זקוק לעיצה בדחיפות

lirannm

New member
זקוק לעיצה בדחיפות

שלום חברים
נכשלתי בטסט עם סיוויק 2009
אחד הגלגלים האחוריים לא מחזיק ברקס.
פניתי למוסך מורשה והוא טוען שיש לי תקלה במודולטור abs .
תיקון 2700 שקל ללא אחריות
5000 שקל החלפה לחדש.
בדקתי בעוד מוסך והם טענו לאותה תקלה אך לא מתעסקים עם החלק הזה.
מה כדאי לעשות?
חשבתי לחפש את החלק במגרש חלקים , אך אין לי נסיון עם זה.
אפשר עצה?

xfwind

New member
נסה להתייעץ בעוד מוסך

בהנחה שאתה מאיזור חיפה -
כמאל - החליף את שמוליק במוסך "שמוליק". בינתיים למרות חששותי - הוא צובר אצלי מוניטין.
שד' ההסתדרות 73 (כמעט צמוד ללב המפרץ מצפון).
04-8729983

הייתי מתחיל מכיתה א'

וחושד קודם בנוזל בלמים שסיים את חייו. הרבה מוסכניקים לא אוהבים לעשות עבודה טובה בנושא בטיפולים השנתיים ויתכן שיש לך במערכת נוזל ישן מאוד. לרוץ ישר למערכות יקרות זה לא לטובת בעל הרכב כפי ששמת לב.
&nbsp
הייתי ניגש למוסך אחר כפי שכתב XFWIND מבלי שאמרתי למוסכניק מה אמרו אחרים, מבקש מהמכונאי להרים את הרכב על ליפט ולהראות לי את צבע השמן שנוזל מפיטמת הגלגל. אם הוא שחור, השמן כנראה לא עושה את עבודתו ולכן מבקש החלפת נוזל בלמים מלאה (מכל הגלגלים). יתכן וזה כל הסיפור.
&nbsp
לדעתי, תיקון ללא אחריות, כפי שנאמר לך, לא חוקי. מוסכניק מחויב לתת אחריות של 6000 ק"מ או 3 חודשים לפי המוקדם.

enigo

New member
נוזל במצב גרוע יכול לגרום לכל

מיני תופעות - אבל לא לאובן מוחלט של בלימה באחד הגלגלים. הוא עדיין נוזל, ועדיין בלתי ניתן לדחיסה ולכן יעביר את הכח.
מצב כזה יכול להיגרם רק בגלל בעיה מכאניות שחוסמת את הגעת הנוזל לקליפר הספציפי. מודול ה-abs הוא בהחלט אופציה, אבל לא יודע אם היחידה.
למען האמת, נדמה לי שזו פעם שניה שאני קורא בפורום על תקלה כזו בסיוויק. אולי זו בעיה מוכרת בדגם.

הוא לא כתב אובדן מוחלט של בלימה

אלא ברקס לא מחזיק. איך, כדבריך, "נוזל בלתי ניתן לדחיסה" יעביר כוח תקין לרפידות? יעביר כוח, כפי שכתבת אבל לא תקין.
&nbsp
דיאגנוסטיקה בסיסית אומרת שקודם כל מטפלים בדברים הבסיסיים ורק אם זה לא עוזר, מתקדמים. בתור רופא היית מכניס חולה מיד לניתוח?

enigo

New member
איך אתה מבין את "לא מחזיק ברק"

בהקשר של טסט?
וכן, אם אני רופא שהגיע אליו חולה שצריך ניתוח - אני מכניס אותו לניתוח, ולא מבזבז זמן על לתת לו אקמול ולחכות לראות אם זה עוזר.

אני מבין

שלא מחזיק ברקס הכוונה לטסטר שלא מקבל ערך בלימה תקין לגלגל.
&nbsp
"אם אני רופא שהגיע אליו חולה שצריך ניתוח"
&nbsp
כבר הגענו למסקנה שצריך ניתוח? ניסינו כמה דברים יותר פשוטים? מכת חשמל? לא ראינו בהודעה שום סימן לניסיון של משהו מלבד ABS.
&nbsp
&nbsp

חן 1111

Active member
לא צריך לנסות. צריך לאבחן נכון.

אנחנו לא יודעים איך המוסך בדק ומה הוא עשה, אז אי אפשר מכאן לתת עצות.
בכל מקרה, כאמור, נוזל לא תקין לא יגרום לבעיה בבלימה בטסט. לעומת זאת אוויר בקו של הגלגל הבעייתי יכול לגרום לזה. כך שהאבחון הראשון צריך להיות הוצאת אוויר. למעשה זה ייתן תשובה טובה כי אם יש חסימה במערכת ה-ABS אז אי אפשר יהיה לנקז אוויר (ילחצו על הדוושה ולא יצא כלום). אם זה מה שקרה, אז האבחון של המוסך נכון. ואם יצא נוזל, אז אפשר להניח שה-ABS בסדר וצריך לבדוק דברים אחרים (בוכנה תפוסה, בעיה מכנית בבלם...).

enigo

New member
מעניין אותי לשמוע ממך

איך נוזל ישן/פגום יכול לגרום לבעיית בלימה רק בגלגל אחד...
מה לעשות ויש סימפטומים שלא מתאימים לטיפול באקמול...

איך נוזל קירור פגום פוגע ברדיאטור במקום אחד?

איך אוויר בקו של גלגל פוגע בבלימה בגלגל אחד? פשוט אוסף של דברים מביא לדרדור קריטי במצב הנוזל במקום אחד, דבר שמביא, לדעתי, לבעיית בלימה רק בגלגל אחד. תמתין עוד זמן ובעיית הבלימה תעבור לשאר הגלגלים. קשה לי להאמין שנוזל ישן עושה את העבודה שלו.
&nbsp
חן הביא נכון את נושא האוויר אז מסתבר שתמיד כדאי לחפש איך ניתן להשתמש באקמול.

enigo

New member
אוויר זה דבר אחד, נוזל ישן דבר אחר

ואם יש אוויר לא מספיק לנקז את המערכת אלא להבין איך הוא חדר למערכת.
בנוסף, אוויר במערכת בדרך כלל לא מבטל לחלוטין את עוצמת הבלימה (אבל התאור של השואל לא ברור לחלוטין) ובדרך כלל קל מאוד לזהות אוויר במערכת מבלי לפתוח את המערכת או לנקז - פשוט על ידי לחיצה על הדוושה.
ובחזרה לדימויים הרפואיים - אם אתה לא מדמם, אין מה לשים פלסטר...
גם אני מציע לבחור לקבל חוות דעת נוספת - אבל די בטוח שהחלפת נוזל בלם תהיה זריקת כסף לשווא ובזבוז זמן.

חן 1111

Active member
לא סביר שזה הנוזל. גם נוזל במצב הגרוע ביותר עדיין יספק

את הבלימה הנדרשת בטסט.
מצד שני, אוויר במערכת הבלמים יכול לגרום לבעיה דומה. אם המוסך לא עשה ניקוז אוויר כחלק מהאבחון, אז האבחון לא מושלם ולא מקצועי והייתי מתחיל מכאן.

חן 1111

Active member
לא ברור איזה מין תיקון הוא מציע לך בלי אחריות

בדרך כלל מוסכים לא יודעים לפרק ולתקן מודולי ABS. לא תמיד בכלל אפשר. אולי הוא התכוון להתקנת חלק מפירוק.
בדרך כלל המוסכים יודעים לחפש חלקים מפירוק. אתה לא צריך להתעסק עם זה. רק לשלם.

xfwind

New member
בינתיים הבחור נאלם ונעלם....מעניין איך פתר את הבעיה

למעלה