כמה שאלות לפני קנית דאצ'יה לוגאן סדאן....

adambar1980

New member
כמה שאלות לפני קנית דאצ'יה לוגאן סדאן....

היי לכולם.
יש לי התלבטות. אני רוצה להחליף רכב, והייתי בסוכנות של דאצ'יה. והלוגאן (הרגילה, לא הסטיישן) נראית לי סבבה.
הציעו לי שם את הלוגאן סדאן 1.5 טורבו דיזל ידני LAUREATE
0 ק"מ יד ראשונה רשום ממאי 2018, במחיר מפתה, 15 אלף פחות מהמחיר הרגיל, 70,000 במקום 85,000.
עכשיו השאלות שעלו לי.
האם זה שהם מוכרים ככה את הרכב, זה אומר שהם מפסיקים למכור או לייצר אותו?
האם זה אומר שהרכב לא מוצלח?
האם הרווח הזה של 15,000 ש"ח, משתלם על זה שאני מוותר על להיות יד ראשונה?
ובכלל מה אתם חושבים על העניין ועל הרכב?
תודה

ANZ1

New member
תשובות

האם זה שהם מוכרים ככה את הרכב, זה אומר שהם מפסיקים למכור או לייצר אותו?
לא
האם זה אומר שהרכב לא מוצלח?
לא
האם הרווח הזה של 15,000 ש"ח, משתלם על זה שאני מוותר על להיות יד ראשונה?
אולי
ובכלל מה אתם חושבים על העניין ועל הרכב?

הדאציה לוגאן הוא לא רכב רע, הוא שילוב של רכיבים שנמצאים אצל רנו-ניסאן וכל אחד מהחלקים המכניים של הרכב נמצא בהרבה דגמים שונים של רנו, ניסאן או מרצדס, כך שהרכב אמור להיות אמין בדיוק כמו רכב קטן או מסחרית קטנה של מרצדס או רנו.
אבל לדעתי זאת קניה לא טובה, הסיבה היא שהמחיר מחירון המקורי של הרכב פשוט יקר מדי, כנראה בגלל עניני חברות ליסינג, הם תמחרו את הרכב יקר מדי ואז עשו לך הנחה.
אפשר לראות את ההשוואה בן הדגם של הדיזל שהמחירון שלו 85, מול אותו דגם עם מנוע טורבו בנזין שיש להם אותם נתונים בדיוק, של הספק, תאוצה או צריכת דלק, אבל המחירון של דגם הבנזין הוא 65.
אני במקומך הייתי חוזר אליהם ומבקש את אותה הנחה של דגם הבנזין ואז זאת תהיה קניה טובה.

אבל אם מדובר על רק הרכב הזה של דאציה, אני במקום זה הייתי מוסיף 9 אלפים שח וקונה פיאט טיפו סדאן, שהוא רכב יותר גדול, יותר מודרני, יותר נח, יותר מעוצב ועם שם יותר טוב בציבור
https://www.carbay.co.il/heb/fiat/פיאט_טיפו/

adambar1980

New member
אמרו לי בסוכנות של דאציה שכרגע אין להם...

ANZ1, תודה על העזרה.
אמרו לי בסוכנות של דאציה שכרגע אין להם בכלל את גרסת הבנזין ושהם לא יודעים אם היא תהיה ומתי. נציג המכירות גם אמר לי שהמחיר כבר מזמן לא 65,000 ושזה מחיר ישן על דגם קודם (לא ממש ברור איך, אבל זה מה שהוא אמר) וזאת למרות שהמחיר עדיין מפורסם באינטרנט https://www.dacia.co.il/models/logan
אולי הפסיקו לייבא את הבנזין ורק מביאים דיזל??? או בכלל מתמקדים עכשיו רק בסטייסן???
בכל מקרה, פתחת לי את הראש לכיוון של אולי רכב אחר כמו הפיאט 0 ק"מ או כל 0 ק"מ אחר מחברות כמו זאת שבלינק המצורף שלך. במקום לקנות רכב חדש לגמרי. ניסיתי לחשב כמה הנזק של מכירה עתידית של רכב כזה לעומת חדש. ואם אני מבין נכון הנזק יחסית קטן לעומת הרווח של ההנחות בקניה.

enigo

New member
דאצ'יה לוגאן הוא רכב בסיסי מאוד

ובנסיעה בו ברור בדיוק היכן חסכו בעלויות - בידוד רעשים לא טוב, חומרים פשוטים, סידור מותגים שנראה לפעמים מקרי לחלוטין וכן הלאה. זו גם משפחתית קטנה מבחינת מידות ומרחב פנימי.
כל זה עוד סביר - אם כי אני מצטרף להמלצה להעדיף את הפיאט - אבל ציון הבטיחות המחפיר הוא, לפחות מבחינתי, פאול רציני. 57% בהגנה על מבוגרים הוא ציון נמוך בצורה חריגה, גם במכוניות בסיסיות וזולות.

למעלה