נזילה של שמן גיר. בהמשך לאשכול משבוע שעבר.

גרשום

New member
נזילה של שמן גיר. בהמשך לאשכול משבוע שעבר.

ראשית תודה על ההתייחסות בנושא ההתרעה על תקלה שהייתה לי בצג המכוונים. הבוקר נכנסתי למכון גירים (גירומטיק) שביצע בדיקה דיאגנוסטית והעריך שמדובר בתקלה במחשב הגיר, לאחר מכן הוא בדק את מצב השמן וגילה חוסר של 3.5 ליטר. החוסר הושלם, ובבדיקת נסיעת מבחן שערך התיבה תיפקדה פיקס.

עכשיו ככה: כדי לבטל את הנזילה - אמר המוסכניק - צריך לפרק את הגיר. הוא העמיד לפניי 2 אופציות:

אופציה אחת, זה לשים "מכסה ואיזו צינורית" והעלות היא 4.000 ש"ח ואין על זה אחריות. האופציה השניה, טיפול גם בקלצ' וזה עולה 8.000 ש"ח, על כך יש כן אחריות.

אשמח ואודה למי שיוכל להחכים אותי בידע ובהכוונה נכונה.

enigo

New member
מה קצב הנזילה? כמה עולה ליטר שמן? כמה מסובך להוסיף?

יכול להיות שלא שווה בכלל לתקן. לפחות לא כלכלית.

כמה דברים:

1. חבל שלא סיגלת לעצמך הרגל לבדוק את מפלס שמן הגיר מדי פעם.
&nbsp
2. היה לך במקרה עימות עם בעל המוסך שאחריו הרכב נשאר במוסך?
&nbsp
3. כמו אניגו, יכול להיות שאפשר יהיה להסתפק רק בהוספת שמן מדי פעם.
&nbsp
4. כמה ק"מ הרכב נסע?

גרשום

New member
בבקשה.

1) אכן הפסקתי ברכב הזה לבדוק שמנים. אין לי בעיה לחזור להרגל הישן והטוב.
2) לא היה לי שום עימות. שילמתי עבור הטיפול של הוספת השמן ולקחתי את
הרכב ואת הזמן לשקול מה לעשות.
3) הרכב נסע 77.000 ק"מ. מאחר ולא בדקתי שמנים וזו הפעם הראשונה שהייתה
התרעה שבעקבותיה התברר המחסור בשמן, אינני יודע כמה זמן עבר עד שנוצר מחסור של 3.5 ליטר. עבור 3.5 ליטר שמן שילמתי 389 ש"ח

האם ביטול הנזילה אכן צריך לעלות כל כך הרבה? אשמח להצעות איך לפעול.

חן 1111

Active member
גם אני מציע לבדוק את קצב הנזילה

4000 שקל זה מחיר של עשרות ליטרים שמן. ייתכן ששווה פשוט להוסיף שמן מפעם לפעם.
אולי בעוד כמה שנים תזדקק להחלפת מצמדים, ואז ממילא יתקנו יסודי, אז חבל להשקיע מוקדם מדי, או שהרכב ייגנב, או משהו אחר...
חוץ מזה, בדרך כלל נזילת שמן היא ממחזיר שמן או אטם שאפשר להחליף. מקסימום צריך להוריד את הגיר בשביל זה, אבל לא לפרק, אז אני לא יודע למה זה צריך לעלות כל כך הרבה.

גרשום

New member

עוד

1. כל רכב צריך לבדוק מדי פעם על פי המלצות היצרן.
&nbsp
2. עימות עם מוסך "ארז" ולאחריו השארת הרכב במוסך, לדוגמה: על נושא מסרק ההגה. לא עם "גירומטיק".
&nbsp
תיקוני גיר בד"כ יקרים כי הם יכולים לכלול פירוק והרכבה שלו שגוזלים זמן רב בנוסף לחלקים יקרים ובמיוחד לוולוו.

גרשום

New member
לא היה לי שום עימות עם מוסך "ארז"

כשקיבלתי את הדיאגנוזה של מנהל המוסך שלהם מיכאל שצריך להחליף את מסרק ההגה והעלות היא 9.000 ש"ח, החלטתי לעשות חושבים ולקחתי את הרכב למכון פרונט שם התברר לי שאין שום בעיה עם מסרק ההגה, והם סגרו לי את החופש בכמה מאות ש"ח אח"כ חזרתי לטסט והפעם הרכב כן עבר.

מאז אני לא מתקרב יותר למוסך "ארז".

למעלה