שאלה אחרת.

שאלה אחרת.

אני נוהג ברכב גיר אוטומטי אבל עשיתי רישיון
בגיר ידני. מאז הוצאת הרישיון הידני לא ממש נהגתי
בגיר ידני אלא בגיר אוטומט.
עכשיו אני רוצה להגיש מועמדות בחברה להשכרת רכב
אבל יש דרישה על רישיון ידני.
אני נוהג באוטומט כרגע.
האם זה קשה לעשות את המעבר מאוטומט לגיר ידני או שאולי צריך לקחת שיעורים ?

motior

Member
אפשר לשכור רכב ידני בישראל?

לפני כמה שנים רצית לשכור רכב ידני ליום אחד. דיברתי עם כמה חברות השכרה. בגדולות אמרו לי שהם לא יכולים להתחייב שאקבל רכב ידני - תלוי מה יהיה במגרש ביום שאגיע. בקטנות אמרו לי שאין להם מכוניות ידניות כלל...

motior

Member
יש להם, אבל הם לא יכולים להבטיח שתקבל כזה כשוכר

או לא רוצים להבטיח

enigo

New member
הם אף פעם לא מוכנים להבטיח איזה רכב בדיוק תקבל. עניין של

זמינות כלי רכב בסניף ספציפי, שהיא עניין שקשה מאוד לחזות אותו. אם תצלצל ותגיד שאתה בא עוד חצי שעה, יוכלו לענות לך אם יש כרגע או לא.

selalerer

New member
הם משתמשים בידני להונאת צרכנים.

יש להם איזה שתיים או שלוש ידניות קטנטנות (למשל סיטרואן C1) שהן הכי זולות להשכרה (70, 80 או 90 ש"ח ליום) והם מפרסמים החל מ-המחיר-של-הידנית-הקטנטנה.
&nbsp
כשאתה מתקשר בד"כ כבר נגמר להם הידני (כי יש רק 2 או 3) ואז הם מציעים לך את האוטומאט במחיר קצת יותר גבוה.
&nbsp
אם אתה מזמין מספיק מראש ואתה גמיש בזמן אז הם יכולים לשריין לך את הידני.

enigo

New member
הפוך, גוטה - הפוך. זו הסיבה שהם לא מחזיקים ידני

כי אז כולם מזמינים ידני בתעריך זול, והם נאלצים לשדרג להם לאוטומט. וזה מפיו של מנכ"ל לשעבר של חברת השכרה מהגדולות במשק.
ומי מצלצל היום להזמין רכב? נכנסים לאתר.

kitt

New member
אני לא אשלח את הכתבה שהיתה פעם בהארץ על מישהו שהזמין

רכב להשכרה בחו"ל ושידרגו אותו מגולף לאודי A6, והוא תבע אותם על הפרש הוצאות הדלק שנגרמו לו...

selalerer

New member
הם בודקים את הזמינות של הרכב לפני שהם סוגרים איתך עיסקה

כבר עשו לי את זה כמה פעמים. אני מוצא מודעה עם המחיר הכי זול להשכרת רכב וכשאני מתקשר או שהשארתי בקשה באתר וחוזרים אליי אומרים שאין זמינות לרכב הזה אבל יש משהו קצת יותר יקר

enigo

New member
אולי אם אתה מתקשר ורוצה לשכור מיד

במקרים בהם אתה מזמין רכב לעוד שבוע או יותר - ואלו רוב ההזמנות - אין להם שום דרך לדעת מה יהיה זמין.

אם אין רכב בקטגוריה שהזמנת נהוג לשדרג אותך בחינם

ואני אומר את זה מניסיון של 100-80 ימי השכרה בשנה בממוצע.
מה שאתה מתאר זה תרגיל, שלא להגיד הונאת bait & switch.
איפה שכן יכולים לדפוק אותך זה עם הביטוחים. באוויס למשל אם אתה רוכש את כל הביטוחים באתר אוויס הישראלי, אתה מגיע לארה"ב בטוח שאתה נוסע בראש שקט ובדלפק אומרים לך שאין לך ביטוח לפגיעות נפש, משהו שמקביל לביטוח חובה בארץ. והביטוח הזה מאד-מאד יקר.

למעלה