רגל מונחת על הקלאץ'

shlomobaron22

New member
רגל מונחת על הקלאץ'

שלום וברכה!
ידוע לי שיש להימנע מרגל נחה על הקלאץ' במהלך הנסיעה. דבר זה מקצר את חייו של המצמד.
אך מה לגבי להניח רגל על הקלאץ' כשהתיבה בניוטרל?

תודה!

enigo

New member
אם מטפס ג'וק על המצמד בדיוק כשאתה בתחרות חסכון בדלק, למשל

וזו רק אפשרות אחת מתוך שפע אפשרויות סבירות ונפוצות!

shlomobaron22

New member
למשל ברמזור אדום, התיבה בניוטרל והרגל על הקלאץ'

נהנית מהקפיציות שלו במקום מהרצפה הקשה.
&nbsp
לא חשובה הסיבה, אני מעוניין לדעת האם זה לא טוב.
במקרה של נסיעה, לחיצה כלשהי על הקלאץ' מפריעה לו (ברמה כזו או אחרת) בתפקידו להעביר את הכוח מהמנוע לגלגלים. היא תיצור בלאי מואץ.
אולם, בעמידה, הכוח ממילא לא צריך להיות מועבר וכאן שאלתי מתחילה.

חן 1111

Active member
אני לא חושב שזה יכול לגרום נזק,

אבל זה סתם הרגל לא טוב. ייתכן שלאורך זמן זה יגדיל את הבלאי במסב הלחץ או יחליש את הקפיץ, מה שיקצר את חיי המצמד.

הרישא אינה דומה לסיפא...

חן 1111

Active member
צודק. התכוונתי שום נזק בטווח הקצר

יש הרגלים ושיטות תחזוקה שמקצרים את חיי המכלולים, אבל בטווח כזה שהבעלים הראשון וגם השני לא יפגשו את זה. לדוגמה, אורך החיים של מצמד יכול להגיע ל-200 אלף ק"מ וגם יותר. בשימוש רגיל זה יותר מעשר שנים. אם המצמד יסיים את חייו אחרי 150 אלף, קשה יהיה לקבוע אם זה בגלל תחזוקה, איכות לקויה, חוסר מזל, הרגלים לא נכונים של הבעלים הראשון, או השני, וכדומה.

זה כדי שלא בלי לשים לב תלחץ על הקלאץ'

אם אתה יודע לשים הרגל בלי שום לחץ על הדושה אז הנזק היחיד שתעשה הוא בלאי לגומייה שמצפה את הדוושה

השימוש בקלאץ' נועד רק לצורך העברת הילוכים

במהירות המתאימה לכל הילוך. אם תלחץ על הקלאץ' בזמן נסיעה, לא תוכל להאיץ עם הרכב.
מצטרף לשאלה של קודמיי: למה אתה אמור ללחוץ על הקלאץ' בניוטרל? אני יודע שללחוץ על הקלאץ' כשהרכב עומד, גם מזיק במידה מסויימת לכמה חלקים מלבד הקלאץ'.

אני משחרר מצמד בניוטרל

מדי פעם אני מעביר הילוכים בלי מצמד וזה עובד, גם מוריד הילוכים בלי מצמד.
כשהאוטו עומד ונותן גז, ומעביר הילוך מניוטרל ל 1 אז אני חייב להשתמש במצמד.
אני מעביר הילוכים בכמו שצריך לפי מהירות הסל"ד שלא יהיו חריקות בגיר ובלי לגרום נזק לתיבה וזה עובד, וגם לא יקצר חיי המצמד.

גם באוטו הקודם, סוזוקי אלטו זה עבד טוב.

eladts

New member
אתה נהנה להרוס את תיבת ההילוכים?

אתה גורם לגלגלי השיניים בתיבת ההילוכים לעמוד בעומסים קיצוניים. בינתיים הם עומדים בהתעללות שלך בגבורה עד שיום אחד ישבר להם. אני רק מקווה שזה יקרה לפני שתמכור את הרכב ואתה הוא זה שתסבול מכך ולא קונה תמים.

למעלה