חוות דעת על טיפול לגטס 2008 אוטו' GLI

Guman1973

New member
חוות דעת על טיפול לגטס 2008 אוטו' GLI

ערב טוב

שנתיים ראשונות טיפלתי במוסך חברה. החלטתי לעבור למוסך מורשה קטן כדי לחסוך בעלויות והייתי אצלו 4 פעמים. אני מצרף פירוט טיפול מ-2 האחרונים, והשאלות:

1. האם עלות העבודה והחלקים סבירה?
2. כמה סביר לדרוש על העברת טסט?
3. מה זה מסיר פיח?

יש אנשים שרק מחליפים שמנים ומסננים, ניגשים לטסט ורק אם יש בעיות מתקנים אותן - האם זה עדיף?

תודה רבה לכל המגיבים.

salachshabati

New member
אני משלם 100 ש"ח העברת טסט, 200 שקל אחת לשנתיים ליטוש פנסים.

בקבלה מ 2016 אין אגרת רישוי, מוזר.

Guman1973

New member
לא מוזר:

בשנים הקודמות הוא כלל את האגרה ב-300 והפעם החליט להוסיף אותה בשיטת מצליח.
כל שנה 100 ש"ח זה כמו 200 כל שנתיים והפנסים באמת עכורים, למרות שהרכב רק בסופי שבוע בשמש הקופחת.

dani666

New member
לדעתי שוחטים אותך. אני מטפל במוסכים מורשי יבואן (לובינסקי)-

14 שנה טיפלתי בקסארה (עד גיל 16).
בשנים האחרונות ברשותי C3 פיקאסו ו פג'ו 208.
&nbsp
כל הרכבים - דיזל, שלפי האמונה העממית הרווחת יקרים לתחזוקה.
כל הרכבים צרפתיים שלפי האמונה העממית הרווחת יקרים לאחזקה.
כל הרכבים של לובינסקי שכל העולם ואשתו יודע ששוחט במחירים.
והמוסכים (שניים) מוסכים מורשי יבואן שלפי האמונה העממית הרווחת קורעים לך את הכיס והרקטום עוד לפני ששתית כוס קפה בפינת ההמתנה היוקרתית שלהם.
&nbsp
מעולם (ורק להדגיש - אף פעם) לא שלמתי על טיפול שנתי מה שנדרש ממך. חצי מחיר ממה ששלמת זה מחיר סביר לטפול שנתי עבורי.
&nbsp
ולהדגיש עוד משהו -
על העברת טסט לא גבו ולו אגורה אחת במשך כל השנים האלו.
מעולם לא "ליטשו" לי פנסים. ועוד שנתיים ברצף ?
המוסך הנוכחי גם אוסף את הרכב ומחזיר לי אותו אחרי הטפול.
&nbsp
מההודעה שלך אני מבין שמוסך מורשה יבואן ביונדאי דרש ממך עוד יותר כסף. נראה לי שכדאי לך לעבור לרכב של פג'ו/סיטרואן.

למה שלא תספר לו באותה הנשימה

למה שלא תספר לו באותה הנשימה שהגיר אצלך ידני?
1. הוא יבין שזה לא רלוונטי לו.
2. מוצרי פיז'ו האוטומטיים לא נחשבו בארצינו מעולם כשם דבר באמינותם....

dani666

New member
אני מבין שיש לך בעייה עם תגובות פבלוביות

אבל תנסה לעצור לרגע. להסתכל בחשבוניות שצורפו להודעה הראשונה. לקרוא את שכתבת ולחשוב עליו.
&nbsp
מכיוון שאני בספק שתוכל לעמוד במטלות מורכבות אלו אנסה לעזור לך.
&nbsp
- היכן בחשבוניות שצורפו מתבטאת ההשפעה של עלויות טיפול בגיר אוטומטי ואם אין עלות כזו אז מה זה משנה אם ברכב גיר ידני או אוטומטי?
&nbsp
- מה שייך אמינות הגיר האוטומטי הישן של psa לעלות טיפול שנתי בכל מקרה?

אתה שואל שאלות שדורשות חשיבה כדי להסביר

להסביר דברים או לנסות להסביר זה דבר חשוב אבל לא תמיד הכרחי.
לעתים מספיק להביט בעובדות בלי לנסות להבינם. אם אי אפשר להסביר עובדה כלשהי זה לא פוסל את הווייתה.
מעבר לזה דנילה, ליהירות שלך אין מקום. אתה לא סותר את הטענה שהבאתי שידוע בציבור שהאמינות של מוצרי האאוטומטיש הצרפתי אינה מרקיעת שחקים ויש לכך מחיר כלכלי. מה פתאום אתה מתנחם בזה שהקבלה מהמוסך שהביא פותח השרשור שנוהג שיונדאי אינה נוגעת לענייני גיר?
האם זה מדגדג לטענה שהבאתי שהתייחסה להמלצתך לעבור למוצר פיז'ואי?
&nbsp
שים לב דנילה, הטענה שהבאתי נועדה להזהיר את פוער השרשור מרכישת אוטומט צרפתי בגלל בעיית הרפיוטיישן כפי שלמדנו מתיאורים מסמרי שיער בפורום תפוז כדוגמה.
הרפיוטיישן מבוסס על תעוקה כלכלית ותעוקת עצבים שהופיעו אצל הרוכשים שנאלצו לכלות זמן וממון למען ביצוע התיקונים.
האם הדבר הזה מתנגש לך עם הקבלה מהמוסך?
למה אתה מחפש התנגשויות? ו/או סתירות ו/או הקבלות?
&nbsp
חוץ מזה דנילה, אתה כנראה יודע להשתמש ברכביך הדיזליים ללא צבירת נזקים רבים. לא כל נהגי ישראל דומים לך.

haimgds

Member
תימחור מוגזם ופריטים מיותרים

נראה לי כי המוסך מנצל את חוסר הידע שלך.
טיפול 10 כולל כבר את בדיקת בלמים, למה זה מופיע בנפרד? ד"א, אם הם באמת מבצעים את בדיקת הבלמים כמוגדר (פו"ה גלגלים) אז בקש שיבצעו הצלבה על הדרך (החלפת הזוג הקדמי באחורי כדי למנוע שחיקה)
בז'רגון המקצועי "מסיר פיח" הוא תוסף דלק האמור "לנקות" את המנוע (ואני מטיל ספק ביעילותו) והוא אינו חלק מטיפול 10, המחיר שלו במוסך מוגזם (ולא נדבר שבשנה אחת קפץ מ 65 ל 95...) ואם אתה חושב כי עדיין יש בו צורך אז קנה בצורה עצמאית בחנות חלפים. לא הבנתי למה חוייבת על "מסיר פיח" ו "תוסף דלק"
העברת הטסט יקרה מאוד, ממה שאני שומע אצל חברים מדובר על כ 100 ש"ח ובמוסך שלי לא גובים ממני אגורה על העברת טסט.
מחיר החלפים נורמלי יחסית, האם מדובר על חלפים מקוריים/OEM או תחליפיים?

לא רוצה לשפוך לך מלח על הפצעים אבל אני משלם כ 500-700 ש"ח לטיפול כזה ברכב שלי עם חלפי OEM. (שהוא דרך אגב מרצדס E350 אוונגארד בנזין משנת 2008)

Guman1973

New member
תודה רבה,

עשו פו"ה גלגלים, אם הצליבו, לא אמרו לי.
&nbsp
המחירים נורמליים ל-OEM?
ליטר שמן 50 שח אמור להיות איכותי מאוד, לא?

חן 1111

Active member
בגדול, המחירים לכל פריט די סבירים, רק שיש הרבה מיותרים

אבל חלק מזה נובע מזה שהמוסך עושה במקומך את הטסט. אני הייתי קודם כל הולך לטסט, ואז הולך למוסך שיעשה רק את הטיפול, ויתקן רק את מה שנכשלתי. תחסוך את ה-300 שקל, וסביר שגם את התוסף לדלק, את מסיר הפיח (כמובן, תגיד להם לא לשים), אולי את ליטוש הפנסים, את כיוון הגלגלים ובדיקת הבלמים, תפסיד קצת זמן ואולי 19 שקל עבור בדיקה חוזרת.
תתכונן לזה שהטיפול הבא יהיה מאוד יקר. למיטב זכרוני בטיפול 90 אלף מחליפים רצועת תזמון ואולי גם שמן גיר אוטומטי, שהוא מסוג מיוחד ומאוד יקר.

Guman1973

New member
תודה רבה,

עשיתי אצלו טיימינג ביולי 14 עם 70400 ק"מ (אני נוסע בממוצע 5000 בשנה, בין הטיפול האחרון לקודם רק 3300).
הטיפול עלה 2600, חצי מזה רק הטיימינג.
יהיה צורך שוב שנה הבאה??

חן 1111

Active member
לא. אם הק"מ נמוך אז עושים פעם בשש שנים

אז הפעם הבאה ב-2020...

Guman1973

New member
אני לא מזדכה על המע"מ - גם סוג של אחיזת עיניים!

למה הפירוט לא כולל מע"מ?
זו דרישה מוגמת לדעת מה כל סעיף כולל המע"מ?

חן 1111

Active member
בעיה גדולה לחשב?

אתה גם לא משלם על כל שורה לחוד. אותך מעניינת השורה התחתונה, והשורה התחתונה בהצעה היא כולל מעמ.
ככה התוכנה של כל המוסכים בונה את החשבונית. לא מאוד משנה...

Guman1973

New member
במיוחד לצורך הסיבה שבגללה פתחתי את השרשור,

חשוב לי לדעת מחיר כל חלק וסעיף וגם בלי קשר מעניין אותי לדעת מחיר כל שורה כולל מע"מ בלי לחשב כל דבר.
אני מניח שטכנית אין בעיה לסדר את זה אבל אם זה מפריע רק לי אז קטונתי, מה אגיד.

חן 1111

Active member
אתה צודק, אבל רוב החשבוניות נראות ככה.

גם בחשבוניות ידניות יש שורות לפירוט מוצרים או שירותים, ומחיר מול כל שורה, בסוף סיכום, אחר כך מע"מ, ואחר כך מחיר כולל מעמ.
גם בחשבוניות שאני מוציא זה מופיע ככה ואין לי דרך לשנות את זה. ככה תוכנת הנהלת החשבונות בנויה.

haimgds

Member
בנוגע למע"מ, זה תרגיל ישן של מוסכים.

למעט חנויות לכלים או סיטונאים (כי רוב המכירות שלהן הן לאנשי מקצוע שמגלגלים את המע"מ הלאה) אתה לא תראה את זה בסופר-מרקט או בחנויות דומות.
תרגיל שיכול לעזור לך הוא להחליף את "כמה זה עולה" ב"כמה אני משלם"...

למעלה