יונדאי ix35

syules

New member
יונדאי ix35

קנינו את הרכב לפני מספר שנים ממשפחה.
ברמת העיקרון נוסע טוב ואחלה רכב.

הבעיה הגדולה? יש איזה קטע עם חגורות הבטיחות של הילדים במושב האחורי. הן ממוקמות מאד גבוה כך שהילדים שלי (בן 10.5 ובת 8. גבוהים לגילם) עדיין צריכים לשבת על בוסטר.
הגדול מקטר אינספור וגם החברים שלו שאני אוספת מדי פעם. הקטנה עדיין על בוסטר גב כי עם בוסטר רגיל החגורה חותכת לה את הצוואר.

הגדילו לעשות ברכב הזה והחגורה האמצעית יוצאת מהתקרה (!!!).
אפילו אותי היא חותכת בצוואר!
אני מצרפת תמונה של האבסורד.

חייבת להודות שעוד לא נתקלנו בכזה רכב. לא מבינה מה הקטע.
עד עכשיו עוד איכשהו ספגנו את זה. גם לא שמנו לב לזה כשקנינו אותו.
בקרוב יצטרף עוד צאצא למשפחה ואין מצב שיהיה מקום בספסל האחורי לבוסטר רגיל, בוסטר גב וסלקל.

יש מה לעשות בנדון? משהו שהמוסך יכול לעשות?
אחרת פשוט נמכור אותו. זה מצב הזוי.

התקינו במקרה

בחגורה הזו שני אבזמים במקום אחד?
בגל מקרה, חגורה עם שני פינים יכולה להפוך להיות נוחה יותר אם היא באה מהגג, כאשר נועלים את שני הפינים (אחד מימין ואחד לרוחב הגוף משמאל) ואז זה מתנהג כמו חגורה רגילה.

syules

New member
אין לי מושג. אבדוק את זה

אבל זה עדיין לא פותר לי את החגורות הצדדיות שיוצאות גם מגבוה.
או שזו צורת המושב, לא יודעת.
יודעת שאנו מסיעים את הילדים ברכבים של חברים/משפחה: מאזדה, פורד, סובארו וכו' ואין בעיה כזו. שניהם יושבים בלי בוסטר בכלל כי הם גדולים וגבוהים.
רק ברכב הזה יש בעיה הזויה.
בשבוע הבא אהיה במוסך. מה לבקש מהם לבדוק? בעיקר לגבי החגורות הצדדיות.
ותודה על התשובה.

משהו שאת יכולה לבדוק

החלק שבדרך כלל נפגע מהחגורה אלה האיברים שיש בתוך הבטן. זה בגלל שאנחנו נוטים לשים את החגורות גבוה מידי, על הבטן, ואז החגורה מתהדקת עליה ולוחצת את מה שיש בפנים.
החלק הרוחבי של החגורה צריך לשבת נמוך , על שתי עצמות האגן , העצמות קשות, הן מגינות עלינו. גם למבוגרים, גם לילדים, לחגור נמוך את החלק הרוחבי. החלק האלכסוני יושב על בית החזה, איפה שיש עצמות באופן טבעי שנותנות הגנה, וחלוקת העומס של המכה של החגורה הרבה יותר מאוזנת בגלל השטח הגדול יחסית, אז אנחנו מוגנים שם יותר באופן טבעי. כך שהעניין עם חגורות בטיחות הוא לוודא כמה שיותר שהן יכולות לשבת על עצמות קשות ולא על מקומות רכים בגוף.

syules

New member
תודה. החגורות בוודאות יושבות על הצוואר של שניהם

וזה אני יודעת שאסור כי למרות שהחגורה הרוחבית יושבת על הבטן, הם יכולים גם לעוף מהחגורה במקרה ו.. וגם היא תחתוך להם את הצוואר.
אני כותבת את זה גם בהשוואה לרכבים אחרים. שם זה לא קורה. החגורה יושבת עליהם טוב ללא בוסטר כלל.

syules

New member
מצאתי משהו הזוי בחוברת של יונדאי. סימנתי בצהוב

שמתייחס לחגורות בטיחות במושב האחורי ולדגם הזה.
מודה שזה לא ברור לי. כלומר, מעבר לקטע שאם החגורה חותכת את הילד בצוואר אז לנסות להזיז אותו לכיוון מרכז הרכב...לא אבסורדי?
שאני אנסה להגיד את זה לילד בזמן תאונה? שישתדל לזוז לכיוון מרכז האוטו עם הגוף כדי שהחגורה לא תחתוך לו את הצוואר?...

הציטוט הרלוונטי:

If the shoulder belt portion slightly touches the child's neck or face, try placing the child closer to the centre of the vehicle.
If the shoulder belt still touches their face or neck they need to be returned to a child restraint system.

selalerer

New member
זה נשמע יותר שהוא מניח שלא שמת את הילד במקום הנכון מלכתחילה

או שהילד עדיין לא מספיק גדול בכדי לשבת בלי בוסטר

למה את לא מושיבה הילדים בכיסאות ייעודיים?

הרי קראת את הטקסט ואת רואה כי לפי המבחנים של יצרן הרכב אתם צריכים כסאות לילדים.
&nbsp
הרכב אצלכם כמה שנים. מה עשיתם עד עכשיו? נשמע שעד עכשיו הילדים ישבו לא נכון...משמע החגורה הייתה קרובה לפנים/לצוואר

למעלה