עוד משהו ... מערכת מולטימדיה

u r i el

New member
עוד משהו ... מערכת מולטימדיה

קיבלתי "במתנה" מערכת מולטימדיה SHERMANN
מסך המגע במצב רדיו על הפנים.
יש מדי פעם קליטה מלווה ברעשים נוראיים בכל התחנות, בלי קשר ללחצן "קרוב" "רחוק".
פתאום זה מסתדר.
החלפת תחנות היא פעולה בלתי בטיחותית בעליל במערכת זו. שימוש בבלוטוס למשל לצורך הקראת שם התחנה היא פעולה הזויה שמחייבת כל פעם התחברות לנייד.
מסך המערכת נשאר כבוי די הרבה זמן מרגע ההתנעה והרדיו "תקוע" משום כך על התחנה האחרונה מבלי שאפשר לעבור לאחרת.

אני יודע. אין מתנות חינם. אבל ראבאק - מה זה הדבר הזה ?
אני שוקל לבקש להחזיר את המערכת המקורית "הישנה", רדיו "של פעם" עם לחצנים בלי תצוגת רוורס ואפשרויות גלישה ומי יודע מה עוד.

אלא אם כן יש למישהו מילה אחת טובה לומר על השרמן הזה או לתת לי טיפ כיצד להפוך אותה לידידותית יותר ובטיחותית הרבה יותר.

שיגעתי לכם ת'שכל הערב. מצטער ....

בתודה מראש.

xfwind

New member
מאחר ואני תקוע עם מערכת תקולה - אשתף בתובנות שלי

קניתי אוטו. מצוייד במערכת מהתקנה מקומית (ע"י היבואן, ב-2015).
המערכת תקולה בכל מיני תצורות. וחרשתי כל אתר אפשרי. כנראה (לפחות באסטרה) המערכת אינה עצמאית אלא מתחברת למחשב הרכב. מכה.

בשלב ביניים השארתי את המסך לטובת מצלמת הרוורס שעובדת כשורה. חיברתי דיבורית חיצונית ובודק איך לחבר מוזיקה (חיבור AUS לנייד מניב שמיעה רק ברמקולי צד ימין).
הזמנתי מEBAY גם מתאם מ-BT לרדיו שנקלט ברדיו הרכב - זול ורמת ציפיות נמוכה מאיכות השמע.

בשלב הבא כנראה לא תהיה ברירה ואזמין מסך/מערכת אחרת אם זה באליאקספרס או משהו מיבואן מקומי (לטבת התקנה עם אחריות).

בקיצור, הנמך ציפיות...

u r i el

New member
כנראה שאני מזדקן ...

למרות שזה כיף לצעוד בקצב הקידמה ואני משתדל להימצא בקו החזית, כל המולטימדיה הזה מיותר עבורי לחלוטין.
גם אני קפדן נלאה בכל מה שקשור בצליל והמערכת שקיבלתי נשמעת נורא.
ווייז דרך הדיבורית שהמולטימדיה מספקת גם נראה דהוי במסך וגם נשמע שכאילו מוקלט במרתף עינויים.
מצלמת רוורס ? נו באמת. נהג שלא יודע לחנות את רכבו כהלכה בלי מצלמה "כמו פעם" - זה לא לכבודו. פעם נהג הצטרך להביט במראות ו/או לסובב את ראשו לאחור, טוב לגמישות הגוף והשלד .... עכשיו הוא צריך להביט גם במסך הזה, אחרת הוא לא מצדיק את הפיצ'ר.

רדיו לחצנים איכותי + רמקולים איכותיים ( ברכב שקט וצמיגים שקטים ... ) ואולי דיבורית איכותית לנייד - ואתה מסודר, ואת אלה אפשר להעביר מרכב לרכב.

כבר אמרתי לסוכן שאני מעוניין לבטל את המולטימדיה, הוא עדיין מנסה לשכנע אותי להתרגל לעולם החדש.

ANZ1

New member
היום אף אחד כבר לא מתקין מערכות מולטימדיה או אחרות לבד

הרכבים נהיים יותר ויותר משוכללים,
זה כבר לא קופסא עם מנוע מיכני
אלא מארז מחשבים, ואת כל המערכות מתקין היצרן, ממערכות בטיחות ועד מערכות מולטמדיה,
כל רכב חדש נורמלי מגיע עם מערכת מולטימדיה שעושה הכל בילט אין,
הייתי אומר לך שאם הרכב שלך כל כך ישן שהמערכות מותקנות בהתקנה מקומית,
לך ותתחדש ברכב חדש עם מערכת מולטימדיה מקורית איכותית,
כל מותגי היוקרה הכי טובים בעולם של מערכות סאונד עובדים עם חברות רכב, ברכבים קצת יותר יקרים אתה נוסע, המערכת מקבלת קבצי אודיו דיגיטלים ומערכת מושלמת משמיעה לך צליל מושלם.

u r i el

New member
הכל שאלה של תקציב

והרכב שרכשתי לאחרונה, חדש, תאם את התקציב ובמקרה שלי כמו גם אצל אחרים היו כמה שיקולים הכרחיים, סדרי עדיפות .... שמנתבים את הבחירה וכמעט תמיד אינך יכול להשיג את כל מה שאתה רוצה. בכל מקרה, השיקול האלקטרוני של מולטימדיה בכלל לא היה על הפרק, אבל אם כבר נותנים לך - ברור שתיקח והמקרה שלי כמו גם בטח של אחרים מזכיר לנו שאין מתנות חינם.
אבל באמת לא נורא. מדובר בדובדבן שעל הקצפת ובמקרה הכי גרוע משלמים 100-200 שח כדי לפרק את הרובוט הזה ולהחזיר עטרה ליושנה ברדיו איכותי "של פעם" .....

xfwind

New member
היום אנחנו במחשבה שנסתפק ברמקול נייד JBL

אם מתאם ה-BT דרך הרדיו לא יעבוד.
לא הגיוני להשקיע 2500 ש"ח וצפונה במערכת הזו.

enigo

New member
לא ממליץ. ניסיתי פעם - לא נוח

מה גם שרמקול עם סוללה בתוך רכב בקיץ עלול לההרס או סתם להידלק...
אם אתה רוצה משהו זול רק כדי לשמוע מוזיקה מהטלפון קנה מסין מערכת במאה דולר. הבעיה שלהן היא בדרך כלל קליטת רדיו מחורבנת, ועמידות לא ברורה. אבל גם אם היא תחזיק רק שנתיים, זה עדיין שווה.

xfwind

New member
שמנו היום את המתאם BT CAR והביצועים היו פושרים

הגיס שלי שאצלו ברכב המכשיר עובד "נקי" שם והגדיר אצלנו ברכב והתוצאות לא היו מזהירות - אם כי לא לגמרי רעות. מחר אנהג קצת באופל אז אוכל לדייק באבחנה (יש לעיתים הפרעת תחנות שכזו).

למעלה