אנא עזרתכם- נורית service

פנומן 72

New member
אנא עזרתכם- נורית service

• פ'גו 208 עם מעט מאוד קילומטרים, פתאום נדלקה נורית service בהתחלה הוא כתב משהו עם oil לא ממש עיכלתי את המשפט וזה נכבה. אבל נורית service נשארה דולקת. ספר יצרן לא אומר לי הרבה. מה עושים ? כמה אני יכול לנסוע ברכב אם בכלל. אני 200 ק''מ מהבית.

enigo

New member
הגיע הזמן לטפל ברכב. אני מניח

שעברה שנה מאז הטיפול האחרון, או הנסועה המוגדרת (15 או 20 אלף).
אין מה להילחץ. אפשר להמשיך לנסוע עוד 200 ק"מ, וגם 500.

פנומן 72

New member
המון תודה

נעשה טיפול לפני 2000 קמ. כנראה זה קופץ כתזכורת ואני צריך ''לאפס'' אותו. אני מבין שאם לא דולקת עוד נורית אדומה עם סמל ה'בעיה' אז כנראה שלא מדובר בבעיה. אני צודק ?

enigo

New member
יכולה להיות גם נורית צהובה

שמעידה על בעיה (פשוט לא כזו שדורשת עצירה מידית).
כנראה שלא איפסו את התרעות הטיפולים בטיפול האחרון. גש למוסך שיעשה את זה, זה עניין של דקה.

מנחם231

New member
הצעה שלי

אני מציע לך לפני הכל לבדוק מפלס שמן במנוע.
יתכן שהנורה של השמן נדלקה כשעשית סיבוב תוך כדי נסיעה.תתפלא כמה שמן חסר לך במנוע.

enigo

New member
לא נדלקה לו נורת שמן

אלא נורת service וכיתוב על שמן (כנראה משהו בסגנון של "החלף שמן"). במצב שאתה מתאר נדלקת נורית אדומה של שמן. אבל לפחות בכלים של psa מהאלף הנוכחי מופיעה עוד לפני זה אזהרת מפלס שמן נמוך על מסך מחשב הדרך בכל התנעה.

פנומן 72

New member
בדקתי מפלס אחרי מנוחת לילה

עמד על האמצע. לא נדלקה נורית אדומה של שמן הוא כן כתב משהו של שמן בתצוגה רק פעם אחת ואני לא מצליח להתחקות אחרי הנוסח המדויק בחיפוש באינטרנט

מנחם231

New member
תקרא שוב מה שכתבתי

במצב שהרכב חונה הכל בסדר.כשאתה עושה סיבוב תראה הבזק כמו שראית.
תוסיף שמן ולא תראה יותר.

enigo

New member
אתה מתאר תופעה שקיימת

אבל היא מדליקה נורה אדומה של לחץ שמן - לא נורת סרוויס.
בנוסף - במכוניות psa שהיו לי, תמיד הופיעה הודעת "מפלס שמן נמוך" לפני שהתחילה התופעה שאתה מציין.

כוכבית מצויה

Well-known member
הניסיון שלי הוא עם פיג'ו 307

בכל התנעה נבדקת רמת השמן, מופיע הכיתוב Oil OK אם יש מספיק שמן. הכיתוב הזה מופיע בשעון של מספר הק"מ וכשהוא נעלם במקומו יש תצוגה של ק"מ (גם זה שהאוטו עבר וגם המונה מהאיפוס האחרון).
יכול להיות שב 208 יש משהו דומה ורק לא שמת לב.
לגבי נורית ה service יש מונה ק"מ שסופר אחורה, כשמניעים יש לרגע תצוגה שלו על שעון הק"מ, כאשר יורדים מתחת ל 3000 ק"מ או שמגיע זמן טיפול נדלקת בפינה של השעון נורית כתומה בצורת מפתח פתוח.
צריך לאפס את המונה הזה בטיפול, הדרך אצלי לעשות זאת היא ללחוץ על הלחצן של איפוס הק"מ, במקביל לסובב את המפתח דרגה אחת (לא להניע) מופיע על השעון מונה שיורד מ 10 ל 0. בתום הירידה עוזבים את לחצן האיפוס.
יכול להיות שב 208 הדברים דומים, אני למדתי איך לאפס מסרטון ביוטיוב (המונה הזה אצלי דפוק ויורד בקפיצות אקראיות של מאות ק"מ, אז כשנדלקת המנורה אני מאפסת אותו) סביר להניח שאפשר למצוא סרטון שמתאים ל 208 אם הדרך המתוארת לא תעבוד.

פנומן 72

New member
כן. אותו דבר

איפסתי את התצוגה.
מודה שזה הוריד לי שבועיים מהחיים

M o l

New member
היתה לי 208, נורת SERVICE מציינת שצריך לעשות טיפול תקופתי.

כנראה ששכחו לאפס בטיפול האחרון.
אם חסר שמן אז אתה תראה הודעת "top oil level" (או משהו דומה) על מסך המולטימדיה.

פנומן 72

New member
בול !

זה בדיוק מה שהוא כתב לי פעם אחת כשנדלק ה-service ואחרי זה נכבה וההודעה לא הופיעה יותר.
כשבדקתי שמן במצב מנוחה זה הראה שיש מספיק. הרכב עבר טיפול לפני 2000 ק"מ, איך יהיה חסר שמן ?

enigo

New member
תמיד יכולה להתפתח נזילת שמן כזו או אחרת

ב-C4 שיש לנו במשפחה בשני טיפולים לא מיקמו בצורה טובה (כנראה) את אטם הגומי של בית מסנן השמן, ולכן זמן קצר אחרי הטיפול התחילה נזילת שמן מאסיבית. בשני המקרים המוסך (מהרשת של סיטרואן, אבל לא זה שביצע את הטיפול) החליף את הגומיה במהירות וללא עלות, אבל זה עדיין היה מעצבן - גם הטרחה של לגשת למוסך, וגם הסרחון מהשמן השרוף (המסנן ממוקם כך שנזילה ממנו מגיעה גם אל סעפת הפליטה, והשמן נשרף).
וכמובן שיש עוד אפשרויות - צינור כלשהו שנקרע, מכה באגן השמן שסדקה אותו וכן הלאה.

פנומן 72

New member
מה שחשוב פה בעצם

זה אם ההודעה נכתבה רק פעם אחת ונכבתה וזה לא מופיע יותר זה אומר מה ?
לגשת בכל אופן ?

enigo

New member
אם טיפלת לפני זמן קצר, ויש מספיק שמן - גש למוסך רק כדי

שיאפסו את המונה (או, כמו שהציעו כאן, ברר ברשת איך לאפס לבד).

פנומן 72

New member
איפסתי לבד את ההודעות

זה לא מופיע יותר מאז שאיפסתי.
זה אומר שהכל תקין ? כלומר, אם חסר שמן ההודעה היתה קופצת שוב למרות האיפוס ? או שהמחשב אומר יאללה איפסת אז מעכשיו זו אחריותך...

enigo

New member
אם התקלה עדיין קיימת - ההודעה תקפוץ שוב

לפחות זה היה המצב בכל רכב שיצא לי לבדוק בהקשר הזה.

פנומן 72

New member
אז מסתבר שהיתה נזילת שמן מהאטם

ההודעה קפצה שוב הבוקר. באורח פלא הייתי מרחק 700 מ' מהמוסך המטפל.
העלה את הרכב על הליפט וראה שהשמן מטפטף מהאטם.
סידר את האטם, הוסיף שמן ושלח אותי לדרכי.
&nbsp

למעלה