האם אפשר לתבוע חברת ביטוח גם על נזק קטן?

האם אפשר לתבוע חברת ביטוח גם על נזק קטן?

היי,
ברשותי רכב חדש. מישהו נכנס בי והשאיר פגיעה שיטחית בכמה נקודות. לא משהו שבגללו צובעים טמבון. הוא בקושי הסכים לתת לי רישיון רכב וכשביקשתי ביטוח חובה אמר שאין לו וטרק לי דלת בפנים.
האם יש מה לעשות בעניין גם אם מדובר בנזק קטן?

xfwind

New member
1. יש השתתפות עצמית 2. יש הנחת העדר תביעות שתפסיד

3. אחרי 2 תביעות יש מצב שלא ירצו לבטח אותך....

זאת אומרת אין דין ואין דיין

בנאדם פוגע בי וחברת הביטוח שלי לא תעזור לי להיכנס בחברת הביטוח שלו? מדהים רק בישראל

enigo

New member
לא, חברת הביטוח שלך היא חברת הביטוח שלך - לא עורך דין

בנזק כזה, אם בכלל היא תשלם משהו אחרי ההשתתפות העצמית שלך ומה שהיא תקבל מביטול הנחת העדר תביעות, לא שווה לה להפעיל עורכי דין בשביל השאר.
והערה - בפגיעה כזו ביטוח חובה לא מעניין אותך, אלא ביטוח צד ג' של הצד השני, ותעודה מזהה של הנהג. רשיון הרכב פחות חשוב - פשוט מצלמים את המספר של הרכב הפוגע, עדיף בתמונה שמבהירה שזה צולם בזמן הפגיעה, כדי שהוא לא יוכל לטעון שצילמת אותו סתם ברחוב (מכיר מקרה שזו היתה טענת הנהג הפוגע בהמשך).

לא מחובתה של חברת הביטוח שלי לעזור לי?

זה לא חלק מהשירות שמגיע לי על פאקינג 5000 שקל בשנה?

חברת הביטוח אמורה לפצות אותך על נזק שנגרם.

בכל מקרה, ההשתתפות העצמית היא כנראה יותר מתיקון הנזק שנגרם לך, אז כנראה שעדיף לך לתקן בעצמך ולא לקלקל לך את היעדר התביעות. אתה יכול, כמובן, גם לתבוע את הפוגע בתביעות קטנות בלי לערב את חברת הביטוח.

זה אפשרות שלוקח בחשבון

אבל חברת הביטוח שלי לא אמורה לעזור לי בתהליך?
אגב במידה ומחליפים חלק ברכב, ושמים חלק מקורי וחדש. האם עדיין יש ירידת ערך כלשהי?

be_roo

New member
מה שפאקינג מגיע לך רשום בפאקינג חוזה

אתה יכול פאקינג לקרוא אותו ופאקינג להחליט שלא שווה לך לעשות פאקינג ביטוח בפאקינג תנאים שהם פאקינג מציעים.

למעלה