רעיונות לייבוש

30 Rock

New member
רעיונות לייבוש

שלום,

עד לא מזמן היתה לי במושב האחורי שקית עם פחיות ובקבוקים למחזור. באיזשהו שלב שמתי לב שבכל בוקר החלון הקדמי מאד רטוב מבפנים. אחרי כמה ימים כאלה נפל האסימון והבנתי שכנראה שמעט התוכן שנשאר בפחיות התאדה בימים חמים ומילא את האוטו, כך שבימים קרים האדים מתעבים על החלון.
כל בוקר אני צריך לנגב את החלון וזה ממש מעיק. אני נוסע עם חלונות פתוחים בשביל האיוורור ואפילו השארתי באוטו סופח לחות במשך שבוע, אבל הוא אסף מעט מאד נוזלים ועדיין החלונות רטובים כל בוקר. כמו כן, המושב האחורי (לידו היתה השקית) מרגיש רטוב.

מן הסתם, אין לי אפשרות להשאיר את החלונות פתוחים כשהרכב חונה מחשש לפריצה, בגלל פוטנציאל לגשם וכמובן בגלל שהחלונות נסגרים אוטומטית כשהאוטו ננעל.

יש למישהו רעיונות איך לייבש את האוטו?

תודה,
Rock

Bגוד1

New member
לא לצבור בקבוקים... לזרוק כל יום למחזור...

selalerer

New member
ניסית לייבש עם המזגן?

מדליקים מזגן (A/C דלוק), שמים על חימום, שמים שכל הרוח תלך על החלון הקידמי ומקסימום מהירות מאוורר

30 Rock

New member
נראה לי שאתה לא תופס את גודל הזוועה

לא מדובר באדים בצד הפנימי של החלון, כאלה שנעלמים עם המזגן, מדובר בהתעבות של מים ממש. כשאני מנגב אותם, המטלית נהיית ספוגה כ"כ מהר שזה מתחיל לטפטף על הדשבורד!

enigo

New member
אז לא סביר שהסיבה היא מים שנזלו מבקבוקים

או לפחות זו לא הסיבה היחידה. אלא אם נשפכו לך כמה ליטרים טובים.

em28

Well-known member
אורז ? מלח ? תפוח אדמה ?

אורז ומלח סופחים לחות - הבעיה היא איך לפזר אותם על השמשה מהצד הפנימי....

תפוח אדמה דוחה לחות, הרעיון הוא למרוח חצי תפו"א על השמשה - הבעיה היא לאן ידחו האדים ... לדאשבורד ?

30 Rock

New member
תפ"א זה מעניין (לא הכרתי), אבל באמת לא בטוח שיעזור

אורז ומלח הם סבבה, אבל נראה לי שאם סופח לחות מסחרי לא עשה את העבודה אז להם אין הרבה סיכוי.

em28

Well-known member
לא יודע איפה שמת את סופח הלחות, אבל ....

מתאר לעצמי שסופח הלחות תלוי בחלל הרכב ואז הוא לא הדבר הכי יעיל בעולם.
אורז/מלח מניחים על מקור הלחות ואז הם מאד יעילים - אם מדובר על השמשה הקדמית ועוד מהצד הקדמי - זו קצת בעיה להשתמש בהם.

30 Rock

New member
בחדר המקלחת ובמחסן

סופח לחות כזה עושה עבודה טובה, אז גם באוטו זה אמור להיות בסדר. אולי אני צריך לתת לו יותר משבוע...
&nbsp
החלון אינו מקור הלחות, פשוט שם הכל מצטבר בגלל הטמפ' בלילה. מקור הלחות הוא חלל הרכב, באופן כללי. אולי באמת אנסה לשים קערה עם אורז (רק שלא אשכח להזיז אותה כדי שלא תיפול בנסיעה

em28

Well-known member
לא חושב שזה ילך בדרך של קערת אורז/מלח - הם צריכים לבוא במגע

עם מקור הלחות.
לא רואה איך תצליח להצמיד אותם לשימשה ולהסיר אותם באופן שיטתי.

לא ברור לי איך הגיעה כמות כזו של לחות אל פנים הרכב, אלא אם ירד גשם כשהחלונות פתוחים - לא נשמע כמו נס פח המים שנשפך 8 ימים ולא נגמר.

30 Rock

New member
גם לי לא ברור

אבל אלא אם יש איזשהי נזילה, שאני לא מודע אליה, האופציה היחידה היא אידוי מהפחיות.

חן 1111

Active member
כנראה שמשהו עדיין מאוד רטוב באוטו, הריפודים או השטיחים

תרים את שטיחי הגומי ותבדוק, תלחץ על ריפודים המושבים ותבדוק. אם זה שטיחים, תניח עליהם שכבה עבה של עיתונים, זה סופג מצוין. מושב זה יותר בעייתי. ייתכן ששואב אבק חזק יכול לעזור. תשאל במקומות של שטיפת מכוניות.
אולי גם אחרי זה תצטרך למצוא דרך להשאיר את הרכב עם חלונות פתוחים, רצוי אפילו דלתות. אם יש לך גישה למקום בטוח עם חניה מקורה, תשאיר את הרכב פתוח סוף שבוע שלם אם אפשר.

30 Rock

New member
יש מצב שזה הריפוד.

אבדוק את זה.
&nbsp
לגבי להשאיר את האוטו פתוח, זה קצת בעייתי. אמנם לחניה של הבניין יש שער, אבל עדיין לא אהיה רגוע להשאיר את האוטו פתוח ככה.

em28

Well-known member
עדיף לפרק את המושבים לטיפול במקום סגור מלהשאיר את הרכב פתוח

אם זה רק הספסל האחורי זו עוד חצי נחמה......
על איזה רכב מדובר ? אולי שווה לקנות ספסל אחורי מפירוק (או איזה ספסל של כתר פלסטיק)

למעלה