לפני כשבועיים שלש,פתחתי שירשור על אורות ונורות.מתכבד לדווח

boriska1

Member
לפני כשבועיים שלש,פתחתי שירשור על אורות ונורות.מתכבד לדווח

לפורום מכובד זה,לאלה שהתעניינו והגיבו וגם אלה שיתעניינו עכשיו.
יש המון סוגי נורות,חוקיות,ספק חוקיות וגם בעוונותינו לא חוקיות,דהיינו לא עוברות טסט.
תחילה חשבתי לפנות לחברה,אכן פניתי והמוסך שלהם מחליף לנורות רגילות בלבד.
יש נורות של אוסרם ופיליפס הנותנות +30 אחוז בעוצמת האור,נורות בצבע רגיל - צהוב,חוקיות לחלוטין,דהיינו עוברות טסט.זוג נורות כאלה עולות 70 ש"ח באוטו דיפו,לנורות H7 וגם שילמתי 50 ש"ח על עבודת ההחלפה.מרגיז קצת,אבל לא בא לי להתעסק.זו פעם ראשונה בחיים ששילמתי עבור החלפת נורות.
לפי מה שקראתי וגם נאמר לי ע"י המוכר,אורך החיים של נורות אלה,כמו של נורה רגילה.יש גם נורות פיליפס שכתוב עליהן,אורך חיים פי 4,אבל הן לא נותנות יותר אור.
מניסיון קצר עם הנורות,אכן הן נותנות יותר אור,אולי (זו רק תחושה) האור ממוקד יותר ומאיר למרחק גדול יותר במקצת.בקיצור,לא יודע להגדיר בדיוק,אבל יש הבדל לטובה,שמורגש היטב.לא מהפכה,אותו הדבר,רק יותר טוב.
מאוד ממליץ לאלה שעברות את מחצית הדרך עד 120.

boriska1

Member
אני לא יודע איזה דגם,אבל מצויירים שם אורות וכתוב +30%

enigo

New member
לשתי החברות יש גם נורות חזקות יותר

לאוסרם, למשל, יש את הסילבר סטאר עליה מוצהר שהיא נותנת 60% יותר אור, ולפיליפס יש את האקסטרים ויז'ן עליה מוצהר שהיא נותנת 100% יותר אור.

boriska1

Member
enigo,יש מגוון גדול מאוד.לא יודע מספיק על אוסרם,אבל נורות

פיליפס הנותנות 100 או 130 אחוז יותר אור,אינן חוקיות,דהיינו לא עוברות טסט ובצדק.הן מפריעות לסביבה,מסנוורות.חוזר,קניתי באוטו דיפו.האיש הסביר שהם מחזיקים נורות חוקיות בלבד.סומך על זה איכשהו.חשמלאים מחזיקים גם נורות על גבול החוק(כאלה שלפעמים עוברות טסט ולפעמים לא,תלוי בשיקול הדעת של הבוחן באותו יום) וגם נורות האסורות על פי החוק.

enigo

New member
למיטב ידיעתי, כל הנורות שאוסרם ופיליפס מציעות למכירה הן

חוקיות. כל זמן שפיזור האלומה לא משתנה, אין בעיה של סינוור. אני התקנתי בזמנו נורות של פיליפס שהיו פלוס 60% או פלוס 70% ברכב, ולא היתה שום בעיה בטסט.
נראה לי שהמוכר באוטודיפו מכר לך סיפורים, כי לא היו לו הנורות החזקות יותר למכור. לצערי זה לא יהיה המקרה הראשון של התנהלות כזו מצד מוכרים בכלל, מוכרים באוטודיפו בפרט.
&nbsp

boriska1

Member
enigo מכובדי.אכן לי יותר קל "לספר סיפורים" מאשר למרבית

משתתפי פורום זה ובטח מאשר לך.וגם לא הקדשתי הרבה לנושא.(זאת למרות שלפי הפוסטים שלי בפורום מכובד זה,נראה כאילו הקדשתי שעות רבות).יחד עם זאת,טרחתי והרמתי טלפון לחנות שמוכרת גם דרך האינטרנט והם בהגינותם ענו לי שהם מוכרים גםנורות שלא עוברות טסט,מתוצרת פיליפס ואוסרם.העובדות הן כאלה:
א.מוסך מרכזי של יונדאי לא מתקין נורות משופרות מסוג כלשהו.
ב.באוטו דיפו לא מוכרים נורות מעבר ל30 אחוז.לא שלא היה להם במלאי.איך אני יודע?גם מדברי המוכר וגם ראיתי שלדגמים אחרים גם אין.

שניהם רוצים להרוויח כסף.ככל שהנורה יקרה יותר,הרווח גדול יותר ובכל זאת לא מתעסקים.לא זכור לי מתי נזקקתי להחלפת נורות ראשיות,אלה שקניתי ישרתו אותי עד לאוטו הבא.ואז אלוהים גדול....

enigo

New member
הכלל בעניין הזה פשוט - מוכרים את מה שיש במלאי, ומנסים להכפיש

את מה שאין במלאי.
עצוב? אולי. אבל זה המצב לפי ניסיוני ולא רק בתחום הרכב. צמיגאי תמיד יהלל את הצמיגים שיש לו במלאי ויזלזל באילו שאין לו, מוכר טלוויזיות יפליג בשבחי מה שיש לו במחסן וימציא סיפורים על מה שאין לו וכן הלאה וכן הלאה.
ויש גם חלוקת משנה - גובה השבחים ומאמצי המכירה כגובה הרווח על הפריט. ולא תמיד הפריט היקר יותר הוא גם הרווחי יותר (אם כי במוצרים של אותו מותג ומשווק, זה בדרך כלל כן המצב).
אני לא מכיר איסור על נורות אוסרם/פיליפס בעוצמה גבוהה מ-+30. אני יודע בוודאות שנורות אלו מיובאות ומשווקות על ידי היבואנים הראשיים של המותג (משמע לא ב"יבוא מזוודה") - משמע הם קיבלו תקינה מקומית. לא נתקלתי מעולם בדיווח על בעיה לעבור טסט בגלל עוצמת אור גבוהה מדי - רק בגלל פיזור אור לא נכון. אבל אני אנסה לבדוק את הנקודה הזו עם חבר שהוא טסטר.

מנחם231

New member
עד לפני זמן קצר

הפנסים ברכב שלך היו עכורים וחיפשת דרך לשפר את המצב.או ע"י החלפה או ליטוש.אמרתי לך שחבל על הכסף להחליף .
שיפצת אותם והכל אחלה.
לא הבנת בנורות וכשכתבתי לך שלרכב שלך צריךh7 חשבת שאני מדבר סינית

עכשיו יש לך פנסים מלוטשים ונורות טובות .
כל הנורות "המשוכללות" שנותנות עוד קצת אור "כאילו" מיותרות.זה טוב לילדים שמשחקים למי יש יותר ......

מנחם, במחילה מכבודך

התחלת טוב, אבל המשפט האחרון שלך מיותר.

לא מדובר פה על לדים כחולים בלנטיס 2004 צבע שמפניה בדיגום "כפרי". מדובר בנורות לגיטימיות לחלוטין והשיפור מורגש, גם אם לא דרמטי. עיקר התרומה, אגב, היא בבהירות האלומה (גוון יותר לבן ופחות צהוב), שבתורה קשורה למידת הערנות בלילה. בכלל, כל נושא התאורה בעל חשיבות גדולה לבטיחות ואין לזלזל בו, עובדה שבמבדקי בטיחות מסויימים החלו להתייחס לנושא.

enigo

New member
אנשים בארץ לא ערים לנושא, כי רוב האנשים נוסעים בעיקר בכבישים

מוארים - ישראל חריגה בעניין הזה ביחס לעולם.
אבל מי שנוסע באזורי ספר, שם הכבישים פחות מוארים, בהחלט מודע להבדל בעוצמת התאורה ולחשיבות העניין.

את אלו שמתקינים תאורה לבנה צריך לקשור לעץ

ללא חולצה בטייגה הסיבירית, בקיץ .
אולי היתושים ילמדו אותם להתחשב במשתמשי דרך אחרים .
אלו לא היתושים החנונים של ישראל .

enigo

New member
ושוב אתה עושה בלגאן...

אין שום בעיה עם תאורה לבנה - יש לא מעט יצרנים שמציידים מראש את המכוניות במה שאתה קורא "תאורה לבנה". הבעיה היא כאשר מתקינים נורות לא מתאימות, ואז מתקבל פיזור אור שונה מהתכנון המקורי, שמסנוור את כל הסביבה. צבע האור לא משנה.
יש עכשיו ברשת שפע נורות לד שמבחינת התושבת מתאימות לפנסים הקיימים - H7, H4 וכן הלאה - ומפיקות אור חזק מאוד. הבעיה היא שמקור האור בנורות הללו לא נמצא באותו מקום כמו בנורות המקוריות, כך שנוצר פיזור אור שונה לחלוטין, שמסנוור את מי שבא ממול או נוהג לפני האוטו. סיוט - שלא קשור לצבע האור.

לי זה מפריע ולא משנה מה מותקן שם ואם זה אורגינלי או לא

זה חמור יותר כי אני נוסע די הרבה בדרכים לא מוארות .
משום מה תאורת רחוב גם בישראל לא עברה ללד , גם חסכונית וגם מאירה טוב יותר
עם פרוזקטור של 30 W הארתי שטח של 500 מ"ר.
אני מאוהב בתאורת לד ,

salachshabati

New member
היזהר מתאורת LED, היא מסוכנת לעיניים ( גורמת לקטרקט )

עליך לבחור LED בעל ספקטרום עם כחול מוחלש.

enigo

New member
מעניין. לא שמעתי אזהרה כזו. נראה שכמות הכחול לא גבוהה יותר

מאשר באור יום (לפי הגרפים שהבאת), אבל כן דומיננטית יותר ביחס לגוונים האחרים. שווה התעמקות.
תודה!

salachshabati

New member
קישור מצורף

http://theconversation.com/american...ty-problems-from-white-led-streetlights-61191
דרך אגב, הגרפים מנורמלים.
מתוך הקישור:

"The AMA’s statement recommends that outdoor lighting at night, particularly street lighting, should have a color temperature of no greater than 3000 Kelvin (K). Color temperature (CT) is a measure of the spectral content of light from a source; how much blue, green, yellow and red there is in it. A higher CT rating generally means
greater blue content, and the whiter the light appears

prizman

New member
פרוז'קטור לא מיועד להארת שטח אלא לתאורה כיוונית.

כשאני עבדתי בשטח בלילה היינו מפזרים 5 פרוז'קטורים כדי לקבל תאורת שטח
או משתמשים בבלון תאורה.
תחשוב שוב במה השתמשת.

boriska1

Member
ותודה למנחם ולקורן.אתם הכנסתם אותי ל"עולם" הפנסים והנורות :)

באמת,לא עסקתי בזה אף פעם,לא זכור לי שב10-15 שנים האחרונות החלפתי נורה ראשית.מדי פעם נסרפות לי רק אורות אחוריים.והשאר בא לי במקרה,באותו יום של השרשור הלכתי למלא דלק,ראיתי שם שטיפת מכוניות שעושים פוליש פנסים,עשיתי.
קצת קראתי ברשת,הרמתי טלפון אחד לחנות אינטרנט,נכנסתי לחברה,הייתי בסופר ליד אוטו דיפו,קניתי.
הכל זרם,לא נסעתי לאף מקום במיוחד,רק כשהייתי בסביבה.
וברשותכם,אני הקטן ,אצטרף לדיון על המהות.הגיל עושה את שלו.אמנם אני נוהג ללא משקפיים,נוסע לרוב בכבישים מוארים,אבל בכל זאת.... אותו הדבר אבל יותר טוב,זה תמיד טוב כאשר מדובר בבטיחות.במיוחד שכל זה עלה 120 ש"ח.לו הייתי מרכיב לבד,הייתי חוסך 50 שקלים.וכל זה ללא מאמץ מיוחד והפורום נתן לי מודעות.

למעלה