מערכת ABS הונדה 2010

geek100

New member
מערכת ABS הונדה 2010

שלום,

אני שואל בשביל שכן שהוא נכה.
יש לו רכב הונדה CIVIC 2010 4 דלתות 1800 נפח מנוע הוא לא נוסע הרבה ברכב עשה רק 55 אלף ק"מ ונוסע בזהירות .
לפתע השנה כשהוא הלך לטסט לא הסכימו להעביר טסט ואמרו לו שיש הבדל של יותר מ-90% בבלמים האחוריים ושהבלם השמאלי האחורי לא עובד.
לקחו את הרכב למוסך מורשה החליפו דיסקיות , הלכו שוב לטסט ושוב אותה בעיה .
שלחו שוב את הרכב למוסך מורשה של הונדה שבדק את הרכב ואמרו שיש בעיה במערכת ABS שזה משהו שהוא נפוץ ברכב הונדה.
הבעיה היא שהמערכת הזו חדשה עולה המון כסף כמה אלפי שקלים ותיקון שלה חצי מחיר אבל האחריות לחצי שנה על תיקון לעומת שנתיים אחריות אם קונים כזה חלק חדש.

מה איכויות התיקון במערכות ABS כאלו ?
לכמה זמן זה מחזיק?
האם כדאי לקחת את הסיכון לתקן את זה ושהבעיה תחזור שנית ?
אשמח לדעתכם ולייעוץ!

geek100

New member
שאלות נוספות

האם תיקון של המערכת יכול להשפיע על מערכות אחרות ברכב ואולי לכן עדיף כבר לקנות את החלק הזה חדש?
האם עדיך לקנות חלק חדש במערכת זו ולא לקחת סיכונים?
הבעיה היא שהרכב לא שווה מחיר כזה.

enigo

New member
קשה לענות בלי לדעת מה בדיוק התקלקל

והאמת היא שאני לא לגמרי בוטח במוסך הזה - להחליף רפידות זו ממש לא הפעולה הנכונה מול התקלה שתוארה, ולכן מתעורר חשש לגבי המקצועיות והמומחיות של המוסך.
כמו לפני ניתוח - הייתי ממליץ לקבל חוות דעת נוספת.

גם אני לא לגמרי בוטח במוסך

עובדה שהוא לא תיקן את הרכב. יצרני הרכבים ממליצים בד"כ להחליף את כל נוזל הבלמים במערכת כל שנתיים/30K ק"מ. בארץ הרבה מוסכניקים מתעצלים להחליף את כל הנוזל ומחליפים רק בכוסית שבתא המנוע כך שלדעתי יש לו במערכת נוזל מ-2010 ואז ברור שאין בלימה תקינה. אפשר לראות את זה אם מבקשים מהמוסכניק להוציא קצת מהנוזל מאחד הגלגלים ואז צבעו שחור ולא כתום כמו נוזל תקין.
&nbsp
מה שאני מציע לו לעשות בשלב הראשון זה ללכת למוסך ולבקש להחליף את כל נוזל הבלמים. מומלץ להיות להיות ליד הרכב לאורך כל התהליך (כולל בדיקת הנוזל) ולראות שאכן מוציאים נוזל מכל ארבעת הגלגלים, עבודה שאורכת כחצי שעה. מחיר: אני מעריך 200-300 ש"ח. אם תכתוב מהיכן אתם, אולי יתנו לך המלצות למוסכניק. בכל מקרה, תחזור בבקשה לעדכן איך הבעיה נפתרה.

geek100

New member
תגובה

אז אתה ממליץ להחליף כעת נוזל בלמים רק? אם נחליף את נוזל הבלמים אז יפתור את התקלה?
ייתכן שזה שלא החליפו את הנוזל בלמים אז בגלל זה המערכת ABS התקלקלה?
&nbsp

תשובות:

אז אתה ממליץ להחליף כעת נוזל בלמים רק?
לפחות שיראה קודם את צבע הנוזל שיוצא מאחד הגלגלים. לא בכוסית שבתא המנוע! אני די משוכנע שהוא שחור וסיים את חייו. רק תיקון, נוזל תקין צבעו זהוב ולא כתום. וראה תשובתי לשאלה 3.
&nbsp
אם נחליף את נוזל הבלמים אז יפתור את התקלה?
שום דבר לא בטוח. לפחות אתם "מיישרים קו" למצב שבוא הרכב אמור להיות עם נוזל תקין. החלפה כזו גם תטפל באוויר במערכת שחן חושד בה.
&nbsp
ייתכן שזה שלא החליפו את הנוזל בלמים אז בגלל זה המערכת ABS התקלקלה?
הכל יכול להיות אבל דיאגוסטיקה אומרת שלא עושים דברים מסובכים ויקרים לפני שעושים פעולות פשוטות יותר (נוזל,אוויר ועוד). מוסכניק יכול לנסות זאת על הלקוח כדי להגדיל את רווחיו.
&nbsp
לא כתבת היכן אתם גרים כדי שננסה להמליץ על מוסך.

geek100

New member
לגבי החלפת נוזל בלמים

התקשרת למוסך הונדה שהציע לתקן את מערכת ה ABS במעבדה חיצונית ושאלתי אם אפשר להחליף קודם את נוזל הבלמים כי הוא לא הוחלף ואם זה לא יפתור את הבעיה אז אחרי זה לתקן את מערכת ABS טען שלא ניתן
שאלתי אם לאחר תיקון מערכת ה-ABS יצטרכו שוב להחליף נוזל בלמים אמר שכן.
בקיצור מה אתם מציעים לעשות ?
&nbsp
&nbsp
תודה!

כתבתי לך

ואתה לא איתי. תכתוב היכן אתם גרים כדי שינסו לעזור לכם עם מוסך. תתנתקו מהרעיון שאתם חייבים מוסך מורשה הונדה כדי לטפל במערכת שיש בה שימוש אצל כל יצרני הרכב מזה עשרות שנים וכמעט כל מוסכניק מכיר אותה. תגיעו למוסך ותראו בקיאות בחומר כפי שהדרכנו אתכם כדי שלא ירוצו אתכם ישר לדברים היקרים בשלב הזה. ותעמדו על זה שיעשו קודם את מה שחן ואני הצענו לכם. ברגע שמוסכניק רואה שמי שמולו מבין בחומר הוא מתנהל אחרת.

geek100

New member
אנחנו חיפשו מוסך הונדה שיתן אחריות וכן במידה שהבעיה לא

תסתדר , אמרו לנו במוסך הונדה שאם הבעיה לא סודרה הם מחזירים את הכסף ומסדרים את הבעיה. לאחר שכבר קרה פעם אחת אחרי שהחליפו את הדיסקיות ברכב וזה לא סודר.

geek100

New member
תגובה

הלכנו ל-2 מוסכים של הונדה מורשים אחרי שהרכב לא עבר גם בטסט שני ושוב הייתה התקלה הזו ובשניהם אמרו שיש בעיה במערכת ABS .
במוסך הונדה המרכזי אמרו שהם רק מחליפים לחלק חדש ובמוסך הונדה מורשה אחר אמרו שישלחו למעבדה לתיקון הם בעצמם לא יודעים מה התקלה .. אמרו לי במוסך של הונדה כמה מילים בעפ שהבעיה היא הידראולית ולא מכאנית ושכבר נגרם נזק לרכב .
אשמח להתייעץ עם עוד מישהו לפני שנקבל החלטה מה לעשות על הרכב.

enigo

New member
עדיין לא ברור מה התקלקל בדיוק

יש חיישנים, יש יחידת בקרה מרכזית, יש מחשב (לפעמים משולב ביחידת הבקרה)...

geek100

New member
שכבר נגרם נזק למערכת ABS * לא נזק לרכב כפי שהוקלד בטעות

.

selalerer

New member
במערכת ABS יש מספר רכיבים ולא ברור איזה מהם נהרס

יש את החיישנים על הגלגלים, את השסתום ויסות לחצים, המשאבה ואת יחידת הבקרה (המחשב).

אם זה המחשב, הבנתי שהם יכולים לצאת מכיוון גם אם אחד הגלגלים עם קוטר שונה ונוסעים כך במשך זמן מה (למשל כשחסר אוויר באופן משמעותי או ששמים גלגל עם קוטר שונה באחד הצדדים) או שכיוון הפרונט לא טוב במשך הרבה זמן. בחלק מהמחשבים אפשר לאפס וחלק צריך מחשב חדש (איש מקצוע הזכיר דגם מסויים של סוזוקי שדורש החלפת מחשב במצב כזה כי אין למחשב אפשרות של איפוס) וגם איפוס זה לא בחינם.

geek100

New member
תגובה

היי , תודה על תגובתך.
הבעיה היא בבלם השמאלי האחורי שיש יותר מ-90% הבדל בין הבלם השמאלי לימין, כך שנאמר בטסט שהבלם השמאלי לא עובד כלל..
הלכנו ל-2 מוסכי הונדה מורשים ואמרו שהבעיה במערכת ABS, נראה שהמוסך של הונדה בעצמו לא יודע מה הבעיה .. הם אמרו שושלחים את המערכת ABS למעבדה שמומחית בזה ומתקנת ..
&nbsp
אגב דיברת לגבי הגלגלים והקוטר שלהם .. במהלך השנה היה פאנצר ברכב והחלפנו 3 גלגלים חדשים ברכב , כך שאת הגלגלים החדשים שקנינו שמו מאחורה ואת הגלגל האחורי היחיד שלא הוחלף שמנו מקדימה . יכול להיות שזה מה שגרם לבעיה ? אז מה אתה מציע? אתה מומחה אולי למערכת הזו ?
&nbsp
תודה!

selalerer

New member
אני לא מומחה אבל אם אני מבין נכון ייתכן וזה מה שגרם לבעיה

באופן כללי תמיד הממלצה היא שכל זוג צמיגים (קדמיים או אחוריים) יהיה אותו צמיג באותו גיל ואותה רמת שחיקה. אני חושב שבד"כ ממליצים את זה יותר בגלל סיבות של בלימה מאוזנת ויציבות של הרכב אבל אני מניח שזה נכון גם בכדי לא לבלבל את ה-ABS.

geek100

New member
המוסך שהחליף דיסקיות זה מוסך אחר

מהמוסכים האחרים שהם מקוריים של הונדה.

חן 1111

Active member
כמה אלפים בדיוק?

הייתי חושד באוויר במערכת. ויש מערכות שקשה להוציא מהן אוויר. אבל אם לא ניסו את זה במוסך, שווה לנסות.
אם אכן יש תקלה במערכת, אז אין ברירה. בלי טסט זה למכור את האוטו לפירוק ב-500 שקל... עכשיו, תלוי כמה עולה החלפת החלק, וכמה עולה תיקון, וגם אם אפשר להשיג חלק מפירוק וכמה יעלה.

geek100

New member
האם כאשר מתקנים את מערכת הABS ברכב חייבים להחליף נוזל בלמים?

אני רוצה להחליף את נוזל הבלמים אבל לא רוצה להחליף זאת פעמיים , לכן ברצוני לדעת שאם אבצע את החלפת נוזל הבלמים כפי שהצעתם לי ובמידה וזה לא יפתור את הבעיה ברצוני לדעת שאח"כ לא אצטרך להחליף שוב את נוזל הבלמים.תודה!

למעלה