החלפת שמן בפורד רנגר 2016

LVT2

New member
החלפת שמן בפורד רנגר 2016

שלום לכולם.
אני מחפש הוראות להחלפת שמן מנוע בפורד רנג'ר 2016. האם מישהו יודע איפה ניתן למצוא דבר כזה?
תודה מראש.

enigo

New member
איזו רמה של הוראות? כמה שמן לשים בדיוק או איך בכלל

מחליפים שמן?
דברים מהסוג הראשון נמצאים בדרך כלל בספר רכב שאמור להיות לך באוטו (ובטוח יש ברשת).
השני זה קצת יותר מורכב.

LVT2

New member
בספר רכב אין

ראשית, תודה על התגובה.
בספר הרכב עין הוראות להחלפת שמן מנוע ופילטר, אלא רק תדירות ביצוע הטיפולים.
אותי מעניין הוראות מפורטות להחלפת שמן מנוע ומסנן השמן.
חיפשתי ברשת, אבל לא הצלחתי למצוא - לא בעברית ולא באנגלית.
חשבתי, אולי מישהו כאן בפורום יכול להפנות אותי למקור מידע כלשהו בנושא.
תודה.

enigo

New member
שוב אני שואל - מה אתה מבקש לדעת? כמה שמן לשים ואיזה דגם של

מסנן שמן מתאים? או ממש הוראות בסגנון "פתח את בורג X שנמצא משמאל למדיד השמן ועשה כך וכך"?

LVT2

New member
ממש הוראות

אני מחפש ממש הוראות מפורטות בסגנון "פתח בורג..., תעשה x...וכו'"

מנחם231

New member
אתה צריך

בוקסה 14 .העוקה נמצאת בתחתית והבורג מותקן על צד ימין של העוקה.אתה שם כלי כדי לאסוף את השמן הישן ופותח בורג .לאחר ניקוז השמן לידו נמצא מסנן השמן.בתחתית שלו יש כאילו ראש בורג וגם אותו אתה פותח עם הבוקסה.יואיל להטצייד בפרק לבוקסה אז יהיה נוח יותר לפתיחה וסגירה.במנוע למעלה מכסה מילוי השמן יש עליו כתובית איזה שמן.ליתר ביטחון שיהיה לך מבחר של בוקסות.לגבי העוקה המידה בסדר לגבי המסנן אני חושב אולי בוקסה 17מ"מ

LVT2

New member
יותר ברור אבל

תודה רבה. עכשיו זה יותר ברור. אבל בנוסף שתי שאלות:
להבנתי, ניתן להחליף את מסנן השמן ללא צורך בהחלפת השמן עצמו בזכות צורת ההרכבה היחודית של המסנן. האם זה נחון?
האם נדרשים תנאים מיוחדים בזמן ניקוז השמן הישן כדי לא לפגוע במנוע וכמה זמן זה אמור לקחת, כדי שאני אבין מתי ניתן להכניס את השמן החדש?
ושאלה נוספת. האם ניתן להשיג/ לראות את ההוראות להחלפת
שמן+מסנן בצורה מסודרת, אולי עם איורים וכו'?
תודה.

מנחם231

New member
תראה

ההליך הוא מכונאות בסיסית.
ניקוז השמן נמשך כ2-3 דקות.ברגע שהשמן מפסיק לזרום סוגרים את הבורג.אין שום סיכון כל זמן שאתה לא מניע.לא יודע איך למצוא הוראות .מצד שני אני די חושש שתעשה לבד אם אין לך נסיון.המסנן מותקן בתוך "בית" מפלסטיק.ברגע שאתה פותח תוכל להוציא את הישן ולהתקין חדש.
אתה יכול להחליף מסנן בלבד רק אין צורך
אותו מחליפים בהחלפת שמן מנוע.אחר מה הטעם.

enigo

New member
מצטרף לחשש - מי שלא עשה זאת אף פעם או לפחות ראה איך עושים

זאת, עדיף שלא יעשה. יש כל מיני דברים קטנים שבהם אפשר "ליפול" ועלולים לעלות ביוקר. למשל לוודא שהגומי האוטם של המסנן נמצא במקום (אם יש - לא תמיד יש, תלוי במבנה הספציפי), הידוק חזק מדי שיסדוק את בית המסנן ועוד. לא צריך להיות מדען טילים - אבל צריך לדעת מה עושים.

למעלה