מבקש עזרה מחברי הפורום

liflaf

New member
מבקש עזרה מחברי הפורום

שלום לחברי הפורום, אני מבקש את עזרתכם.

שמי דורון, מהנדס מכונות, בוגר הטכניון מלפני כשנתיים וחצי, גר ליד עכו. במהלך הלימודים נטלתי חלק בפרויקט לתיכנון ובניה של רכב מרוץ (F-SAE) שבו היה המון עניין ולהט.
בשנתיים וקצת האחרונות עבדתי בחברת תיכנון מכאני שנותנת שירותים לחברות שונות (מה שנקרא חברת קבלן). בקצרה- תחום העיסוק היה חד גוני ומדכא.מבחינתי להמשיך בתחום של הנדסת מכונות משמעו לעסוק בתחום שאותי מעניין ושמעורב בתשוקה והוא תחום הרכב.

מכיוון שיש לי סבלנות ומוטיבציה ללמוד דברים לעומק חשבתי על התוכנית הזו:
  1. במהלך השנה הקרובה לעבוד בתחום שמעורב ברכב, לדוגמה - מוסך רכב או מוסך רכבת.
  2. בשנת הלימודים הבאה, קרי אוקטובר 2018, להירשם ללימודי הנדסת רכב בטכניון במסגרת תואר שני.

הפער שלי הוא במציאת מקום עבודה כמו שתיארתי.
מניסיון , אם "אפול" על בעל מוסך ואספר לו את הסיפור היפה הזה זה יעורר אצלו גיחוך וסביר להניח שלא יוביל למציאת עבודה.
ופה אני מבקש את עזרת חברי הפורום- האם תוכלו לסייע לי במציאת מקום עבודה שכזה?
אני לא מפונק, מוכן להתחיל בקטן ולהשקיע המון , מוכן להעתיק את מקום מגורי ואני סבבה של בחור

אשמח לשלוח קו"ח למי שמעוניין לעזור.

תודה וחג שמח

be_roo

New member
המלצה ראשונה: הכותרת שלך כללית מידי

רוב מי שמפרסם בפורום מבקש עזרה, הכותרת הכללית שלך כמעט גרמה לי לא להכנס ולקרוא. אז אם אתה מתכנן לפרסם במקומות נוספים, נהוג שהכותרת תכלול את הנושא עצמו.
&nbsp
מעבר לכך צר לי אבל אין לי קשרים בתחום, אבל לפחות קיבלת הקפצה לראש הדף.
בהצלחה.

תחום הנדסת רכב בישראל כמעט ולא קיים

למעט תחום המכונית האוטונומית. למה שלא תנסה להשתלב באחת מהחברות שם?

liflaf

New member
תודה עמית על העצה

פרט למוביל-איי אילו עוד חברות ישראליות פועלות בתחום של המכוניות האוטונומיות?
&nbsp

enigo

New member
זו אמונה נפוצה, אבל מוטעית

מתברר ש"מתחת לרדאר" יש עשרות חברות שעוסקות בתחום הרכב בארץ - הידועה ביותר היא פאלסן, שמייצרת כלי רכב ממוגנים, אבל יש עוד הרבה - עידו כהן שהוזכר כאן, רסטה שמייצרת מיגונים לטויוטה אירופה וגם לדאצ'יה, מיסבי קינג שמייצרים מייסבים לחברות רכב רבות, ועוד רבות.
השאלה היא איך באמת מוצאים קצה חוט אליהן - או אפילו מגלים מי הן בכלל. אלו חברות ממעגל ספקים ראשון, שני ואפילו שלישי, שעליהן הציבור הרחב לא ממש שומע.

liflaf

New member
תודה ENIGO

ראשית תודה על הכתיבה המפורטת. לא הכרתי את מיסבי קינג.
בשלב ראשון אני מאוד רוצה לרכוש ידע כללי לגבי מערכות הרכב ואיך כל התזמורת המדהימה הזו עובדת, לכן ראסטה ומיסבי קינג פחות רלוונטיים כי זה יותר מדי ממוקד.
לגבי פלסן - אני לא מעוניין לעבוד עם חברות בטחוניות.
&nbsp

enigo

New member
אז אתה בבעיה ידידי. כי גם אם היית גר בחו"ל לא היו הרבה משרות

למהנדס רכב מתחיל שהיו מאפשרות לך להבין איך "כל התזמורת הזו עובדת". היית מגיע למחלקה ספציפית ועובד על חלק ספציפי במחלקה הזו.
אגב, בהנחה שהאנגלית שלך טובה - למה לא לנסות באמת למצוא עבודה בחו"ל?

selalerer

New member
אולי תנסה לדבר עם עידו מפרדס חנה

היו כתבות שהוא מייצר רכבים לצבא בדרום אמריקה

enigo

New member
יש גם את החבר'ה של טומקאר, נדמה לי שזרחי עדיין מנהל את זה

ויש גם ארז אברמוב ממושב חגור, שתמיד מריץ פרוייקטים מעניינים. שווה לנסות לדבר עם שניהם, אולי יש להם צורך בשוליה או לפחות נכונות להעסיק אחד. אני מניח שזה הכי קרוב שתגיע ל"להבין איך כל התזמורת עובדת".

חן 1111

Active member
אם מעניין אותך לעבוד ברכבת, תיכנס לאתר שלהם

בטוח שיש משרות שיתאימו לך. גם אם לא כרגע, תיכנס מפעם לפעם. זה מתעדכן.

תנסה לברר בטכניון. למשל גש

לראש התחום של לימודי התואר השני בהנדסת רכב.
אני מניח שהוא מכיר יותר טוב את השטח / האופציות השונות בארץ ואולי גם בחול

למעלה