מצבר 55 אמפר לרכב שיש לו מצבר של 60 אמפר ונגמר לו הטעינה

מצבר 55 אמפר לרכב שיש לו מצבר של 60 אמפר ונגמר לו הטעינה

מה הבעיות שיכולות לקרוא? האם הרכב יכול לא להניע? כמו כן, הגיוני שרכב פתאום יפסיק להניע ככה בלי הודיה מוקדמת. לא היה לפני שום בעיה בהנעה ולא נשארה מנורה דלוקה. אציין כן המצבר בן 2.8 שנים ולא היה בו כמעט מים.

enigo

New member
המחסור במים חשוד. שווה לבדוק

שאין טעינת יתר. לגבי המצבר - היה לי פעם רכב שהתקינו בו מצבר 55 במקום 62. לא היתה שום בעיה.

איך בודקים שאין טעינת יתר

אגב מילאתי מים מזוקקים והשארתי את הרכב מונע כחצי שעה שעה והרכב אחרי סעה שוב לא הניע? אגב..ביררתי עם בעל הרכב הקודם והוא לא מילא שם מים מאז שהוא נקנה. האם הגיוני?

selalerer

New member
פעם אחרונה שהלך לי מצבר הבחור שהחליף לי אמר

שהיום כבר ברוב הסוגים אסור למלא מים

מוזר מאד

כי ממה שידוע לי אם זה לא מצבר עם מערכת סגורה צריך למלא מים. בכל מקרה...מקווה שזה רק מצבר ולא האלטנרטור שלן

חן 1111

Active member
ברור שאם אין מים אז המצבר לא יוכל לספק זרם ולא תהיה התנעה.

אז צריך לבדוק כמה דברים. קודם כל למלא מים מזוקקים ולטעון את המצבר. ייתכן שסתם היה איבוד מים איטי ואף פעם לא בדקתם. זה טבעי.
יש כמובן אפשרות של טעינת יתר שגרמה לאיבוד מים. את זה חשמלאי יכול לבדוק בקלות. למעשה כל אחד שיש לו מד מתח יכול לבדוק.
ויש אפשרות שהמצבר סיים את חייו באופן טבעי וצריך להחליף אותו. בגיל כזה זה יכול להיות.

מילאתי מים והשארתי את הרכב מונע מעל לחצי שעה

ולאחר מכן ניסתי להניע והוא התחיל לזייף...לאחר כחצי שעה לערך הוא כבר לא הניע בכלל..

חן 1111

Active member
ייתכן שצריך יותר מחצי שעה.

עדיף שחשמלאי מקצועי יבדוק את המצבר.

enigo

New member
רוב המטענים טוענים בזרם נמוך

בהרבה מה אם שמספקת אלטרנטור

קניתי בסוף מצבר 60 אמפר של אנרגייזר

אמרו לי שזה גרמני. אגב. נשאר לי המצבר הישן, כמה ניתן לקבל עליו?

eladts

New member
למה אתה חושב שמישהו ישלם לך כדי לקבל מצבר לא תקין?

כיוון שמצבר מכיל חומרים רעילים ואסור סתם לזרוק אותו לזבל, יש סיכוי שתצטרך לשלם כדי להיפטר ממנו.

enigo

New member
חובת המחזור היא על היבואנים

והיצרנים, ולכן הם משלמים לחנויות תמורת המצברים המתים. אבל מדובר במשהו זניח - ברמת 30 שקלים אם אני זוכר נכון. ברוב המקומות מציינים שהמחיר המפורסם למצבר הוא בתנאי שמחזירים מצבר.

לא נכון

בגלל זה אומרים לך שתקנה מצבר במחיר איקס אם תחזיר את המצבר הישן. לכן אני שואל? איפה ניתן לקבל כסף על מצבר ישן? כמובן שקניתי את המצבר מבלי שביקשו את הישן.

enigo

New member
לא מאמין שממש תקבל מזומן תמורתו. אני פעם עשיתי טרייד מול

מגבים לאוטו בחנות חלקי חילוף בתל אביב.

לא חייב מזומן...מספיק שיעשה לי בדיקת ליפט בתמורה

זה יעזור לי נורא. בכל מקרה...אני בטוח שיש סוחרים של מצברים. צריך לחפש.

enigo

New member
שיט. עכשיו ראיתי מה התיקון האוטומטי

עשה לי בהודעה... מתנצל בפני מי שקרא אותה.

למעלה