שימוש בדלק אוקטן 92

שימוש בדלק אוקטן 92

אני מעוניין לשמוע ממומחי רכב על השימוש בדלק אוקטן 92 לתקופה קצרה. נניח 2 מיכלי דלק עד 5 מיכלים לכל היותר.
בד"כ בפועל לא יותר מ-2 מיכלים.
השאלה קשורה לנסיעות שלי למצריים. שם הדלק הנפוץ הוא 92. נדיר מאד למצוא 95.
נאמר לי ע"י מהנדס רכב כי כל זמן שהשימוש הוא לתקופה קצרה, נניח עד 5 מיכלי דלק אז אין עם זה כל בעייה.
אני סומך על הידע של האדם שמסר את המידע הזה. בכל זאת מעוניין לשמוע עוד דעות ואם אפשר הרחבה קצרה על העניין.
הנסיון שלי במספר נסיעות למצריים הוא שאין כל בעייה, כלומר, הרכב מגיב היטב.
אשמח לשמוע הרחבה בנושא.
האם זה בסדר? ואם לא מה הבעייה? איזה נזק זה גורם, אם בכלל. כל מידע בנושא יתקבל בברכה.
תודה.

חן 1111

Active member
קודם כל, זה תלוי ברכב.

תבדוק בספר הרכב מה המלצות היצרן. ייתכן שהוא מתאים לעבודה עם דלק 92 בלי בעיה.
שנית, יש שיטות שונות לקביעת מספר האוקטן. ייתכן שמה שנקרא במצריים 92 זה כמו 95 אצלנו. לא בטוח.
מה שגורם אוקטן נמוך מדי, זה לתופעה של צלצולים - נקישות מתכתיות בזמן האצה או עומס. וזה כמובן יכול לגרום גם לנזקים מכניים. אם אתה לא מרגיש שום תופעה כזאת, סביר שאין שום בעיה. אם אתה מרגיש את זה בצורה חריפה, אז זה לא מומלץ.
יש מנועים שיודעים להרגיש את זה ולמנוע את זה, על חשבון ירידה מסוימת בהספק המנוע, וגם זה בסדר, כלומר לא ייגרם נזק.

חן 1111

Active member
אתה מתכוון ששתיהן משתמשות בשיטת RON

אבל סוגי בנזין בעלי אותו מספר RON יכולים להיות בעלי מספר MON שונה. אפשר לראות את זה גם בטבלה בקישור שהבאת.
וערך ה-MON הוא יותר מעשי וקשור יותר לנטייה של הדלק לנקישות.

© DrorZi

New member
איזה רכב זה?

5 תדלוקים ברחבי מצרים זה איזה 2000 ק"מ שם,
או שאתה עובר למצריים מתדלק בזול ואז חוזר לארץ?

תשובה

במקרה שלי מדובר בהונדה אקורד 2014.
אבל השאלה נשאלת באופן כללי יותר לגבי כל הרכבים (אם ניתן לתת תשובה כזאת) או לפחות לרכבים בני 10 עד 15 שנים. זה כדי שאפשר יהיה להעביר מידע כזה לאחרים.

אני בד"כ מתדלק במצרים פעם אחת או לכל היותר שתיים. מספר הנסיעות עם רכב לשם אינו גדול. מדובר בפעמים בודדות בשנה. בד"כ אני נוסע בדרך אחרת.

כאמור, השאלה היא רחבה יותר על מנת להבין את הנושא ולדעת יותר. להבין אם זה "בסדר" והאם יש איזו בעייה. האם תוסף דלק מסייע במצב כזה וכדומה.
כתבתי עד 5 מיכלים כדי לתת מגבלה סבירה כשלהיא כפי שנאמר לי.

עד כנה נסעתי מספר פעמים ללא כל בעייה ברכב או בתגובה שלו וזה גם המידע שיש לי מאחרים. פשוט מנסה להבין יותר.

תודה

למעלה