר שהרכב עומד מספר ימים.אם מניעים כל יום יומיים אז מניע.הזמנתי שירותי דרך ובדקו ניצוץ,בדקו מצבר,מה שצריך ולדעתי לא עלו על הבעיה עצמה,פעמיים.הוחלפו מצתים,הוחלפו חוטי הצתה,הוחלף מצבר,נעשה ניקוי מצערת ומנוע צעדים וכלום.הוחלפה משאבת דלק ולא מניע.
למה לא מניע?
המון זמן וכסף הלכו לפח!
מה עוד?
תודה למתייחסים.

selalerer

New member
אם זה עם הזרקה אז יכול להיות שהמחלק דלק לא עובד חלק

יש לו בד"כ מוט כזה באמצע שאמור לעלות כשאתה לוחץ על הגז. אם קשה לו לעלות בבוקר זה יכול לגרום לבעיה כזו. אפשר לנסות לדפוק עליו עם פטיש תוך כדי מישהו נותן סטרטר (בכדי שהמשאבת דלק תדחוף אותו גם) ולראות אם זה עוזר.
&nbsp
עוד אפשרות זה בעייה בחיישן אוויר או כניסת אוויר עודף למערכת מאיזה סדק או חור.
&nbsp
חשמל ואספקת דלק נראה שכבר בדקת.

חן 1111

Active member
זה רכב עם קרבורטור? כי אם לא, אין משמעות לפמפומי גז

הם רק יכולים להפריע.
הייתי בודק אם משאבת הדלק עובדת כשהבעיה מתרחשת. אפשר להוציא ממנה שני חוטים עם מנורה. בדרך כלל היא צריכה לפעול כמה שניות כשפותחים סויצ', כדי למלא את הצינורות ולבנות לחץ, ואחר כך להתחיל לעבוד כשמתניעים. אם היא לא עובדת ככה, אז אפשר להתקדם ולבדוק למה היא לא עובדת כמו שצריך. אותו דבר לגבי אספקת מתח לסליל ההצתה.
ייתכן שמנוע הצעדים לא תקין או נתפס.
יכול להיות בעיה עם
&nbsp

ned73

New member
אני קורא את ההודעות.תודה על התשובות

בנוסף התייעצתי בטלפון ונאמר לי שאוליי זה חיישן קראנק.אודה על תשובות נוספות.הוחלפה משאבה אתמול ועדיין לא מניע.מגמגם כאילו לא הוחלף כלום.

enigo

New member
סליחה שאני מתערב, אבל למה לטרוח?

נשמע שבסכום שהוצאת עד עכשיו על תיקונים היית יכול בקלות לקנות רכב חדש וטוב בהרבה.

ned73

New member
מותר להתערב בהחלט.לא ידעתי את זה לפני

וגם הציעו לי לא פעם.אם היתה גתה הייתי שוקל,אחרת די חבל,באופן כללי הרכב טוב ועובד טוב.

enigo

New member
זה רכב עתיק, שמבוסס על רכב עוד

יותר עתיק. צריך לעשות לו טסט פעמיים בשנה ולהביא אישור בלמים כל פעם. ויותר חשוב, לדעתי לפחות - הוא הרבה פחות בטוח ממכוניות שאפשר לקנות היום באלפי שקלים בודדים.

חן 1111

Active member
לא סביר שזה חיישן קראנק. אתה אומר שהבעיה קיימת רק אחרי עמידה

ממושכת, אז צריך לחפש בכיוון הזה. חיישן קרנק היה עושה בעיות גם אחרי עמידה קצרה. או שלא היית יכול להתניע בכלל.
צריך לחפש בעיה שקשורה לעמידה ממושכת. זה יכול להיות לדוגמה התרוקנות הדלק מהצינורות.
זה שהוחלפה משאבה לא אומר שהיא תמיד עובדת בזמן. יש לה לוגיקת הפעלה שתלויה בחיישנים, במחשב ובממסרים.

ned73

New member
תודה על התשובות.שכן בעל נסיון

בדק יחד איתי ניצוץ ודלק.בדקנו אם מגיע דלק למנוע ע''י שחרור הבנד מהצינור המגיע למנוע ולדבריו נראה טוב.המשאבה תקינה.משפריץ יפה בלי להתניע.בדקנו ניצוץ בשני פלגים ע''י התנעות והם חזקים.מעבירים זרם חזק ליד.
לדעתו המזרקים סתומים ולכן לא מתניע.
בשיחה עם בעל מוסך נאמר לי שייתכן ולא מתניע בגלל פילטר אוויר,שאותו אגב לא החלפתי לאחרונה אומנם,אבל הוצאתי וניערתי ניקיתי מספר פעמים.

חן 1111

Active member
לא הבנתי, כרגע לא מניע בכלל? מת?

הבנתי שאחרי כמה ניסיונות מתניע ועובד יפה. הבנתי נכון?
ואם ככה לא יכול להיות שהמזרקים סתומים. בכל מקרה לא ייתכן שכל המזרקים נסתמו ביחד ולגמרי. ייתכן שהם לא עובדים. בדרך כלל שומעים אותם עובדים מתקתקים. אם זה החשד, אז קודם כל צריך לבדוק אם מגיע אליהם מתח. כשאתה מנסה להתניע, בחוט אחד של כל מזרק צריך להיות מתח קבוע. בחוט השני יש פיקוד מינוס מהמחשב.
אבל שוב, אם אין מתח, לא תהיה בכלל התנעה.
לגבי מה שבדקת עם השכן בעל הניסיון, ברכב עם הזרקה לא מספיק לבדוק שמגיע דלק. צריך לבדוק באיזה לחץ מגיע.

ned73

New member
מתניע אחרי המון נסיונות.אם בכלל ואז אני מוותר

ומחליש את המצבר.אין רעשי תקתוקים.רוצה להידלק,מגמגם קלות או שלא.לפני שלוש שנים בערך הוחלפו שני מזרקים.
שכחתי להוסיף בהודעות קודמות שנבדקו פיוזים ואף הוחלף פיוז המשאבה באחר.לא עזר.
בינתיים, תעלומה.
מקווה שיגיע אליי מכונאי שהוא בעל מוסך ויפתור את הבעיה.
שוב תודה.

חן 1111

Active member
ואחרי שמתניע? עובד יפה?

או מגמגם? או מזייף (כלומר יש פיצוצים באגזוז)?
&nbsp
ואחרי שמניע מה קורה אם מכבים? מניע שוב בקלות או ששוב מתחיל הסיפור?
&nbsp
אל תחסוך בפרטים. הכל חשוב. ותפסיק להחליף דברים סתם.
&nbsp

ned73

New member
שעובד אז עובד יפה מאוד וחלק

שמכבים ומדליקים מתניע בקלות אפילו אחרי מספר שעות.לעיתים אפילו אחרי יומיים.
זו פעם ראשונה שאני כותב הודעה בקשר למכוניות.גם בזה צריך נסיון :)

חן 1111

Active member
אז אם ככה, כבר אפשר לשלול המון דברים.

ברור שהמזרקים בסדר ולא סתומים ולא כלום. גם מערכת ההצתה. צריך לחפש משהו שהולך לאיבוד בהדרגה. ייתכן שהמצבר נחלש, ויש גם איזה מגע לא תקין, ולכן נפילת המתח בזמן ההתנעה גדולה מדי. תנסה להתניע עם כבלים ומצבר עזר תקין, אפילו שיש סטרטר. רק לצורך האבחון.
ושוב, לחץ דלק, אם מגיע דלק בלחץ נמוך מדי לא תהיה התנעה טובה. במיוחד לא בחורף.
אולי תנסה גם לנתק את חיישן טמפרטורת המנוע. זה צריך לגרום לטורים גבוהים ולתערובת עשירה. אם זה יעזור זה יכול לתת כיוון. גם אם לא.

ned73

New member
בפעמים קודמות כמו אתמול המצבר נחלש

ונעזרתי במישהו עם רכב עובד ולא הניע מספר פעמים.פעמים ללא כוונה ופעמים עם גמגומים קלים.
המשאבה חדשה וזורק חזק דברי שכן.אנסה לבד לברר מה זה חיישן טמ מנוע או שאחכה למנוסה יותר.
נזכרתי שלפני שלושה שבועות שהניע ונסעתי למוסך אחרי ניקוי המצערת ומנוע צעדים הוסיף המוסכניק גולדלייבל על רבע טנק ועשר דקות אחרי תדלקתי ב 150 שח.מאז נסעתי כמה פעמים ותדלקתי.
מבחינתי,הבעיה רק אחרי שלושה ימים ואילך.אם מצליח להניע כל יום או יומיים זה לא המבחן.לא ייתכן לדעתי ומנסיון של שנים עם רכבים שונים שחייבים להתניע כל יום כפי שממליץ אגב השכן כי האוטו זקן.
תודה שוב חן 11111

enigo

New member
נשמע שיש סיכוי גבוה שתשקיע

עוד הרבה זמן וכסף בפתרון הבעיה הזו, פשוט בגלל שלא מצליחים לאתר את הבעיה. אני חוזר על העצה - היפרד יפה מהאוטו וקנה אחר.

ned73

New member
קודם שיניע ואז אוליי...הבעיה הפכה לאתגר

מקווה לפתור מהר ולעדכן למען הבאים.
עד אז תודה רבה למתייחסים.

חן 1111

Active member
עדיין, צריך לחפש משהו שקורה בהדרגה. החשוד הראשון הוא

התרוקנות הדרגתית של המצבר. אתה יכול פשוט לבדוק את מתח המצבר לעומת זמן החניה ולראות אם המתח יורד (עוד לפני שמנסים להתניע) מיום ליום. פעם בגלל בעיה דומה השתמשתי במד מתח פשוט שתוקעים בשקע המצית.

ned73

New member
המצבר חדש בן יומיים.גם בעזרת כבלים משכן לא הניע

עם מצבר קודם.אוליי,ניחוש שלי,משהו שקשור להצתה.
אוליי משהו השתנה בכיוון.
תעלומה.

ned73

New member
עדכון-הרכב התניע ועובד יפה כרגע

הגיע מוסכניק הוציא חוט מהמפלג לגוף הרכב אם ראיתי טוב,קצת חשוך,כדי לבדוק ניצוץ והתנעתי ללא גז.פעם ראשונה רצה ולא נדלק כיביתי.פעם שנייה אותו דבר.רוצה ולא.פעם שלישית נדלק.
הפתעה גמורה!! אבא שלי קם מהמיטה!! ששמע את הרכב עובד.
אין לי מילים.לדברי המוסכניק יש אוליי פחם במפלג או בעיה בחיישן הצתה.אסע אליו בהזמנות הראשונה לבדוק.
תודה רבה לכם על העצות והכוונה הטובה.
&nbsp

למעלה