מה לעשות עם הרכב הישן?

ori 6

New member
מה לעשות עם הרכב הישן?

היי, התייעצות.
אשתי ואני קנינו לאחרונה רכב.
יש לנו רכב ישן, פורד פוקוס שנת 2001.
קילומטרז מאוד גבוה (לא זוכר כרגע את המספר המדויק).
חסרונות קיימים ובולטים: מכה משמעותית מאחורה בתא המטען (רק אסתטית, לא מפריעה לנהיגה ו/או שימוש בתא המטען); חלון של הנהג לא עובד (המנוע נשרף ונוטרל) ועוד כמה בעיות "קוסמטיות" בעיקר.
מצד אחד, הרכב נוסע טוב. כל יום מאזור ת"א לעמק חפר וחזרה ועבר טסט לאחרונה. מצד שני, המוסך אמר שכבר אין טעם כ"כ להחזיק את הרכב כי הוא יראה מוסך לא מעט. וגם היו יחסית לא מעט תיקונים בשנים האחרונות (משאבת מים ועוד כל מיני).

אני מפחד להתחיל להתעסק עם מכירה, גם כי אני לא מאמין במוצר, וגם כי אני לא רואה אח"כ להתחיל ריבים על מי אמור לשלם על הבדיקה, טענות שמכרתי "חתול בשק" (למרות שאין לי שום כוונה להסתיר את הדברים הנ"ל) וכו'.

רעיונות?

enigo

New member
על בדיקה משלם הקונה, אין על זה מחלוקת

מה המחירון של האוטו? תציע את הרכב בשליש מחיר, תמיד יש מי שמחפש מכוניות במחיר רצפה.

selalerer

New member
מי לוקח לבדיקה רכב בן 16?

יצאו מליון דברים, זה רכב בן 16. מה הוא יעשה עם התוצאות האלו?

enigo

New member
אנא עארף? שאל מי משלם, עניתי. יש כל מיני מוזרים בעולם

כבר נתקלתי בדברים יותר הזויים.

I Gabe

New member
דווקא היו לי ויכוחים על מי צריך לשלם את הבדיקה

לקחו לבדיקה והציעו לי על סמך הבדיקה מחיר מגוחך. כשסירבתי אמרו לי אז אתה חייב להחזיר לי את הבדיקה. וזה לא שהסתרתי משהו, אם הייתה תאונה אני אומר. כמובן שסירוב לא התקבל טוב. מכיוון שזה קרה לי בשתי הזדמנויות שונות, אני מניח שיש אוכלוסיות מסויימות שאצלם זאת שיטה. אני לא מתרגש מזה אבל יכול להבין מישהו שעבר את זה פעם ומעדיף לא לחזור על החוויה.

aharon d

New member
אם לא עשו מולך חוזה מוסכם מראש

שבמידה וככה וככה... אז הבדיקה על חשבונך כמוכר,
אין להם קייס.

I Gabe

New member
אלה שזה קרה לי איתם לא היו טיפוסים של בית משפט

ברור שאין להם קייס. ניסו להפחיד אותי באיומים. בסוף כשהבינו שלא יילך להם עזבו.

היה כל כך דומה בשני המקרים שנוצר הרושם שזאת שיטה. במקרה הראשון הגיעו שלושה (הקונה ושני אחים), במקרה השני שניים. "הקונה" כשהבין שאין מצב שאני מוכר לו במחיר שהוא רוצה, נהיה עצבני ואומר אז לא צריך, יש עוד אלף מכוניות כמו שלך אז תחזיר לי את הכסף על הבדיקה ואני ילך (הטעות במקור) וכשאני וכשאני מבהיר לו בחיוך שזה לא יקרה הוא עובר ל"אתה תחזיר את הבדיקה פה במזומן כי אתה לא יודע עם מי יש לך עסק" וה"אח" מנסה להרגיע ועל הדרך לשכנע אולי בכל זאת אני רוצה לקבל את ההצעה הנדיבה.

ori 6

New member
זו הסיבה שאני לא רוצה להיכנס לזה(עוד בלי ששמעתי ממש סיפורים)

אם היה לי רכב הגון, אז בסדר, מסתדרים.
אבל הרכב, באופן כללי, במצב על הפנים.

נראה מה נעשה בסוף.

© DrorZi

New member
פרסם בבירור "שליש ממחיר מחירון!"

ותבהיר בכל שיחה שאתה מוכר אותו AS IS
אני לא רואה איך מישהו יכול להתלונן אחרי זה

I Gabe

New member
אני רוצה לשים דברים בפרופורציה

אני בן 50 ומחזיק מכוניות מגיל 17. אם מחזיק מכונית בממוצע שנתיים ובאים 5 איש נניח בממוצע לראות אוטו, אז מדובר בלמעלה מ 80 איש. וזה לפני שספרתי מכוניות של אשתי שגם כן אני מכרתי בפועל. הרוב המוחלט של האנשים בסדר גמור. הם גם חוששים ממך כמו שאתה חושש מהם וכשרואים בן אדם נורמלי, כולם נושמים לרווחה. אם אתה אומר מראש מה מצב הרכב ומצפה למחיר ריאלי והוגן, לא צריכה להיות לך בעייה. בהצחלחה.

למעלה