קניית רכב...

Bגוד1

New member
קניית רכב...

התלבטות בקניית רכב קטן לזוג צעיר עם ילד בדרך , מה שאומר שצריך מקום לכסא בטיחות ותא מטען שיכיל עגלה .
יש 4 מועמדים שעלו בראש...לא בטוח שכולם מתאימים לדרישות אבל הם בתקציב למעט אולי המאזדה. יתכן ויש עוד רכבים טובים שעונים לדרישות ולא חשבנו עליהם.
סוזוקי איגניס , יונדאי I10 , קיה פיקנטו ומאזדה 2 .

הרצון הוא לקנות רכב חדש ולא יד2.
התקציב הוא בסביבות 80,000 שקלים ...
מה דעתכם על הרכבים הנ"ל והאם יש רכבים נוספים שיכולים להיכנס לרשימה...?..

enigo

New member
שלוש הראשונות הן מכוניות מיני, ויהיו גבוליות לדרישות

אלא אם המבוגרים במשפחה נמוכים יחסית, והעגלה המדוברת מתקפלת לגודל קטן יחסית.
המאזדה 2 היא סופרמיני, קטגוריה מתאימה יותר לדרישות, אם כי היא ספציפית אחת הפחות מרווחות בקבוצה, ולכן לאו דווקא היתה הבחירה הראשונה שלי - ובכל מקרה נדמה לי שהיא יקרה בהרבה מהתקציב.
מי כן נכנסות בתקציב? פיג'ו 208 בגרסת הבסיס, בעיקר אם יש עכשיו מבצעים (אמורים להיות, הרכב כבר די וותיק), אופל קורסה שכמעט קבוע נמכרת במבצע או בעסקאות אפס ק"מ (חשוב לבחור את רמת האבזור שכוללת אבזור בטיחות מקורי) ואיביזה, שגרסה ספציפית שלה נמכרת רק דרך האינטרנט בפחות מ-90 אלף שקלים. זו האחרונה עשויה להיות הבחירה הטובה ביותר מבחינת מרחב פנימי וגודל תא מטען.
אגב, ידני זו אופציה? כי זה מוריד את המחיר.

Bגוד1

New member
מכונית...

הם לא נמוכים ... העגלה היא בגודל ממוצע ..
חשבתי שלאיגניס יש תא מטען גדול יחסית לשאר....צריך ללכת לראות את הרכב.
הרכבים שהזכרת הם מעל לתקציב...גם האיביזה המומלצת ... התקציב מתאים לידני שלא בא בחשבון...
גם ה 208 הרבה מעל התקציב...ראיתי באתר שלהם 2 גירסאות... אותו הדבר האופל...

enigo

New member
לגבי האיביזה צודק, משום מה זכרתי מחיר מעט נמוך יותר

לגבי הקורסה והפיג'ו - תתעלם מהמחיר באתר, וגש לשאול בסוכנות. היה כאן לא מזמן בחור שדיווח שקנה מוקה ב-100,000 שקלים. מחיר המחירון שלה הוא באזור 130,000... כששאלתי בסוכנות אופל כדרך אגב, מבלי להראות רצינות, דיברו איתי על 110,000. יש סיכוי טוב שהמצב בקורסה דומה, ואפשר לקבל הנחות מאוד גדולות ממחיר המחירון.
אני יודע שגם בפיג'ו אנשים קיבלו הנחות יפות מאוד. זה מזכיר לי עוד אופציה - ראיתי בזמנו בקל אוטו קקטוס ב-85,000 ש"ח בעסקת 0 ק"מ. שווה לבדוק אם העסקה עדיין מוצעת. מרווח בהרבה מכל המכוניות שדיברנו עליהן עד עכשיו, חסכונית ומאובזר בצורה מפתיעה ביחס למחיר. לא נותן תחושה של "אוטו זול". הבעיה היחידה - ציון ריסוק לא מבריק...
יש גם את האופציה של דאצ'יה, שלא דיברנו עליה, שתאפשר להם לקנות בתקציב שלהם סופרמיני מרווחת, ועוד ישאר להם עודף. אבל זה אוטו שנותן תחושה של "אוטו זול" מכל פינה - מנוע חלש עם תיבה רובוטית לא חלקה, פלסטיק פשוט ובידוד רעשים לא מבריק.
עוד אופציה שנזכרתי בה עכשיו - ניסאן מיקרה. נמכרת ב-80,000 לדגם האוטומטי, לפני מיקוח ומבצעים מיוחדים. קצת יותר גדולה ממכוניות המיני, אם כי קטנה יחסית לסופרמיני. כבר די מיושנת (בחו"ל היא כבר הוחלפה, בארץ הם מוכרים ממלאי שהם צברו מראש) ונתקלתי בסיפורים על בעיות בגיר.

Bגוד1

New member
הבחירה לא קלה...

אלך לבדוק את הסוזוקי איגניס...יש עליה ביקורות טובות ...
את המיקרה לא אהבתי...לא נהניתי לנסוע ברכב הזה...
הרכבים שציינת...רובם מעל התקציב שגם ככה על הקצה ...

enigo

New member
האיגניס רכב חמוד מאוד (אני אוהב את העיצוב, אבל יש חלק שלא)

עם מנוע חסכוני וביצועים לא רעים. אבל - הוא נוקשה יחסית, צר ורועש מאוד. אבל ממש.
כרכב שני במשפחה, או לנהג צעיר שמתלהב מהעיצוב הוא סבבה. כרכב ראשון במשפחה הוא לא משהו.

oscars

New member
אם תקנו רכב קטן תקללו את הרגע שקניתם אותו

כמה שהילד יותר קטן ככה צריך לסחוב סביבו יותר מיתקנים.
תעדיפו רכב עם תא מטען גדול. מכל אלו שצויינו פה אולי איביזה תענה על הדרישות וגם זה בלחץ.
תבדקו בכמה אפשר לקנות פיאט טיפו יד שניה 0 ק"מ. אני חושב שברמת המחירים הזו. תקבלו רכב מרווח עם תא מטען גדול יחסית

ANZ1

New member
לכמה זמן אתם צריכים את הרכב ?

כי למשפחה קטנה עם ילד בדרך... יש בהמשך עוד תחנות...
אחרי הילד הראשון... עוברת שנה.. או שנתיים... ואז יש עוד ילד...
ואז יש גם עוד קניות בהיפר, וצריך 2 עגלות...
זה החיים... גם אם היום זה נראה לך רחוק... פשוט תסתכל על כל שאר המשפחות מסביב.... זה מה שקורה

אם אתם צריכים את הרכב לשנה אחת בלבד... תוכלו להסתדר עם האיגניס
אם אתם צריכים את הרכב לשנתיים או יותר...
תמחקו את כל האפשרויות שלך הם לא מתאימות.

או שתקנו את הסיאט איביזה וגם זה יהיה יותר ויותר צפוף
או שמראש תגידו שאתם משפחה, ותקנו רכב משפחתי
https://www.carbay.co.il/heb/fiat/פיאט_טיפו/

sharonei1

New member
אוטו משפחה = אוטו מקטגוריית משפחתיות

איביזה נראה לי דיי קטן זה אוטו מיני בכלל לא משפחתי
ליאון יותר גדול אבל לא נראה לי בתקציב אלה אם משומש

enigo

New member
חבל לצטט סתם סטיגמות

איביזה (שהיא סופרמיני, לא מיני) מספקת בהחלט עבור משפחה צעירה. הן מבחינת מקום לנוסעים והן מבחינת מקום למטען.
נכון, משפחתית גדולה יותר, ויש לה יותר מקום למטען - אבל כמו שאמרת, הן יקרות יותר. אגב, משפחתיות גדולות עוד יותר גדולות ומרווחות. ויקרות...

sharonei1

New member
אוקי אבל בכל זאת עדיף משפחתית משומשת מרווחת יותר

במקום לקנות סופר מיני חדשה

enigo

New member
עדיף להיות צעיר, בריא ועשיר מאשר זקן, חולה ועני...

ולקביעה שלך - נכון, ולא נכון. תלוי במערך השיקולים של הקונה המיועד.
עבור רוב האנשים, תוספת מרחב הפנים בין איביזה לקורולה בת שנתיים-שלוש (אחת הבודדות שמציעות בלימה אוטונומית בגיל הזה. ולכן בחרתי בה) לא תהיה משמעותית כאשר מדובר בשני מבוגרים ותינוק. בשתי המכוניות יהיה להם מספיק מקום.
גם תוספת הנפח בתא המטען יכולה להועיל - אבל לא מחויבת. אני הובלתי בזמנו עגלה, תיק חיתול ועוד שטויות בתא מטען של 306 האצ'בק - שלא היה גדול יותר מאשר תא המטען שיש לאיביזה חדשה. וזה לא שהייתי חריג בעניין - ה-306 היה רכב משפחתי מקובל באותן שנים.
למען האמת, היו לי אז שכנים שהסתדרו עם 106 עד שנולד הילד השני... אבל זה באמת דרש מהם קצת יצירתיות ותמרון.
ומה מקבלים בתמורה? רכב חדש (הליך קניה פשוט ובטוח יותר, בלי הפתעות) וחסכוני יותר בדלק, שגם נוח יותר לחניה (הופך לשיקול כשגרים בעיר צפופה).
אז לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות - ושכל אחד יבחר מה שמתאים לו.

enigo

New member
כן, אבל היא יקרה משמעותית (כחדשה עולה יותר ממאה אלף, לפני

מבצעים) ובנוסף עומד להגיע בקרוב דגם מרוענן, עם מנוע אחר ותיבת הילוכים מתקדמת יותר, כמו גם תוספת אבזור בטיחות. כך שכרגע לא הייתי קונה I20 חדשה.

Bגוד1

New member
רכב...

בשלב זה ירדנו מקניה של רכב חדש ... נלך על יד2 מחברה או מגרש ... נחפש רכב יותר גדול ומרווח.
האם יש המלצה על חברה אמינה שמוכרת רכבים יד2 ...?... צריך לקנות מחברה ולא מפרטי , בגלל אפשרות לשלם בתשלומים.

לא "צריך לקנות מחברה" בגלל התשלומים, היום אפשר בקלות

לקבל מימון בנקאי או חוץ בנקאי ב(כמעט) כמה תשלומים שתרצה.

זה יותר נוח לקנות במגרש - נכון, אבל אם אתה קצת ומבין ויש לך סבלנות,
מפרטי תמצא רכב משומש מקביל במחיר זול יותר מאשר במגרש.

וגם במגרש - תקבל מחיר טוב יותר תמורת מזומן,
ורוב הסיכויים שתשלם ריבית זהה או פחות בהלוואה מחברת מימון או מבנק.

צלמת7

New member
לא ממליצה לקנות כרגע I 20. מנוע וגיר ישן כרגע

כמו שנכתב פה

ואכן יקרה מאד.
יד שנייה יכולה לתת מענה .לקחת בחשבון צריכת דלק גבוהה יחסית.

למעלה