שלום לחכמי הפורום.הנושא:חגורת בטיחות,נורת כריות אוויר דלוקה

boriska1

Member
שלום לחכמי הפורום.הנושא:חגורת בטיחות,נורת כריות אוויר דלוקה

כבר כתבתי על כך,אזכיר בקצרה,דולקת לי נורת כריות האוויר.היום הייתי במוסך מרכזי של יונדאי(אגב הרכב שלי סונטה) לצורך ריקול.ביקשתי שיעשו לי דיאגנוסטיקה על הנושא.הגיעו למסקנה שמדובר בטפס חגורת בטיחות כסא הנהג.ביקשו מעל 1700 ש"ח, לא כולל מע"מ בלי עבודה,כאשר הזהירו אותי מראש שזה הרבה עבודה. אמרתי להם לעזוב את זה.הלכתי לחשמלאי שלי,איתי יוניסי בירושלים, לא סמך על הדיאגנוסטיקה שלהם,בדק ומדובר בחגורת הבטיחות.הציע לי להשיג משומש,ממתין להצעה.במקביל הלכתי לחנות חלפים,יבדקו כמה עולה חדש.
ושאלותי:
א.יש אפשרות (לא בחברה ולא אצל המכונאי שלי) לנטרל את הנורה של כריות אוויר.כיוון שהחגורה מתפקדת היטב(בדקתי) האם זה יכול להשפיע לרע על שאר מכלולי הבטיחות,במיוחד כריות אוויר?
ב.האם כדאי להשקיע בחדש,אם הסכום הוא 600 ש"ח לערך למשומש וכפול לחדש?
כאמור טרם קיבלתי הצעות,אבל זה סדר הגודל

boriska1

Member
מישהוא יודע איך קוראים לחגורת בטיחות באנגלית?אנסה באיבי

חן 1111

Active member
תיזהר מאילתורים. זו מערכת בטיחות שיכולה להציל את החיים שלך

הבעיה היא לא חגורת הבטיחות אלא המותחן. יש שם מותחן פירוטכני שמופעל יחד עם כריות האוויר בתאונה ומצמיד אותך למושב. קודם כל תבדוק באיזה צד המותחן. יש מכוניות שהוא במנגנון הגלילה, ויש שהוא באבזם.
אז החגורה אולי מתפקדת היטב, אבל המותחן לא יפעל בתאונה ויכולות להיות לזה תוצאות קשות. בגלל זה אתה לא יכול רק לנתק את הנורה. אתה צריך לפתור את הבעיה. זה בטיחותי. מאותה סיבה גם לא הייתי סומך על חלק מפירוק.
נסה לחפש שם חיווט וקונקטור ותבדוק אם לא זז או התנתק או משהו. זה קורה לפעמים בחיווט של המושב בגלל שמזיזים אותו הרבה.

boriska1

Member
בדיוק ככה.מדובר על המותחן.איך ידעת? :) אני חושב שהחשמלאי עשה

את מה שאתה אומר.תודה.בהחלט שכנעת אותי לטפל בזה כראוי ולא לחפף.
תודה

רפי לין

New member
נורת כריות אויר דולקת

וכעת בזמן תאונה, חס וחלילה, גם כריות האויר לא יפתחו.
עם הנורה דולקת הרכב לא יעבור רישוי שנתי (טסט)
ובבדיקת ניידת בטיחות בדרכים עם משטרת ישראל (בקושי רואים אותם)
הם עלולים להוריד הרכב מהכביש ואז ממילא צריך לתקנו ולבצע רישוי שנתי מחדש.
בקיצור, זאת מע' בטיחותית חשובה לך ולנוסעיך ולכן דאג לתקנה.
בברכה - רפי לין
www.musach.co.il

boriska1

Member
יש לי בקשה אם זה אפשרי.עשיתי דיאגנוסטיקה במוסך המרכזי של

יונדאי ובמוסך חשמלאי.שתיהן נתנו תוצאה שיש בעיה בחגורת בטיחות הקדמית במושב הנהג.אלא,שמכאו הדעות חלוקות.ביונדאי אמרו שהבעיה בתפס החגורה,דהיינו בחלק מימין לנהג,מקום שבו נתפסת החגורה.בעוד שהחשמלאי שלי הגיע למסקנה שהבעיה היא בחגורה עצמה.והשאלה:האם אפשר לבדוק היכן ממוקם המותחן באוטו שלי?מדובר על יונדאי סונטה שנת 2007,מנוע 2400 דגם לוקס.

מנסיוני האישי עם דיאגנוסטקות של המוסך המרכזי.לפני יותר מעשור,הייתה לי בעיה במזגן.הם הגיעו למסקנה שצריך להחליף את כל המערכת,מעל 9000 ש"ח.
הגעתי לחשמלאי,פתר לי את הבעיה בכמה מאות שקלים.

חן 1111

Active member
אני הייתי סומך יותר על האבחון של המוסך המרכזי.

אם המותחן הוא בתפס, התפס נראה שונה. יש לו מין צינור אופקי בחלק התחתון. אם לא, אז הוא במנגנון הגלילה שנמצא בתוך העמוד שבין הדלתות, כלומר חלק ממכלול החגורה.
נדמה לי משום מה שאצלך המותחן הוא דווקא בנקודת העיגון התחתונה בצד שקרוב לדלת, ולא באבזם.
אפשר לצורך בדיקה להחליף בין שני החלקים ולראות אם הבעיה עברה לצד השני. לא צריך ממש לחבר אותם, רק לחבר את המחברים החשמליים. במוסך כמובן. אל תעשה את זה לבד.

מנחם231

New member
המותחן בקורה b

הקורה האמצעית למטה.משחררים 4 ברגים מפרקים כיסוי פלסטיק×2
למטה פותחים בורג אחד ומוציאים את כל המנגנון.

למעלה