דילמה בבחירת הרכב הבא...

Joseph Farkash

New member
דילמה בבחירת הרכב הבא...

מאזדה cx5 2500 פרימיום החדשה שאמורה להגיע ולהימכר באוגוסט הקרב, או סקודייאק 2000 טורבו שגם היא תתאחר למסירה...

מנחם231

New member
מי יכול לתת לך עצה?

שני הרכבים מבית טוב. מצד שני עדיין לא בארץ.עד שלא תעשה נסיעת התרשמות לא תדע מה לבחור.בכל מקרה זה עניין של טעם אישי. בכל מקרה מה שלא תבחר יהיה טוב.אתה צריך לבדק אם הישיבה נוחה לך ואם אתה "מתחבר לרכב" שיהיה במזל טוב.

Joseph Farkash

New member
תודה

לגבי המאזדה - הרכב מוכר לי היטב שהרי אני נוהג בו מזה יותר מ-3 וחצי שנים.
לגבי הסקודיאק - אין להם 2 ליטר לשם נסיעת מבחן...זה הימור. הנתונים ממש מקבילים אלא שלסקודיאק עותר כוח - מומנט והוא מאד מרווח...

תברר איך הגיר של הסקודה הספציפית שבה אתה מתעניין

לא מזמן דווחנו כאן על בעיות בגיר של הסקודה בנפח 1.2 [או 1.4 אינני זוכר] אבל בוודאות אין מדובר על סקודה 2.0 שבה אתה מתעניין [גיר רובוטי שממהר לצבור בלאי]. מצד שני דווחנו שהסקודה ההוא מאד מאד חסכוני בדלקים

מנחם231

New member
אגיד לך בקיצור

אם הרכב של סקודה מוצא חן בעיניך הגיר לא צריך להדאיג אותך. הגיר מתפקד מצויין .
רק אוסיף שכבר ב09 היה ברכב שלי גיר כזה וגם היום. אם לא יגידו לך איזה גיר ברכב לא תנחש אף פעם.
הדבר היחיד שלא ידעתי שהמנוע 2 ליטר קיבל "טוויסט" וההספק שלו 180 כ"ס כמו המנוע 1.8 ליטר.

אתה לא לוקח שום הימור תקבל רכב נהדר.
תתיחס רק באיזה רכב יתן לך יותר "כיף" כל השאר בסדר גמור.
שלא תחשוב לרגע שהמזדה לא מוצאת חן מבעיני.
ב09 קניתי סופרב רק לפי תמונות כי הרכב עדיין לא היה בארץ. מאז החלפתי מספר רכבים והסופרב הכי מוצלח. הבעיה היחידה אתו היום זמן המתנה בלתי נסבל.

גיר חדש 7 הילוכים, בשלב זה תברח

תברח.
דווחנו כאן על גיר 7 הילוכים בסקודה 1.2 (או 1.4 איני זוכר) וקצב ההיווצרות הבלאי דווח כאסטרונומי דהיינו מואץ.
תלמד את הנושא בטרם אתה משקיע כספים (אולי פתרו הבעיות

&nbsp

WarDog

New member
7 שנים בשוק, לא היתי אומר שזה חדש.

מה שעצוב הוא שעדין לא פתרו את הבעיות של הDSG7 היבש בתנאים עירוניים צפופים(פקקים/הרבה רמזורים) גם אחרי 7 שנים.
&nbsp

על הבעיות הללו בדיוק התכווננתי

אם זה לא חדש אז קל וחומר.
ואם זה חדש אז עליו לוודא שאכן בעיות אלה (הבעיות הישנות נושנות) נפתרו סוף סוף. בל נשכח שגם בעבר התיימרו לפתור ובפועל נאדה.

מעניין למה איש כאן לא התייחס לזה?

WarDog

New member
לא מזמן היה כאן מישהו עם DSG7 רטוב שסבל מבעיות

אם אני זוכר נכון הוא נוסע הרבה בעיר, ויתכן וזה מקור התקלות אצלו.

enigo

New member
המאזדה לא מוכר לך היטב, כי מדובר ברכב חדש. זה שהשם נשאר

זהה ויחידת ההנעה היא רק עודכנה ולא הוחלפה בחדשה לחלוטין לא אומר כלום.

Joseph Farkash

New member
אני די מתפלא בתגובתך. מדוע?

משנודעו הפרטים של המאזדה המחודשת, עם כל השינויים במרכב, בגימור הפנימי המשודרג ובעיקר - העשרת הדגם בכל אמצעי הבטיחות האקטיביים, עדיין איני חושב שהרכב הזה ייתן לי תחושה שונה מהותית מזו שלי כעת.
מה שכן משמעותי בכיני, מעבר להקבלה הדי דומה בגודל ובנוחות, זה הכוח העודף שעל "הנייר" יש לסקודיאק.
&nbsp
דילמה...

מנחם231

New member
למה מתפלא?

המנוע של הסקודה עם טורבו. וכמו שכתבתי "הקטינו "את ההספק שלו מ200 כ"ס ל180.
בכל מקרה הטורבו עושה הבדל בביצועים.
יש לי השערה על הסיבה להורדת ההספק אבל לא בטוח בזה.

מנחם231

New member
הייתי אומר להתאים

בסופרב המנוע עם הספק 220 כ"ס. מומנט 35קג"מ.גיר dsg6 .כנראה שה7 הילוכים זול יותר.זה מה שעולה לי בראש.מנוע 180 עם מומנט 25קג"מ

enigo

New member
יש המון דברים שלא מופיעים במפרט - ומשנים מאוד לחווית הנהיגה

שינוי חלוקת ההילוכים, למשל, או שיפור בבידוד הרעשים. כיול שונה של המתלים וההגה - כל אלו יכולים ליצור רכב שנוסע בצורה שונה מאוד.

למעלה