חידוש ביטוח

eran289

New member
חידוש ביטוח

שלום התלבטות לגבי ביטוח יש לי רכב מסוג טיוטה קורולה שנת 2004 אני צריך לחדש ביטוח רק חובה וצד ג אנשים אומרים שכדאי לעשות חובה ומקיף האם זה נכון ? כי לא נראה לי כדאי לבצע מקיף לרכב משנת 2004

enigo

New member
תלוי במחיר. ב-500 שקלים לשנה שווה לעשות מקיף. ב-3000 לא

eran289

New member
שאלה

ואם ההפרש בין ביטוח חובה + מקיף לבין חובה וצד ג הוא 1000 שח לחודש משתלם או לא כדאי ?

WarDog

New member
1000 לחודש לא משתלם גם לרכב מ2014

איפה הציעו לך ביטוח ביותר מ10K שקלים לרכב מ2004?

© DrorZi

New member
תחשוב האם גונבים לך את האוטו בלילה שווה לך 1000 שקלים או לא

החלטה שלך

enigo

New member
ממש לא צורת החשיבה הנכונה. בהלך הרוח הזה, תמיד שווה לעשות

ביטוח מקיף. הרי הרכב שווה יותר מאלף שקלים. חייבים להכניס לתוך החישוב את הסיכוי שהוא יגנב.
או שבטוח שתאבד אלף שקלים - או שיש סיכוי קטן שתאבד XXX שקלים (מחיר הרכב).
בגדול, מכיוון שזו חברת ביטוח שכוונתה להרוויח, צריך לקחת בחשבון שקרוב לוודאי שאותו סיכוי קטן X מחיר הרכב שווה פחות מעלות הביטוח (הרבה פחות, כי בביטוח כלול גם סיכון לנזק בתאונה).
לכן השאלה האמיתית צריכה להיות - אם מחר בלילה גונבים לי את הרכב, או שהוא נהרס בתאונה, האם יש לי אפשרות לקנות אחד אחר בלי להפוך את העולם?

© DrorZi

New member
זו בדיוק צורת החשיבה הנכונה

האם אתה יכול להרשות לעצמך לאבד ____ (מלא את החסר) היום ולהתמודד עם זה כלכלית - עשה ביטוח, אם לא - ביטוח.
אם הטלפון שלך נופל ונשבר עכשיו זה אסון? תעשה לו ביטוח, אם אתה יכול להרשות לעצמך את התקלה הזו, אל תעשה ביטוח.
זה שעד היום לא נשבר לך הטלפון לא מעיד על כלום לגבי מה יקרה לו בעוד דקה, אם אתה חושב שכנראה גם בעתיד הוא לא ישבר ואתה מוכן לקחת את הסיכון שאם כן ולשלם על זה - סבבה.
משפט מאוד מדוייק שאני אומר תמיד "אני לא מספיק עשיר כדי לא לעשות ביטוח"

enigo

New member
אתה מבטח את הטלפונים שלך? ואת הביצים במקרר?

אם הטלפון נופל ונשבר, אני יכול לעמוד בהוצאה של קנית חדש - או תיקון. בכל השנים שהיו לי טלפונים לא נדרשתי לתיקון - ולעומת זאת 20-30 השקלים בחודש הנדרשים בעבור תיקון כבר מזמן הצטברו ליותר משוויו של טלפון חדש (מהסוג שאני קונה, בכל אופן).
אז מסכים עם הפתיחה של דבריך - אבל לא עם הסגיר.

the annonymous

New member
בהנחה שלאדם נגנב רכב אחד במהלך חייו

הביטוח עולה יותר מהרכב. עכשיו נשאר לבדוק אם אתה יכול להוציא היום את ההוכב חלופי בלי שזה ימוטט אותך או יכניס אותך לאילוצים ששוים את מחיר המקיף.

יש לבן קליאו 2011 שאין לי כוונה לחדש את המקיף

אני יוצא מנקודת הנחה שגנב צריך להיות תחת השפעת סמים כדי לגנוב כזה רכב

enigo

New member
וגם אם לא יהיה תחת השפעת סמים, תקבל מהביטוח אחרי כל מיני

ניקויי שקר, סכום ששווה לשמונה-תשע פוליסות שנתיות של מקיף.
אבל, ואת זה חשוב לציין - ביטוח מקיף לא מכסה רק גניבה. הוא מכסה גם תאונה עצמית או כזו שבה אתה האשם.

למעלה