צמיגים: כן להחליף/לא להחליף

xfwind

New member
צמיגים: כן להחליף/לא להחליף

קניתי את האסטרה עם צמיגי JINYU ומוטבע עליהם יצור של סוף 2016. אני מניח שיושבים על האוטו כ-שנה וחצי.

למרות שעד עכשיו תפקדו בסדר בנסיעה אני רוצה להחליף אותם וכבר ננעלתי על GOODYEAR תואמים. 500 ש"ח כפול 4.

בחודש מרץ צפויים איזה טיול או שניים וביניהם גם נסיעה של כמה מאות ק"מ לנגב שכוללת דרך כורכר לא משובחת (בכפוף לעיצוב החורף האחרון) במכתש רמון מכביש 40 לעין סהרונים וחזרה.

הנסיעה בכבישים בודאי תשתבח עם צמיגים ראויים וחדשים אבל נסיעת הכורכר (משהו כמו 15 ק"מ) בודאי תצבוט היטב את הצמיגים ואולי גם קצת את הלב.

מה אתם הייתם עושים? מחליפים לפני ארועי הנסיעות הארוכות ודרך הכורכר או אחריה?

עוד מעט "החורף" מסתיים , ויש קיץ ארוך

אין צורך להחליף בכלל , אלא אולי לקראת החורף הבא
דרך כורכר זה לא שיקול רלוונטי .

WarDog

New member
ובקיץ לא צריך צמיג איכותי שיעשה את תפקידו?

צמיד זה אחד הדברים שמבדילים בין תאונת רכוש לתאונה עם נפגעי גוף.
&nbsp
מי מבטיח שבקיץ לא תתקל בשלולית באמצע פניה (או אפילו כביש ישר)? שלא תצטרך לבצע בלימת חירום?
&nbsp
לשואל המקורי-
אם הצמיגים עדין במצב טוב אז הייתי מחכה עד אחרי הטיולים לדרום ומחליף אחרי.

enigo

New member
אתה גם מנסה להסביר לחרדים את חשיבות המדע והקדמה?

WarDog

New member
לא קיצוניים (הם מקרה אבוד)

אני נוסע כל יום לעבודה עם כמה חרדים (לא הקיצוניים שלא יוצאים מהקולל/בית מדרש), ויש לא מאט מקרים שהם יודעים יותר ממני במדע והקדמה.
לאומת זאת בעבודה יש כמה חילוניים גמורים (מוכנים לא רק לבשל את הגדי בחלב אימו אלא גם לעשות זאת ביום כיפור תוך כדי נסיעה ברכב) שהם לא יודעים כלום לא בקדמה ולא במדע.

enigo

New member
הכוונה היתה לקיצוניים

לפעמים באמת אפשר לשכוח שהם לא מיקשה אחידה...

ניסו להכניס לי צמיגים תוצרת רוסיה ברכב החדש

וברוב חוצפתם לרכב השני בתצוגה עם קומפלטציה נחותה יותר היו צמיגים
קונטינטל . לא עזר להם כלום . הם החליפו את הצמיגים .
למרות שברוסיה ההבדלים במחיר הם מינוריים . כי המחירים לכל סוגי הצמיגים הם נמוכים .

הצמיגים בני פחות משנתיים , אין לו שום בעיה היום

הוא לא אומר חריצים שחוקים . אין בעיה החורף מסתיים ואם מתחשמק לו אז בחורף הבא שיחליף סתם כי מתחשמק לו . לא כי צריך .
אין שום קשר למכניקה רק גחמות .
הוא מדבר גם על כורכר שזה ממש לא קשור , בכביש השחיקה גדולה יותר .
מצידי שיחליף כעת וגם בחורף הבא .

enigo

New member
לא בושה להיות בור בתחום מסוים

אבל זה כן קצת פדיחה לנפנף בבורות הזו בחוסר מודעות מוחלט...
וחידת הגיון במיוחד בשבילך - אם הצמיגים הם מסוף 2016,ואנחנו כבר במרץ 2019,איך הם בני פחות משנתיים?

xfwind

New member
אני רוצה להחליף. השאלה אם לפני או אחרי נסיעת ה"שטח"

enigo

New member
לא יודע מה המצב עכשיו של הדרך לעין סהרונים

אבל כבר יצא לי לחתוך צמיגים בנסיעה על שבילי עפר במכתש רמון. הניסיון שלי עם מותג הצמיגים הסיני הזה, לא זוכר עם איה דגם בדיוק, היה סביר - לא להיט, אבל לא מהמסוכנים (ואולי בגלל זה הם לא אי צו איזה שם מפוצץ).
בקיצור, הייתי מחליף אחרי הטיול.

למעלה