טופס בדיקה לפני קניית רכב ביד2 כולמובייל

alexlem

New member
טופס בדיקה לפני קניית רכב ביד2 כולמובייל

מדובר במיצובישי 2015,
להלן טופס לפני חודשיים, וזה תגובת הנציג הנחמד מהסוכנות:

הX הראשון תוקן ויש חותמת של מוסך מורשה של מיצובישי
הX השני לא קריטי
הX השלישי - לפי מה שהוא אמר לי זה אומר שהבלמים בסדר, הם פשוט לא פירקו את הגלגלים (כי לא היה צורך לדעתם - שזה טוב)
הX הרביעי - הגלגלים תקינים
הX החמישי - טוב זה לא ממש תקלה.סהכ מצויין שזה לא באחריות

מה דעתכם? הייתם עושים עוד בדיקה למרות שזה הייתה רק לפני חודשיים? ומאז האוטו לא היה על הכביש, אלא רק עבר השבחה
תודה

auto2buy

New member
נראה לי שאין צורך

הטרייד של כלמוביל אמין.
התיקון של מע' ההגה נעשה באחד המוסכים היותר מקצועיים ברשת מיצובישי.
חלק מהדברים שנכתבו בטופס הם סטנדרטים לכל טופס בד'

alexlem

New member
שכחתי לציין שהבדיקה בוצעה בדינמומטר, שם מילא תכננתי לעשות

בדיקה במידה ואני אחליט לעשות (אבל בסניף אחר)
האם באמת יש צורך לעשות בדיקה שוב באותו מקום?

והאם מישהו יכול לאמת את דברי הנציג בעניין הבלמים?

חן 1111

Active member
רצוי לא באותו מקום ולא באותה רשת.

וזה לא עניין של איפה עשו את הבדיקה אלא מי הזמין את הבדיקה ושילם עליה. למגרשים וחברות ליסינג יש קומבינות עם מכוני רישוי וכשהם מזמינים בדיקה התוצאות טובות יותר מאשר כשאתה מזמין.
אז אם הטופס שהראו לך הוא בהזמנת החברה, הוא לא שוה הרבה. אם זו בדיקה שעשה לקוח ובסוף לא קנה, ייתכן שהבדיקה אמינה.
לגבי הבלמים זה נכון, זו הערת כסתח שהמשמעות שלה שהם פשוט לא בדקו את הבלמים לעומק ולכן לא אחראים לתקינות, אותו דבר כמו לגבי הגיר ומערכת העברת הכוח.
לגבי הצמיגים, אם הם לא זהים זה לא תקין, ואת זה אתה יכול גם לבדוק לבד.

alexlem

New member
באמת? מכון גדול וארצי כמו דינמומטר יסכן את שמו בצורה כזו?

בשביל לחסוך כמה שקלים?
בכלל הבנתי שאם בעקבות בדיקה לפני קנייה רכשתי מכונית משומשת, ולאחר מכן התברר שיש בה תקלה שלא התגלתה בבדיקה, הרי שמכון הבדיקה מחויב לשאת בנזק ולתקן אותה בעצמו.

ועוד קצת פרטים על האוטו - עבר סהכ 45 אלף קמ״ש, עבר טסט לפני כמה חודשים + טיפול קטן

חן 1111

Active member
לא. חס וחלילה
. אז נגיד שלא צריך להאמין בעיניים עצומות

לבדיקות שנעשו בהזמנת חברת ליסינג טרייד אין. וזה לא כמה שקלים כי הם מעבירים בדיקה לכל המכוניות שהם מוכרים, זה אלפי מכוניות, כנראה במחיר טוב, ועדיין מאות אלפי שקלים בשנה.
נכון שיש אחריות מסוימת, זו הסיבה לכל הכסת"חים בטופס. כדי שבכל מקרה יוכלו לטעון שהם סימנו "לא תקין". תקרא את הטקסט בתחתית הטופס ותראה שהם די מתנערים מאחריות כמעט על הכל.
למעשה מפליא אותי שעל המנוע כתבו תקין. רק זה צריך לעורר חשד. כמעט תמיד הם כותבים "לא תקין" ובפירוט כותבים דברים כמו: לבדוק צריכת שמן בנסיעה, רעש שסתומים, סימני דליפת מים, וכדומה. (לפעמים נראה לי שגם ברכב חדש הם היו כותבים את זה).

כן. באמת צריך בדיקה משלך.

אתה קונה רכב בעשרות אלפים אז שים עוד שש מאות וקנה בראש שקט. אל תאמין לכל חברה שלא תעשה מעשים נלוזים תמורת כסף בשביל לשמור על המוניטין. היום המוניטין הזה יכול להיות מושג באמצעים נוספים מלבד אמינות ויושר כמו פרסום מאסיבי והעסקת יחצנים שידאגו שרק כתבות חיוביות יגיעו לתקשורת וכתבות פחות חיוביות יגנזו.
תראה את ענבל אור שפרסמה המון באמצעי התקשורת ותחזקה תדמית נוצצת והופיעה בהמון תכניות טלויזיה על תקן של מומחית ויועצת בנושאי נדל"ן ועל המוניטין הזה היא, על פי החשד, רימתה אנשים שלא חשדו באדם כל כך מצליח ומוכר ועצמו עין והפקידו בידיה סכומי עתק.

למעלה