בוקר טוב לחכמי הפורום.הנושא מצבר לרכב

boriska1

Member
בוקר טוב לחכמי הפורום.הנושא מצבר לרכב

הלך לי המצבר.מישהו יכול להמליצ על חברת מצברים? המצבר הישן שלי החזיק מעל 4 שנים היה מתוצרת וולטה.האם להמשיך? עוד משהו,
אני שם מצבר 70 אמפר,בהוראות היצרן 60,האם אני לא מזיק לאוטו?

the annonymous

New member
תתרחק משנפ

לא היה לי מצבר שלהם בשנים האחרונות שהחזיק יותר משנה וחצי (והיו לא מעט מצברים שלהם).

enigo

New member
הם אחלה, אבל כאמור משווקים

מצבר זהה תחת מותג מוזל.

enigo

New member
קנה start up. מצבר ורטא בשם אחר

היה לי ניסיון טוב עם כמה. וזולים.
אבל למה אתה שם 70 אם לא צריך? הבדל גדול במחיר שלא נותן כלום אלא אם שמת תוספות מיוחדות ברכב.

boriska1

Member
תודה לכולם.באוטודיפו,מביאים לך עד הבית ומתקינים.עולה 750 ש"ח

ההבדל בין סרטאפ למקורי הוא כ80 ש"ח.האחריות לוורטה -24 חודשים לסטראפ 12.
באשר 70 אמפר או 60.המצבר הקודם היה 70, אוטו ישן,אין לי ספר רכב.

enigo

New member
פרייבטים עם מנוע 4 צילינדרים

בדרך כלל לא צריך יותר מ-60.
מצבר כזה עולה 400 שקלים, לפעמים פחות, כך שאתה משלם לא מעט על ביקור הבית. אגב, זה שירות נפוץ מאוד, הרבה ספקי מצברים מעניקים אותו. בדרך כלל תמורת תשלום של 150 עד 200 ש"ח.

חן 1111

Active member
יקר מאוד. כמה עולה אם אתה מגיע אליהם?

מצברים טובים עולים 400-500 שקל.
וכמו שכתבו כבר, אם צריך 60 אמפר, למה אתה צריך יותר? למעשה במדינה חמה כמו שלנו אפשר אפילו יותר קטן. בטח לא יותר גדול.

boriska1

Member
עשיתי סקר שווקים אינטרנטי.המקום הזול ביותר היה אצל זקן,שזו

חנות ולא מתקינים.המחיר היה 640 ש"ח. כיוון שאני לא יודע להתקין בעצמי,הייתי צריך להמתין לשגריר שיניעו לי את האוטו,לנסוע לחנות ומשם למוסך שיתקין לי,גם היה לוקח קצת כסף.
המכונאי שלי,שהסתבר לי גם מתקין מצברים,רצה כ800 ש". הוא גם הסביר לי, שחנויות הקונות יותר מצברים מקבלים זול יותר,וההנחה היא פרוגרסיבית לכמות.
גם החשמלאי שאני מטפל אצלו,רצה 800 ש"ח.
גם בשביל הנוחות משלמים.הגיע תוך כ20 דקות.בעוד לשגריר המתנתי כשעתיים לפני שביטלתי אותם.
לגבי 60 או 70.אז ככה,כאמור האוטו ישן,אין לי זמין ספר הרכב,היה מותקן 70, מישהו בדק,אבל לא היה בטוח..... המצבר שרת אותי יותר מ4 שנים,מבחינת " הרכב מנצח לא מחליפים".אז עלה עוד קצת....

boriska1

Member
ואוסיף.לצערי אני שונה מרוב משתתפי הפורום.לכן אני משלם יותר

אני לא מבין כלום.לכן אני מתייעץ אתכם ובמהלך החודשים האחרונים חסכתי הרבה כסף בזכותכם . אין לי גם כלים..בתחזוקת הבית,אני קונה כלים ומתקן בעצמי ככל הניתן. ברכב זה יותר מסובך.למען הסר ספק,יש לי יד ימין ויד שמאל ולו כפי שיכול להשתמע.... שתי ידיים שמאליות :). תחילת הקריירה שלי הייתה עוזר חשמלאי.
אז לא לזלזל

enigo

New member
מוזר. בחנות לא גדולה במיוחד לא רחוק מהבית שלי הציעו לי

start up עם 18 חודשי אחריות, בגודל 90 אמפר שעה ב-650 ש"ח. מצברי 72 אמפר היו זולים משמעותית, לא זוכר כבר בדיוק כמה (אצלי ברכב צריך 90, אבל קניתי אותו עם מצבר 72).

boriska1

Member
כן,אניג"ו,זה ליד הבית שלך.ליד הבית שלי ההפרש 100 ש"ח בלבד.

וזה כרוך בלהמתין לשגריר,לקחת את הבטריה ולהביא אותה למכונאי.ככה תוך 20 דקות הביאו לי את הבטריה והרכיבו.

enigo

New member
אין לך ממי לקחת כבלים? תוך דקה מניעים ונוסעים

אישית החלטתי כבר לפני כמה זמן ששווה להשקיע 200 שקלים בסוללת גיבוי - גם שימושי לטלפונים/טבלטים בטיולים, כמו גם לתאורה בקמפינג - וסוגר לי לחלוטין את הפינה של התנעות כשהמצבר מתרוקן (ומכיוון שאני נוסע באוטו די מעט, לפעמים בהפרש של שבוע ויותר, וכאמור הוא גם קטן ממה שאמור להיות, הוא עושה בעיות התנעה מדי פעם).
ואגב, אני לא גר בתל אביב או משהו. יש כאן שתי חנויות לחלקי חילוף, לא יותר.

dani666

New member
יש ליבואן אתר ולזכרוני יש שם רשימת מפיצים. ...

חלקם מגיעים לבית (או הגיעו בזמנו) והמחיר צריך להיות נמוך יותר

boriska1

Member
ברשת עשיתי כל הבדיקות הסבירות.אז ככה:

יכולתי לחסוך 110 ש"ח,ללא הרכבה.זה המקסימום לאותו מצבר.נכון שיש מצברים זולים יותר,עם אחריות שנה,עוד כ90 ש"ח.
באיזור המרכז יש מפיצים זולים יותר בכמה עשרות שקלים,לא רלוונטי בשבילי.

חן 1111

Active member
דווקא לי יש ניסיון טוב איתם

קונה כמעט רק שנפ, זה מה שהחשמלאי שלי מוכר. מחזיקים לי לפחות 4 שנים (האחרון מעל 6 שנים), וכשהיה חשד לבעיה (שבסוף לא היתה במצבר), החליפו לי מיד לחדש.

enigo

New member
לא זוכר שראיתי יואסה בגדלים שרלוונטיים למכוניות. וממה שאני

זוכר, הם יקרים משמעותית ממצברים של מותגים כמו שנפ כשמדובר באופנועים. אולי פשוט לא שווה להביא אותם למכוניות, כי יש מעט מאוד בעלי מכוניות שישלמו 1000 שקלים (נגיד) למצבר.

למעלה