בוקר טוב לחברי הפורום המכובדים.מבקש עזרתכם בהחלפת רב

boriska1

Member
בוקר טוב לחברי הפורום המכובדים.מבקש עזרתכם בהחלפת רב

הסביבה הקרובה שלי משכנעת אותי לרכוש וולוו,במקום הסונטה. המוסכניק מתנגד,מהנימוקים שבחלק מהדגמים יש "מחלות" מובנות,במקרה הצורך קשה להשיג חלפים משומשים ועוד... אני מדבר על שנות ייצור 2013 - 2015.למדתי שיש שני דגמים: S 60 S80 בכל אחד מהם יש דגמים כ240 כח סוס ו180 כח סוס. עוד למדתי,ככל שהאוטו מפואר יותר,כך מחירו ירד יותר(באחוזים).לי אין חשיבות בירידת מחיר עתידית,שכן אני מתכוון לא להחליף את האוטו הרבה זמן.עוד למדתי שכמעט אין הבדל במחיר באוטו מאובזר יותר או פחות.אבקש התייחסות החברים על עצם ההחלטה ללכת על וולוו במקום יונדאי I40 או קיה אופטימה של אותן שנות ייצור.וגם התייחסות לדגמים השונים בהקשר בעיות מובנות. אודה לכם אם תתייחסו גם לנושא טורבו,מבחינת פוטנציאל לתקלות ןלתחזוקה.
ובשוליים,השבוע היה וולוו מהדגם היקר ביותר והמאובזר ביותר,עם 19,000 ק"מ משנת 2015 שנמכר בכ90,000 ש"ח.נמתין,אולי יהיה עוד.

ANZ1

New member
למה אתה רוצה להחליף רב ?

ובקשר להחליף רכב
יש כמה נושאים שלא כתבת והם החשובים
1. מחיר - אתה לא יכול להשוות מכוניות שונות שעולות אחרת לגמרי באותו שנתון, אם אתה רוצה להשוות מתחרות, אתה צריך להגיד מה המחיר שאתה מוכן לשלם.
2. גודל, המכוניות שציינת בגודל אחר , הסונטה והאופטימה קרובות לS80 ואילו הS60 הרבה יותר קטנה, למרות שהיא גם בקטגורית "המנהלים" הוולו הרבה יותר קטנה מהאחרות.
3. שם, חשוב לך ? ומכה ?היתרון שיש לולוו האלו במיוחד ל S80 זה השם, בשאר התחומים בעיקר באמינות ואיכות הם פחות טובים.
רק אם חשוב לך השם שם של וולו לך עליהם, אחרת אין שום טעם לקנות וולו משומשת ולא רכב אחר הרבה יותר חדש באותו כסף.

ולגבי המלצה ודירוג
מקום אחרון : וולו S80 זה הרכב הכי ישן ומיושן ברשימה הזאת, זה דגם משנת 2006,
כשבאותו כסף של מודל 2013, אתה יכול לקנות יונדאי או קיה מודל 2015 או 2016, דגמים חדשים שיצאו לשוק ב2015
מקום לפניו וולו S60 הוא הכי קטן כאן ונראה שאתה אוהב גודל, הוא גם אחד הכי פחות עתיק.

אני במקומך הייתי מנסה למצוא רכבים מודל 2015 או יותר צעיר מסוג : יונדאי סונטה / קיה אופטימה / סובארו B4 / מזדה 6 / טויטה קאמרי / הונדה אקורד, אלו רכבים בגודל של הוולו S80 אבל הרבה יותר חדשים, בטוחים, נוחים, ואמינים, ורובם בשנת 2015 הם קיבלו דגמים חדשים ומודרנים בניגוד לדגמי הוולו שהם עשור יותר זקנים.
לא ברור למה נשארת רק עם הקוריאנים והשבדים ולא הסתכלת על יפן.

enigo

New member
סע ב-s80, אחרי זה סע בסונטה

או באופטימה - וחזור לספר לנו אם חווית הנסיעה זהה.
ה-s80 גם גדולה יותר, ולא בקצת, מכל המשפחתיות הגדולות שציינת, אם כי לפחות מבחינתי זה יתרון לא משמעותי, פשוט כי כולן מרווחות מספיק. אבל זה כבר עניין אישי.

boriska1

Member
תודה לאניג"ו וANZ.ואסביר בהרחבה

אכן אני מעדיף מכוניות גדולות,ולו מהסיבה של בטיחות,גם הנוחות ואיבזור חשובה לי.
בהשכלתי,אני בין היתר כלכלן.מחפש תועלת הרבה ביותר לכסף שלי.ראיתי {וזה גם טבעי,יש לזה גם הסבר בתיאוריה הכלכלית),ככל שמכונית במקור יקרה יותר,כך היא יורדת במחיר בקצב גבוה יותר.ירידת המחיר של I40 או קיה לא כל כך מספקת אותי.בימיוחד בסונטות היברידיות משנות הייצור המדוברות.
כיום אני נוסע כ25000 ק"מ בשנה.כל מה שאני רוצה מאוטו שיעשה עוד כ150,000 בלי בעיות מהותיות.דרישות צנועות,לכל הדעות.אחר כך,מוכן למכור אותה ב990 ש"ח לחלקים.

ובשוליים,יש לי לקוח,נוסע הרבה,קנה וולוו S60 ,נסע בה עד היום כ200 אלף ק"מ, בלי אף תיקון.קצת מקבל את "החלסטרה" שאין גלגל רזרווי,היו לו שני פנצ"רים ,נאלץ להמתין לפנצ"רמכר נייד.

מנחם231

New member
boriska1 בוקר טוב.

אם יש לך מחשבה לרכוש וולוו נניח s60 לדוגמא שנה 2015. אתה חייב ללמוד שיש לרכב 9 דגמים.
לחלק יש מנוע 180 כ"ס לחלק 245 כ"ס ויש גם דגם עם מעל 300.
לרכבים האלה יש גירים שונים.
לי היה גיר רובוטי 6 הילוכים וגם אוט" 8 הילוכים.
הרכבים אמינים ואין בעיה של חלפים. במוסך של וולוו לא יגעו ברכב עד שלא תקבל פרוט מה צריך לבצע. ותאשר ביצוע.
. אם יש צורך ימצאו לך חלקים מפרוק.
תנצל את זה שההפרש במחיר בין דגם מפואר לרגיל הוא קטן .

מנחם231

New member
המשך

א. הגיר הרובוטי אמין ומתפקד מצויין.
ב.הוא מותקן בשנים שאתה מחפש רק במנועי 180 כ"ס.
ג.במנוע 2 ליטר מותקן גיר אוט" 8 הילוכים.
ד.דבר מעצבן זה שאין גלגל רזרבי ולא פלא שהחבר שלך התרגז.
ניתן לפתר את זה ע"י רכישת גלגל מוקטן ולשים בתא המטען . יש לוולוו שרות מיוחד
למקרים כאלה. נתנו לי בזמנו טלפון של הבחור והובטח שהטיפול מהיר.למזלי לא הצטרכתי אותם.

boriska1

Member
תודה מנחם.ולחברי הפורום.בדקתי,בדיקה שטחית בלבד,לוחות מכירה

רכבים משומשים בארה"ב.מדגיש,שטחית בלבד,בעיקר אצל סוחרי רכב.בעוד שהמכוניות הרלוונטיות האחרות,עולות שם כמחצית המחיר מאשר בארצינו הקדושה,
הוולוו עולה מחיר מאוד דומה.להתרשמותי מהתמונות,הגימורים בשוק האמריאי טובים יותר מאשר בארץ.כאמור התרשמות בלבד.לפני כשש שנים עשיתי אותה בדיקה לסונטה וגם אז התרשמתי שהגימור בארה"ב יפה ומפואר יותר לאותו דגם.יכול להיות?או שהצלמים שם טובים יותר?

enigo

New member
לא נכון, גם ב-240 כ"ס זו תיבה רובוטית

ואני לא מדבר על אמינות, אלא על עלות התחזוקה - מצמד שנשחק הוא לא בעיית אמינות אלא בלאי טבעי. אבל בלאי שעולה הרבה מאוד לתקן. ואם תסתכל מה בואי מתכנן לעשות עם הרכב, תבין שהחלפת המצמדים צפויה בתקופתו.

מנחם231

New member
אני מציע לך

תלך על s60 החל מ2014. הגיר ברכב בשנתון הזה מצוייד בגיר אוט" 8 הילוכים ומנוע טורבו ב245 כ"ס.
תקבל בחניה מטוס��

boriska1

Member
סליחה על הנדנוד.יש מכונית עונה על כל הקריטריונים שלי,פרט

לאחד.עברה כ130,000 ק"מ. מצד שני יד ראשונה מפרטי,מטופלת במוסך מרכזי

דרישתי מהאוטו שיסע עוד כ150,000 ק"מ ,עם הסתברות נמוכה לתיקונים מהותיים

מנחם231

New member
תלוי בך

אני לא הייתי קונה רכב עם נסועה כזאת.
סבלנות ויגיע הרכב המתאים

ANZ1

New member
אני עדיין לא מבין למה לקנות וולוו ולא פורד

עד 2015 וולו השתמשו במנועים , גירים ושלדות של פורד,
הפורד מונדאו זה אותו רכב בדיוק רק שעולה חצי.
בשנים האחרונות וולו חזרה לפתח מכוניות עצמאיות.
אבל בשנים שאתה מסתכל , וולו s80 זה פורד עם סמל של וולו ובפי 2 כסף.

boriska1

Member
נכון ANZ,לכן אני מסתכל עכשיו על 2015,מנועים וגירים של וולוו,

וכנראה גם 2014 בחלק מהמכוניות יש גיר ומנוע מקוריים של וולוו.צריך פשוט לדעת להבחין.
היום עשיתי שני דברים בנושא:
א.עשיתי סיבוב בוולוו עם 180 כחות סוס,גיר רובוטי,לא הייתי מבסוט.
ב.הייתי בחברת "מאיר" עשיתי סיבוב באוטו עם 245 כ"ס,מנוע וגיר אוטומטי של וולוו, לא פורד.הייתי מבסוט מאוד מהנסיעה,אבל האוטו לא מאובזר לחלוטין,בסיסי מאוד.שנת ייצורר 2015 עם 88,0000 ק"מ ,רוצים כ90.000ש"ח

ANZ1

New member
וולו התחילה לייצר מנועי 2 ליטר עם 245 כוחות סוס רק ב2016

2 המנועים שראית הם מנועי פורד, הם לא תוצרת וולו
המנוע שאתה מרוצה ממנו הוא מנוע פורד שמותקן גם באח של הוולו S80, הפורד מונדאו, גם הגיר הוא מתוצרת פורד, גם השילדה ורוב שאר החלקים ,זה רכב פורד עם עיצוב ושם שם וולו.

אתה יכול להיות מרוצה, וזה בסדר, אבל אל תשלה את עצמך, אתה קונה פורד במחיר כפול.

boriska1

Member
ANZ לגבי המנוע 2000,זה מהיבואן,הטרייד אין.אין לו עניין לשקר,

שכן אם נגיע לעסקה הוא יצטרך לערוב לנאמר.כמו כן ברור ומוסכם שאקח את האוטו לבדיקה ושם יגלו

למעלה