מצלמת רמזור/מהירות צומת חטיבה שבע / לטרון

WarDog

New member
מה זה משנה פעילה או לא?

סע לפי החוק ותנאי הדרך(הנמוך מבינהם) ותוריד מעצמך את הכאב ראש והסיכון המיותר.

enigo

New member
שטויות, ואתה יודע את זה. יש המון כבישים בארץ שאין שום קשר

בין המהירות החוקית בהם לבין המהירות הסבירה והבטוחה. לשני הכיוונים, אגב, אם כי בדרך כלל כלפי מטה. כבישים רחבים, עם שוליים טובים, סלולים ברמה טובה, שמשום מה המהירות בהם מוגבלת לשמונים. עכשיו לך תיסע חצי שעה רצוף במהירות שבאוטו מודרני מרגישה כמו זחילה, בלי שום סיבה הגיונית.
&nbsp

WarDog

New member
נכון שלפעמים במגבלה אין היגיון, אבל למה להסתכן בקנס מיותר?

במיוחד אם אתה יודע שיש שם מצלמה.

enigo

New member
אני לא מדבר על לא להאיט לפני מצלמות כדי להתחמק מדו"ח.

ובשביל זה יש גם גלאים ו-וויז. אני מדבר על העיקרון.

האם זו הסיבה שהכבישים באיכות גרועה?

שלום
כדי שתרגיש טוב שאתה נוסע במהירות המותרת, מפני שהכביש משובש והנסיעה בו לא נעימה?
המהירות בד"כ נקבעת לפי כללי בטיחות שבהן יש מגבלות כמו כביש רטוב, ראות (סיבובים), רכב פחות איכותי וכו'.
בארץ, יש כללים שחלים על מתי אפשר להכריז על כביש הגבלת מהירות גבוהה מהמקובל, כמו 110 קמ"ש וכו'.
הפתרון:
א. תצמיד בקרת שיוט וסע כחוק.
ב. תפעיל Waze וקבל התראות בזמן אמת והאט.
ג. סע כמו שבא לך וקח את הסיכון...
ד. סע בתחבורה ציבורית (במיוחד ברכבת) ואין דוחות.
בתקופה שנסעתי ברכבת הרבה, הייתי שם את Waze ובוחן את המהירות.
הרכבת נוסעת די מהר בקטעים מסויימים בין חיפה לת"א. מה שכן Waze השתגע, מפני שהוא לא מותאם לנסיעה שלא על כביש. בקטע של ת"א הוא חשב שאני נוסע באיילון. בקטע של זיכרון צפונה לא אחת, התבלבל בכיוון הנסיעה!

enigo

New member
יש לכל מה שהזכרת הרבה פתרונות. למשל - הגבלת מהירות שונה

ליום יבש ויום גשום. מקובל מאוד בחו"ל.
מגבלת מהירות ספציפית לסיבובים. בארץ, אולי כדי לחסוך בשלטים, קובעים הגבלת מהירות אחת לכל הכביש, ישורות וסיבובים חדים, וזהו. בישורת אתה זוחל, ובסיבוב במילא הרוב נוסעים לאט יותר.
העדות הטובה ביותר לחוסר ההתאמה של המהירות לתנאים היא העובדה שכמעט כולם, כולל דודות זקנות שמחבקות את ההגה, נוסעות מהר יותר מהמהירות המותרת.
כשיש חוק גרוע אפשר לעשות אחד מכמה דברים - לציית באופן עיוור כי "זה החוק", למחות עליו או למצוא דרכים לעבור עליו מבלי להיתפס. אני לא מסתפק בשלישי.

הצבת תמרורים וציות להם

שלום
לצערינו לא אנחנו קובעים איזה תמרור להציב איפה.
אבל אם יעמוד שם שוטר, ולא תציית לתמרור, תקבל דוח.
עכשיו זו הבחירה שלך.

אגב, במקום מגורי בקנדה, בפנית L ע"י הבית שלי, היה תמרור עצור בכיוון אחד ותמרור האט ותן זכות קדימה בכיוון השני. פניתי לעריה והם הסכימו שהעצור מיותר והחליפו אתו בהאט...
זה קרה תוך פחות משבוע. והם עוד אמרו תודה.

enigo

New member
כמו שאמרתי בהודעה אחרת - אפשר למחות, ואפשר לא לציית ולקחת

סיכון. שכל אחד יעשה מה שבא לו, כמובן. אבל לפחות מבחינתי זו פשוט לא אופציה לנסוע עשרות קילומטרים בכביש פתוח, רחב ועם ראות טובה על 80 קמ"ש (ובחלק מכבישי הדרום גם 70 קמ"ש, כי מישהו שם שלט ואף אחד לא זוכר למה אבל לא נעים להם להוריד אותו).

אם ראיתם במצלמות רמזורים החדשות

מצלמה לא רק תופסת נהג נוסע באור אדום, אלא זה גם מצלמת מהירות למי שימהר (יעבור מעל מהירות המותרת) לעבור בצומת בזמן שהרמזור מתחלף מירוק לאדום.
ככה הבנתי.

למעלה