חוות דעת לפני רכישת רכב

TAL23233

New member
חוות דעת לפני רכישת רכב

ערב טוב,
מבקשת חוות דעת על קאמרי Xle, פאסטט קומפורטליין 1.8
סקודה סופרב דגם Style 1.8 רכב חדש מה מומלץ?
בבקשה לא להפנות אותי למבחני רכב, חשובה לי חוות דעת
תודה

enigo

New member
תחליט, או שחשובה לך חוות דעת - או שאתה לא רוצה חוות דעת

כי זו המהות של מבחני דרכים, למקרה שלא ידעת - חוות דעת מפורטת של אדם שזה עיסוקו, ולכן יש לו ידע נרחב יותר מלאדם הממוצע, ורקע להשוואה שאין בדרך כלל לאדם רגיל.
אם אני אגיד לך שיש לי פאסאט, ולדעתי היא אחלה - מה בדיוק אתה יכול ללמוד מזה? האם היא יותר נוחה מהקאמרי או פחות? האם היא יותר מרווחת מהסקודה או יותר? האם הקאמרי שקטה יותר מהסקודה, או שאולי ההפך?
הפאסאט מציעה פחות מהסופרב כמעט בכל מדד. לכן ההשוואה שלך צריכה להיות בין הקאמרי לסקודה. אם צריכת הדלק חשובה לך, קח את הטויוטה - כמעט בכל שאר הסעיפים הסקודה עדיפה (כמעט כי לטויוטה מתלים נוחים יותר, אבל היא גם רועשת יותר).
אם צריכת הדלק היא המדד העיקרי מבחינתך, שווה לשקול גם את המקבילות מיונדאי וקיה, שמאובזרות טוב יותר ונותנות תמורה טובה יותר לכסף.

TAL23233

New member
תודה

תודה על התשובה, אשמח לעוד חוות דעת
אגב - זה תחליטי :)

TAL23233

New member
מה דעתכם על הרכבים האלו?

קאמרי Xle, פאסט קומפורטליין 1.8
סקודה סופרב דגם Style 1.8 רכב חדש מה מומלץ?

ANZ1

New member
זה הכל מתחיל ונגמר בטעם אישי

3 המכוניות האלו הן מכוניות מצוינות, הן המכוניות הכי מושקעות בעולם הרכב,
הן מוצרים של 2 חברות הרכב הכי גדולות בעולם, והם הלחם והחמאה של החברות האלו, אין כאן רכב רע, זה רק עניין של טעם אישי ותמורה ספציפית יותר טובה.
אנשים שונים יענו משהו אחר, כי יש להם מחשבות שונות על מותגים, טכנולוגיות ועיצוב,
הדיעה האישית שלי היא שהטויוטה הוא קניה יותר טובה, מהסיבות הבאות:
1. אבזור - זה הרכב היחיד כאן ברמת הגימור שכתבת שמגיע עם רפודי עור , גג שמש ועוד אבזור, יש כאלו שזה פחות חשוב להם, אבל דווקא בקטגוריה הזאת, של מכוניות סדאן גדולות, שהלקוחות שלהם הוא אנשים מבוגרים / זקנים, סולידים, וזה חשוב להם.
2. צריכת דלק - הטויוטה הרבה יותר חסכונית, וזה משמעותי ככל שנוסעים יותר, והרכב הוא גם "ירוק" ואנשים מסביב יותר יעריכו אותך כי את ממחזרת (גם אם זה שטויות).
3. עיצוב - העיצוב הפנימי של הטויטה הרבה יותר מרשים (לדעתי) וזה כנגד העיצוב המשעמם של מוצרי פוולסווגן.

אני עם סופרב 1.8 ושוקל לעבור לטויוטה קאמרי

אחרי סופרב רביעית חוויתי תקלות שונות ומשונות. לקראת ההחלפה הבאה (ליסינג) אני מתכוון לבדוק את הקאמרי.
נכון שהסופרב גדולה, תא מטען ענק ודי נוחה אבל 99% מהזמן אני נוסע לבד, תא המטען ריק ובפקקים יש לקאמרי יתרון

TAL23233

New member
תקלות בסופרב

עמית תודה על תשובתך, תוכל לפרט עפ אילו תקלות אתה מתמודד בסופרב?

rj111

New member
הקאמרי היברידית חסכונית בדלק

פחות מזהמת את הסביבה וצריך לשלם פחות על הדלק.

TAL23233

New member
תודה רבה

rj111

New member
בנוסף קאמרי LE חסכוני ב-10% מ-XLE

לא יודע מה הסיבה - אפשר לחפור במפרט או לשאול.

enigo

New member
אכן. ליתיום ב-le, ניקל מטאל

ב-xle. נשמע מוזר, אני יודע, כי הגיוני שהליתיום תהיה בגרסה היקרה יותר, אבל זה מה שקראתי איפשהו, ועדיין לא יצא לי לברר אם זו סתם טעות סופר.
גם הבדל במידות צמיגים ומשקל (בגלל תוספת אבזור) משפיעים על צריכת הדלק. בפריוס , למשל, ההבדל שנובע ממידת צמיג שונה מגיע לכ-10% לפי נתוני יצרן! (בארץ, אגב, צריכת הדלק אפילו עוד יותר גבוהה כי אנחנו מקבלים גרסה מוגבהת המיועדת למדינות עם כבישים משובשים).

מנחם231

New member
מוזר ולא מובן

בדגם המאובזר סוללה ניקל מטאל ובשני ליתיום יון החדישה.
הצמיגים זהים בשני הדגמים 215/55/17.
בכל האתרים כתוב שיש לרכב קיפול מראות חשמלי וזה לא נכון..לא רק שאין גם לא ניתן להזמין.
הפרש משקל בין הדגמים 45 ק"ג . הxle כבדה יותר.

ANZ1

New member
טויוטה הסבירה למה היא עשתה את זה

בדגמים SE ו XLE שמו את הבטריות הישנות,
כי בדגמים האלו הרכב יותר כבד, ויש צמיגים יותר רחבים ובניסויים הראו שאין יתרון לבטריות החדשות בצריכת הדלק, וככה הרכב יעלה יותר סתם.

בפריוס היותר קלה, זה הפוך, בדגם הזול שמו את הבטריות הישנות ובדגמים יקרים שמו את הבטריה החדשה.

ANZ1

New member
לא

טויוטה לא בונה את הרכבים שלה בשביל היבואן הישראלי שקונה 100 מכוניות,
במפרט העולמי / אמריקאי של הרכב, שזה מה שקובע,
דגם הLE יש P205/65R16
בדגם SE ובדגם XLE יש P235/45R18
זה שהיבואן הישראלי הרישמי בחר להוסיף ולשדרג במיוחד את הדגם הזול ולשלם יותר עם צמיגים יותר גדולים מהסטנדרט, לא רלוונטי כשטויוטה באים לתכנן מכוניות.
אגב, בישראל לא שווה לקנות את דגם XLE דרך היבואן הרישמי, אלא לקנות דרך היבואן המקביל אוטומקס, שמביא את הדגם הספורטיבי SE, שזה דגם גם יותר מאובזר וגם יותר זול.

מנחם231

New member
הנתונים שאתה מביא מחו"ל

נחמדים. אבל אני גר בישראל ופה הצמיגים בשני הדגמים זהים. נקודה.
לא התיחסתי לצריכת דלק כי זה ממש לא רציני.

ANZ1

New member
אז מה שכתבת חסר משמעות

הדיון כאן היה על צריכת דלק ,בטריות וצמיגים,
ולכן כל מה שכתבת לא רלוונטי לנושא
אתה יכול לקנות כל רכב שאתה רוצה ולהחליף לו את הצמיגים, אבל אז אתה לא יכול לדבר על צריכת דלק, אף אחד כאן לא יודע מה צריכת הדלק של הדגמים הישראלים,

היחידים שמבינים בנושא אלו המהנדסים היפנים, והם טוענים שאין הבדל בצריכת הדלק בגירסא היקרה עם צמיגים מקורים בן 2 סוגי הבטריות

למעלה