בוקר טוב שאלה.

בוקר טוב שאלה.

האם כאשר המנוע ברכב מגיע למשל ל 200 אלף ק"מ ורוצים להחליף מנוע, האם ה 200 אלף ק"מ משתנים בהתאם לכמות הק"מ שהמנוע החדש עשה? ואם אין קשר, מה כן משפיע על כמות הק"מ שהמנוע עשה?

חן 1111

Active member
השאלה שלך לא ברורה הק"מ שרואים על מד המרחק

זה מה שהרכב עבר, לא המנוע. זה לא משתנה כשמחליפים מנוע.

אוקיי ומה אחראי על כמות הק"מ

הרשומים בשעון של לוח השעונים ברכב? אם זה לא המנוע.

חן 1111

Active member
זה המרחק שהרכב נסע.

כל קילומטר שאתה נוסע מעלה את הערך ב-1.
לגבי המנוע, כמובן שכל עוד לא החלפת מנוע אז המנוע והרכב עברו אותו ק"מ. אבל צריך לזכור שתנאי הפעולה של המנוע ושל הרכב לא לגמרי זהים. לדוגמה ברכב שעובד עם זמני עמידה ממושכים (פקקים, רכב חלוקה וכדומה) המנוע עובד ונשחק למרות שהרכב לא נוסע. לעומת זאת בנסיעות בינעירוניות הרכב עובר ק"מ גבוה.

selalerer

New member
זה רכיב בלוח שעונים.

אם תחליף לוח שעונים לחדש זה יתאפס.
&nbsp
אתה שואל טכנית מאיפה הוא לוקח את הקלט? אני לא יודע אבל אני מניח שאיזה חיישן על הגיר או על הציר של הגלגל.

חן 1111

Active member
לא תמיד. יש דגמים שבהם זה נשמר במחשב מרכזי, ולפעמים

בשני מחשבים, וצריך לבצע איפוס או סינכרון אם מחליפים אחד מהם.
בדגמים חדישים יש שני מקורות לאות המהירות - או חיישן על הגיר, או ממחשב ה-ABS לפי הקריאה הממוצעת מחיישני הגלגלים.

selalerer

New member
כל הידע שלי מיושן

והאם בחיישן הגיר, ובמחשב ה ABS

זה אפשרי לאפס את כמות הק"מ של המנוע בהתאם? כמובן אם מחליפים מנוע חדש/משומש ובאופן חוקי.

אז בעצם לצורך העניין

אם מחליפים מנוע חדש לרכב, שלא עשה אפילו קילומטר אחד, צריכים להחליף ביחד את הלוח שעונים או הרכיב שאחראי על מה שרשום בק"מ הרכב כדי שיהיה תיאום, ויש מקרים שבהם צריכים ללכת למקומות מסוימים ולעדכן במחשבים גם שם.

זה לא מה שאתה רוצה, זה מה שהחוק רוצה

שלום
המנוע הוא רכיב 1 מתוך רבים. מד הק"מ הוא של הרכב ולא של מכלול 1 שאתה או אחר בוחרים.
לטובת העניין אתה יכול לציין שהמנוע הוחלף בחדש ב-150,000 ק"מ!
ומה אם שמים מנוע משופץ, כמה ישימו על המד ק"מ לפי רצונך?
החלפת מנוע או מכלול אחר אינו מחדש את הרכב, לרכב חדש (אפס ק"מ).

חן 1111

Active member
ממש לא. שוב, מד המרחק מראה את מה שהרכב נסע. לא המנוע.

המנוע לא קשור. אם אתה מחליף מנוע, זה לא משנה את הק"מ שהרכב נסע, אז לא צריך לשנות כלום.
חוץ מזה, אף אחד לא מחליף מנוע למנוע חדש. זה יקר מדי. אז תמיד מדובר במנוע משומש מפירוק, ואף אחד לא באמת יודע כמה המנוע הזה עבד ומה עבר עליו.

enigo

New member
הבט באוטו שלך, האם יש בו רק מנוע, או שיש עוד חלקים?

חן 1111

Active member
רצפה, גג, דלתות, מושבים, תיבת הילוכים, סטרטר אלטרנטור

מערכת מגבים, מזגן, מתלה קדמי, מתלה אחורי, ציריות, מסבים, גלגלים, צמיגים, בלמים, חשמל, איתות, תאורה, הגה............ להמשיך? יש עוד הרבה.

סליחה שאני מתעקש אבל כדי שאבין עד הסוף

אם נחליף את כל הרכיבים שמנו פה כולל המנוע לצורך העניין ברכיבים חדשים, אז כמות הק"מ תתאפס כמו ברכב חדש? 0 קילומטר?

לא. מד הקילומטרים עובד עצמאית

ומקבל נתונים ממערכות הרכב. הוא לא מתאפס בשום מקרה (חוץ ממצב שעברת מיליון ק"מ)

למעלה