מילוי שמן מנוע יותר מדיי

משה821

New member
מילוי שמן מנוע יותר מדיי

יש לי רכב יונדאי i20
לפני כחודשים החלפתי ברכב מנוע. שבוע לאחר ההחלפה נדלקה לי נורה צהובה של בקרת מנוע. עצרתי בצד והזמנתי גרר למוסך שלי. לבינתיים חשבתי בטיפשותי שזו נורה של חיווי חוסר שמן מנוע ועד שהגיע הגרר מלאתי שמן מנוע למרות שלא היה חסר לי בכלל.
הגרר לקח את הרכב למוסך ושם אמר לי המוסכניק שמלאתי שמן יותר מדיי. הוא רוקן את השמן עד שנשארה כמות טיפה מעל ה F. מאז אני חווה ירידה בביצועי המנוע וקושי בסחיבה בעליות. האם ייתכן שמהדלקת המנוע ל 10 שניות לעלייה לגרר כאשר היה בו יותר מדיי שמן מנוע , ניזוק המנוע בצורה בלתי הפיכה ?

נדלקה לך נורית זו הבעיה ולא מילוי השמן

שמן מיותר לא יגרום לבעיות כאלו בטח לא בזמן הקצר
של כמה שניות .
אפילו ללא שמן בכלל לא היה קורה כלום ב 10 שניות.
לך למוסך מורשה שיבדקו במחשב למה נדלקה הנורית .
כי אתה לא אומר מה עשה המוסכניק פרט לריקון השמן .

משה821

New member
המוסכניק תיקן פלאגים וכוילים

וגם הוריד את השמן. אך מאז אני חש שהאוטו לא סוחב.
המוסכניק טוען שזה בגלל נפח מנוע של 1250. אבל לדעתי נפח מנוע כזה עדיין צריך לסחוב אותי + קניות שבועיות ברמי לוי.

משה821

New member
למה לא יודע ?

אחרי החלפת פלאגים וכוילים , נורית בקרת מינוע נכבתה

1. האם זה מוסך מורשה? [השאלות של הנמלה במקום !]

2. האם פעם נוהל כאן דיון האם כדאי לבצע אוברולים קיצוניים [או לעקפם ע"י תיקונים רחבי טווח של למשל החלפות מנוע / גיר / גם וגם...
או שעדיף למכור הרכב AS IS על ההפסדים הכרוכים ...

משה821

New member
זה לא מוסך מורשה

שווי מחירון של רכב , לפני בעיית מנוע הוא 28000 ש"ח.
עלות מנוע + פלאגים + כוילים + קלאץ + ממיר קטליטי עלה לי 10000 ש"ח.
אם לא הייתי מטפל בכל זה , אני לא חושב שמישהו היהי מסתכל בכלל לרכב המושבת שלי

אני לא יודע איך לאכול אותך , כי מצד שני אתה אומר

שהסחיבה לא כתמול שלשום .
אז מציע שתחכה לטיפול הבא ותעשה אותו במוסך היבואן ,
תיישר קו פעם אחת, זה רצוי לבצע מידי פעם .
אתה גם אומר תיקן את הפלאגים , אין דבר כזה תיקן את הפלאגים
יש או לנקות ולסגור מרווח באם יש צורך או להחליף .

משה821

New member
הכל תוקן והוחלף חוץ מסחיבה של הרכב שהיא לא כתמול שלשום

לגבי הפלאגים : לא הסברתי טוב.
כשאמרתי שהוא תיקן אותם התכוונתי לומר שהוא החליף אותם.

מנחם231

New member
לדעתי

הבעיה היא במצתים. אם פסיק או אות לא זהה למצתים שהוחלפו זאת התופעה.
גם תהיה לך צריכת דלק גבוהה מבעבר.

משה821

New member
מצתים

לאחר החלפת המנוע המוסכניק השאיר את המצתים הישנים של המנוע הישן מחוברים למנוע החדש. לאחר שבוע שנסעתי ונדלקה נורה אז הוא החליף את כל ה 4 מצתים למצתים מקוריים חדשים של יונדאי.
אז איך עדיין יכולה להיות בעייה במצתים ? אשמח אם תסביר לי כי אני בור ועם הארץ בתחום הרכב....

מנחם231

New member
מצתים

לכל דגם יש מצתים שונים.יכול להיות שהמצתים של יונדאי אבל לדגם שלך לא בהכרח מתאימים.
זאת דעתי בכל אופן.כבר נתקלתי לא פעם בתופעה .

ישנו מצב

שפלאג/קויל אחד או יותר שהותקנו לא תקין/מתאים והנורה שנדלקה היא דוגמה לכך. ההתחלה כבר לא הייתה טובה. לכן יתכן שהרכב לא סוחב. אתה נמצא עכשיו בתקופת האחריות ועכשיו זה הזמן לתקן את הדברים ולא על חשבונך. הייתי מוודא עם המוסכניק ואולי גם מקליט אותו אם לדעתו הכל תקין ושבכוונתי לבדוק את הרכב במוסך מורשה יבואן שם העבודה היא לא בחינם. אם עדיין לדעתו הכל תקין, אין מה להחליף ואני לא משוכנע, הייתי הולך למוסך מורשה יבואן ומבקש שיבדקו את הפלאגים והקויילים (ושלא יחליפו דבר כי העבודה בתקופת אחריות) ושיחוו את דעתם בכתב מה לא תקין. אם התגלה משהו לא תקין, הייתי חוזר למוסך שביצע את העבודה עם המסמך ומוודא שיעשו את העבודה כמו שצריך.
&nbsp
פלאגים כדאי שיהיו חדשים כי בהמשך יכולות לצוץ בעיות יקרות.

למעלה