בלאי רכב

harels84

New member
בלאי רכב

שלום לכולם,

אני נוסע על רכב מסוג מרצדס CLA-200, שנת ייצור 2015,
מציעים לי לצאת עם הרכב ללקוחות בתשלום של 2 ש"ח לק"מ,
מה העלות שתכסה את ירידת הערך והבלאי של רכב מהסוג הזה ?

תודה לעונים,
הראל.

ANZ1

New member
סך כל העלויות של הרכב שלך הוא לפחות 3-4 שח לקילומטר

אם תיקח את כל העלויות כמו דלק, טיפולים, אבל גם שאר העלויות כמו ירידת ערך, מימון, ביטוח, טסט,
רכב כמו שלך עולה לפחות 3 שח לכל קילומטר וכנראה יותר קרוב ל4 שח לקילומטר.
רכב משפחתי יפני 1.6 עולה כ2 קילומטר לליטר, והרכב שלך הכל יותר יקר, אחוז ירידת הערך הוא יותר, השווי יותר, הביטוח הרבה יותר, הטיפולים הרבה יותר , צריכת הדלק הרבה יותר.
חוץ מזה, שאם תעשה תאונה תוך כדי נסיעה כזאת הביטוח שלך לא יכסה את העלויות, עוד יתבעו אותך, כשעשית ביטוח הצהרת שזה רכב פרטי לנסיעות פרטיות, אם אתה מקבל כסף עבור הנסיעה, מעבר לעובדה שאולי גם משרד התחבורה יגיד שאתה עבריין, אבל הביטוח יגיד את זה בטוח.
http://www.oto.org.il/?CategoryID=160&ArticleID=1253

enigo

New member
למיטב זיכרוני הביטוח לא מכסה הסעת נוסעים בתשלום

אין החרגה של נסיעות מטעם העבודה - אחרת היתה בעיה עם כל אנשי המכירות הניידים, טכנאים וכן הלאה. ואין בעיה.
שאלה חשובה שלא נשאלה כאן היא האם ההחזר הוא נטו או ברוטו.

WarDog

New member
השואל לא הזכיר הסעה בתשלום, אלא נסיעה אל הלקוח.

kitt

New member
נוסח סטנדרטי של ביטוח חובה הוא נסיעה פרטית ולמטרת עיסוקו של

בעל הפוליסה

harels84

New member
בלאי רכב

עדיין לא הבנתי את מה הם חילקו במה כדי להגיע ל-1.98 ?
אשמח אם יהיה חישוב מדוייק...

WarDog

New member
יש נוסחא די פשוטה לזה

קח את המרווח בין הטיפולים (בק"מ), תחלק בצריכת דלק ותכפיל בעלות ליטר דלק תוסיף לזה את עלות הביטוח לשנה ואת עלות הטיפול השנתי ואת הירידת ערך, קח את ההבדל במחירון בתקופה של שנה בדיוק (ליתר בטחון תוסיף 10% לסכום הזה) ואת כל זה תחלק במרווח הטיפולים (בק"מ).
&nbsp
דוגמא(מספרים מהראש):
מרווחי טיפולים - 15000 ק"מ
מחיר טיפול- 1500
צריכה 1:12 (קמ לכל ליטר), 6.5 שקל לליטר
ביטוח (חובה+ מקיף) 5000
ירידת ערך 15000 (+10% = 16500)
&nbsp
עלות לק"מ:
דלק=> 15000/12= 1250 ליטר => 1250*6.5=8125 שקל
סה"כ הוצאות: 8125+1500+5000+16500 = 31125 שקל
עלות לק"מ= 31125/15000= 2.075 שקל.
&nbsp
לפי דעתי(בלי לעשות חישוב) עם מרצדס כל דבר פחות מ6 ש"ח/ק"מ לא יהיה לך משתלם.

harels84

New member
תודה רבה

תודה רבה עזר לי מאד,
וכן מדובר בנסיעה ללקוח.
&nbsp
&nbsp

xrlmike

New member
איך 6? מרצדס רגילה לא מטוס פרטי

אותו חישוב מותאם בנדיבות:

מרווחי טיפולים - 15000 ק"מ
מחיר טיפול- 4500 פי 3
צריכה 1:10 (קמ לכל ליטר), 6.5 שקל לליטר
ביטוח (חובה+ מקיף) 10000 פי 2
ירידת ערך 25000 (הרכב שווה 150-160 אבל יאללה)

עלות לק"מ:
דלק=> 15000/10= 1500 ליטר => 1500*6.5=9750 שקל
סה"כ הוצאות: 9750+4500+10000+25000 = 49250 שקל
עלות לק"מ= 49250/15000= 3.3 שקל.

אפשר גם לדקדק ולהוסיף צמיגים, מצבר וכו' אבל זה לא ישנה מהותית

כמובן שאם הק"מ השנתי גבוה בהרבה ירידת הערך תיהיה קשה יותר אבל גם זאת ניתן לחשב בקלות

חן 1111

Active member
אני לא חושב שצריך לכלול את ההוצאות הקבועות.

הרי ביטוח, טסט, וירידת ערך יש לו בכל מקרה, גם אם האוטו עומד. אז צריך לשלם לו על הנסיעות רק את ההוצאות המשתנות, אלא אם כן ביקשו ממנו לקנות רכב במיוחד לצורך זה.
כמובן, אם יש לו כמות נסיעות שמגדילה את הנסועה באופן משמעותי, אז זה מגדיל את ירידת הערך וצריך לקחת בחשבון גם את זה.

enigo

New member
אני לא מסכים איתך. כאשר הוא משתמש ברכב הפרטי שלו

הוא חוסך למקום העבודה את הצורך לקנות עבורו רכב (או לשכור), ולכן מגיע לו החזר על כל העלויות הכרוכות בהחזקת כלי רכב. נכון שהעלויות הישירות נמוכות יותר, אבל הוא משתמש ברכושו, שאותו הוא קנה בכספו, ככלי עבודה - ומגיע לו תגמול על כך.
תחשוב על זה ככה - זה יוצא לעבודה הרבה יותר זול ממונית.

חן 1111

Active member
זה תלוי בהסכם ביניהם ולמי זה יותר נוח. גם בהיקף הנסיעות.

במקום העבודה הקודם שלי שילמו גם כן משהו כמו 2 שקלים, ויכולתי לבחור בין זה לבין לקחת בהשאלה רכב של החברה. עשיתי חשבון שאחרי המסים זה בקושי מכסה את ההוצאות, אז עשיתי את זה רק כשזה היה נוח לי, למשל פגישות שהן בדרך מהבית או בדרך הביתה. ביתר הפעמים לקחתי רכב של החברה.

enigo

New member
אם יש אלטרנטיבה אז מילא

זו באמת בחירה של העובד. הבעיה היא שבהרבה מקומות אין אלטרנטיבה ופשוט מצפים מהעובד לנסוע ברכב הפרטי שלו, ולקבל החזר רק על דלק.
עשו לי את זה פעם, אז הבהרתי להם שאו שהם נותנים החזר לפי התעריף המקובל - או שיזמינו לי מונית... אבל לא תמיד זה אפשרי, ולכן צריך שיהיו תקנות ברורות בנושא.

חן 1111

Active member
אם זה ברוטו, אז תבדוק כמה נשאר לך נטו

סביר שבערך חצי או קצת יותר, כלומר שקל ומשהו. שזה בקושי מכסה את ההוצאות המשתנות. הייתי מסכים לזה רק אם זה נוח גם לי, למשל אם זה מאפשר לי לצאת ללקוח ישר מהבית או משהו כזה. יש מעסיקים שטוענים שזה המקסימום שמס הכנסה מרשה לשלם, אז אולי צריך בהסכמה לשנות קצת את רישום המרחקים כך שיהיה לך יותר כדאי.

למעלה