רכישת רכב חדש בתוכנית ליסינג פרטי/פרטי תפעולי

רכישת רכב חדש בתוכנית ליסינג פרטי/פרטי תפעולי

שלום לכולם, אני ואישתי (זוג צעיר ללא ילדים כרגע) מעוניינים לרכוש רכב. הכיוון שלנו הוא טויוטה יאריס או מאזדה 2.
אנחנו רוצים רכב קטן שיתאים לנו כרגע ועם ילד-2 בעתיד. חשוב לנו ללכת על מיני ולא סופר מיני מהסיבה איחסון ונסיעה בעליה (מחוץ לעיר).

אנחנו עם הון עצמי נמוך עבור הרכישה ובמקום לחסוך מס' שנים ולהגיע לסכום של רכישת רכב משומש משנת 2013-2014 (במקרה הטוב), חשבתי אולי ללכת על כיוון של רכב חדש במסלול פרטי/פרטי תפעולי. ההון העצמי הדרוש הינו 8900-10000 תלוי במסלול ותשלום חודשי למשך 30-36 בעלות של 1399-1600 תלוי ברכב ובמסלול. המחיר הנ"ל כולל ביטוח והחלפת צמיגים ו2 טיפולים חינם במקרה הצורך. רציתי לדעת מה דעכתם? האם מישהו נמצא כרגע בתכונית מסוג זה או שהיה בעבר? האם העניין משתלם ותחליף מצויין במקום הלוואה מהבנק או הלוואה חוץ בנקאית? מה קורה לאחר ה36 חודשים אם החלטתי לא לרכוש את הרכב ובמקום זה ללכת על תוכנית חדשה שוב ל36 חודשים, האם אצטרך להוסיף שוב מיקדמה? אשמח להערות והארות מניסיונכם האישי.

תודה רבה!

salachshabati

New member
הלוואה ל 3 שנים עם החזר חודשי של 1600 שקל היא בסביבות

55 אש"ח, יחד עם ההון העצמי שלך תגיע לרכב של 65 אש"ח. בליסינג פרטי עושים עליך קופה נאה. תעלה פרטים יותר רחבים על העיסקה המוצעת לך כך שנוכל להשוות.

[URL]https://www.shlomo.co.il/car/%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C_%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A1/26843/%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%99%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%A1/[/URL]

שאלה כמה אני מפסיד אם אני הולך בכיוון של ליסינג? מבחינת יתרנות, הביטוח חובה בפנים, רכב חדש למשך 3 שנים עם אחריות יצרן, ראש שקט מבחינת בלאי, אין צורך לחסוך/לקחת הלוואה - יכול לרכוש את הרכב כבר בקרוב
אשמח לשמוע גם על החסרונות שבדבר..
האם לאחר 3 שנים במידה וארצה לקחת רכב חדש באותו מסלול, אשלם שוב מקדמה?

salachshabati

New member
אתה מחזיר את הרכב ( כנראה שיש מגבלת קילומטרז, תברר ) ומתחיל

עיסקה חדשה פלוס מקדמה. החסרונות הם הרווח המופרז של בעל העסק.( שלמה סיקס )

נהנתי מהניסוח ההומוריסטי על החסרונות של העיסקה.
אבל לגופו של עניין מדבר על רכישת רכב יאריס אוטומט כ100,000 שח בעיסקת מזומן.
לא מדובר על רכישת C1 חדש במחיר של קצת מעל לכ50,000 שח.

עד כמה זה משנה האנליזה הקוטלת שלך (אם בכלל)

enigo

New member
אתם רוצים רכב סופרמיני. מיני הוא היותר קטן

ואגב, אין לרכב מיני שום בעיה לנסוע מחוץ לעיר.
אתם מדברים על תשלום 65 אלף שקלים, פחות או יותר, תוך שלוש שנים. בניכוי ביטוח חובה זה יוצא בערך 60,000 שקלים. זה לא מאוד רחוק (סדר גודל של 10,000-20,000 שקלים) ממחיר רכב חדש מהקטגוריה הזו, כפי אפשר למצוא במסלולי רכישה שונים או מבצעים.
אלא שרכב בן שלוש יהיה שווה יותר מ-20,000 ש"ח - ולכן יוצא ששילמתם יותר במסלול הליסינג. וכנראה די הרבה יותר.

בטוח שנשלם יותר אחרת חברת הליסינג לא הייתה מבצעת כזו עסקה.
השאלה כמה זה יותר? והאם זה לא עדיף מאשר לחסוך 60 אלף שקל ב3 שנים ללא רכב ורק לאחר מכן לרכוש רכב שבערך 5 שנים על הכביש ו"לאכול אותה" מבחינת הוצאות קרובות ועתידיות של מוסך? למיטב הבנתי, לרכוש את הרכב לאחר מכן אינו כדאי כי הרכב רשום על חברת הליסינג ולאחר הקנייה אתה הופך להיות היד 2 של הרכב. למיטב הבנתי גם אם אלך על עסקה מסוג זה, הדבר היחיד שישתלם לאחר התקופה זה לבצע שוב ליסינג או במידה ויהיה לי הון עצמי פנוי עבור רכב, לרכוש רכב בעל 3-4 שנים על הכביש.
איפה אני טועה? איפה אני צודק? תודה! :)

selalerer

New member
אתה לא משווה בין שתי החלופות הנכונות.

בליסינג, אפילו שזה לא מוצג כך, אתה לוקח הלוואה ומשלם עליה ריבית.
אתה צריך להשוות את זה ללקחת הלוואה מגוף שנותן הלוואות ולראות מה ההפרש.
&nbsp
קח בחשבון גם את נושא הצמיגים והטיפולים.

enigo

New member
כמו שאמרו לך - ברר מה חלופות המימון שלך - גם בנקים נותנים

הלוואות, לא רק חברות ליסינג. ואפשר לקנות רכב בן 3 במצב טוב מבלי לחשוש יותר מדי מהוצאות על תיקונים.

rj111

New member
כמובן שעדיף לחסוך 3 שנים ללא רכב

אם רכב אינו הכרחי לעבודה, הוא רק "ישתה" לך את הכסף.

לא ברור החשבון הזה שלך

אמרת לו שה60k קרוב עד כדי 10 או 20k מרכב חדש בקטגוריה הזאת אבל בקישור שהוא מביא מדובר על טויוטה יאריס שעולה כ100,000 שח כפי שכתוב בקישור. האם הם משקרים ומגזימים בקישור כדי להראות אטרקטיביים?
אם אינם משקרים אז זה רחוק בדיוק ב40k מהסכ"ה של ה60k ששילם עד אז בכל 3 השנים. וזה עוד לפני עלות פריסת התשלומים והמימון שקיבל.

enigo

New member
בוא אני אעשה את החשבון ברור בשבילך - איפה אמרתי יאריס?

בשרשורים, החוכמה לענות על מה

מה ששואלים אותך.
בתאריך 18.7 בשעה 13:07 הוא מעלה קישור לגבי יאריס אוטומטישי שעולה מעל ל100
ללמדך 2 דברים
1. שהוא מעוניין ברכב סופרמיני איכותי חדש ויקר ולא בקיה זול
2. שהוא מוגבל לאוטומטישי ויאלץ לשלם את הקנס הרלוונטי

למעלה