איכות שמע, רמקולים

צלמת7

New member
איכות שמע, רמקולים

טוב מכל השרשורים לא דברנו על איכות שמע.. למי שאוהב מזויקה בדרכים ושמעריך רמקולים איכותיים ברכב..

מבין הסופר מיני - האם יש כאלה עם מערכת טובה?

מערכת שמע

שלום
בטויוטה יאריס (2013) היו באגים במערכת המולטימדיה. תחנות רדיו קפצו לתחנה ערבית. גם בטויוטה המערכת דפוקה לגמרי.
הסאונד במכוניות מיני לא משהו. גם לא במשפחתיות. אם הסאונד חשוב לך, מציע להשקיע עוד כמה שקלים בשדרוג המערכת שמע. אני שדרגתי: החלפתי את הרמקולים, הוספתי סאב ומגבר חזק ועוד קצת בחיווט והנדסת מערכת. עכשיו שומעים נפלא.

צלמת7

New member
זה קשור לרמקולים רק?

כלומר בכל מכונית חדשה אם רוצים לשפר מערכת שמע שאיננה איכותית מספיק להחליף רמקולים? והאם זה כזה פשוט?

זה קשור להרבה

שלום
במחיר מכונית סופר מיני, ציוד נלווה ורמות גימור מושפעות מאוד. מערכת הסאונד היא אחת מהם.
ההחלפת הרמקולים עוזרים אך אינם מספיקים. כמובן הכל עניין של טעם ואיכות.
כל המערכות "ראש" בין אם מקוריות ובין אם מותקנות לאחר רכישה, בעלות הספק מוגבל של 18W לערוץ. גם החיווט שלהן לא משהו.
ראשית יש לוודא שיש ברכב התקנה ל-6 רמקולים: סט קומפוננט לקדמי וסט רגיל לאחורי. את אילו יש להחליף. לפני החלפה, יש לברר מה קוטר הרמקול להתאמה בדלתות.
הגברה, איננה סוף הדרך. מגבר בארצנו מתחיל ב-1,000 ש"ח (כולל התקנה).
ברם, צריך מתאם רמות מיציאת הרמקולים ביח' הראש, לכניסת ה-LINE שבמגבר. אחד כזה איכותי של חברת Componnent עולה 800 ש"ח.
החיווט למגבר מחייב חוט עבה ונתיך עם בית נתיך מיוחד. חשוב להוסיף סאב.
התאום בין הצלילים שמטופלים בסאב ובין המטופלים ע"י המגבר וששת הרמקולים, חייב להיעשות גם בסאב וגם במגבר (מסננים). אחרי התקנה, יש לבצע כמה בדיקות (חיבור נכון לערוצים, תאום עצמה בין המגבר לסאב ועוד.
רצוי שכל הכיוונים ביח' הראש יהיו על אפס, ולא לשחק עם הפרמטרים שם יותר (באס, גבוהים, באלנס או פדר).
חשוב לוודא את איכות הצליל עם מקור איכותי, ולא סתם עם רדיו או סטיק זיכרון.

צלמת7

New member
אני זוכרת את ההלם לאחר קניית רכב חדש

בין המערכת שקניתי באיזה 300 שח לשרייד הישנה שלי והייתה מעולה
לבין המערכת המובנת ברכב החדש שהייתה ממש ירידה באיכות
לא טרחתי להחליף אגב.. אם זה אפשרי בכלל במערכת מובנת.

אתה מכיר סופר מיני שנמכרות היום עם מערכות סאונד איכותיות? נדמה לי שמזדה 2 אמורה להיות יחסית טובה לא?

הם בסדר

שלום
אבל הרכב הזה לא לטעמך.
להזכריך, לי יש כזו והשקעתי עוד 5K במע' סאונד משופרת. מניח שההבדל בין המקורי למה שיש לי כרגע עצום.

למעלה