פינת הציוד שמע לרכב - רמאות באריזה

פינת הציוד שמע לרכב - רמאות באריזה

שלום
מדובר במוצר הבא: https://www.bossaudio.com/auto/car-installation-kits-system-accessory-boss-audio-kit10/
שאומנם הוזמן במרשתת, אך מצוי על המדף גם בארץ.
המוצר טוען על כבל AWG 4! אך בפועל מספק כבל דק בהרבה: 6 או 8 AWG.
אני מניח שמחירו בישראל מגיע ל-250 ש"ח, מה שהופך את החבילה לזריקת כסף.
לעובי הכבל חשיבות רבה בחיבור הגברה עוצמתית, והיצרן של ההגברה מגדיר שימוש ב-4 AWG בחיבור כבל מתח באורך מעל 1.2 מטר. כך שהשימוש בקיט הזה, אינו מתאים.
גילוי נאות: זה לא הקיט היחיד שבו מצויין 4 AWG, נמכר כ-4 AWG והכבל בו דק
מהנדרש.

עדין ארוז

שלום ושנה טובה
אבל האריזה שקופה וזה נראה דק מכבל 4# שיש לי מממקור אחר.
גם חוות דעת באתר אמזון משקפות את האמירה שלי.

salachshabati

New member
זה עבור המתח או הרמקולים?

אם עבור המתח אז לא חושב שתהיה בעייה בגלל הקבל שבזמנו הזמנת ( 1 פרד ) ממש על מתח הכניסה למגבר.

מבלי להתייחס לבעיה, שיצרן לא עומד בהצהרה שלו...

שלום
אין בעיה להשיג כבל #4 AWG אמיתי.
לטובת ההתקנה הנכונה, כולל עובי הכבל שיצרן המגבר מגדיר, ומספק נק' חיבור בהתאם, מעדיף את ה-#4 AWG האמיתי.
התקנה:
המגבר יותקן (לפי מה שהבנתי מהמתקין) על גב המושב האחורי. זאת מטעמי קירור, ונוחות הכיול. ההזנה נלקחת מהמצבר. זה הרבה יותר מ-1.20 מ'...
הקבל: נכון שהוא אוגר אנרגיה, אך לא חושב שבשל הנוכחות שלו ניתן לקמץ בכבל חשמל. גם הכבל אדמה חייב להיות #4 AWG אמיתי.
כבילה לרמקולים:
למיטב הבנתי הכבל רמקול צריך להיות כ-1/4 מעובי הכבל חשמל, אולי אפשר טיפה פחות. זה יוצא לפי שטח החתך, כבל של #10 AWG. אני לא בטוח שזה יתאפשר בהתקנה...נראה.

כבל #4 AWG לרמקולים:
בניתי לחבר יקר, סט כבלים כזה לציוד שמע בביתו. זוג כבלים של #4 AWG באורך של 3 מ'. זה נחוץ בשל העכבת של הרמקול (יורד עד 3 אוהם) וה-DF של המגבר (150) ועוצמתו (250W).
ראה תמונות:
מהקצוות שנותרו מהפרוייקט הזה, אני משווה את ה-#4 של הרמקול ל-#4 של הקיט לרכב. גם בפרויקט הרמקולים, ניסיתי להשתמש בחומר גלם קיים (קיט אחר) וראיתי שזה דק יותר (#8). מצד שני הדק שימש לזנבון שחיבור בין הכבל העבה לפלג בננה. אגב, על כבל כזה של יצרן "מכובד" דרשו 32,000$! קצת מוגזם.

שלא להתייחס לפער המחירים בין הארץ לחו"ל

שלום
המגבר: http://www.radio-rafi.co.il/ProdDetails.asp?prodid=765&aff=Ret&utm_source=ret.co.il
עלה בחו"ל 1,000 ש"ח בלבד.
על הממיר ל-4 ערוצים מעצמת רמקול ל-LINE של המותג Connection בקשו בארץ 800 ש"ח. בחו"ל הוא נרכש ב-156 ש"ח. כנ"ל הקבל 1F של Connection. עליו בקשו קרוב ל-1000 ש"ח ואילו בחו"ל עלה כ-250 ש"ח. גם על הקיט כבלים המחיר בארץ גבוהה מאשר להביא אותו כולל משלוח, ביותר ממאה ש"ח.
המוצר היחיד שנראה לי ארכוש פה, יהיה הסאב. גם מטעמי אחריות וגם בשל הבדל נסבל במחיר.

למעלה