אז מה עושה מישהו שרכב על אופנוע במשך 10 שנים

למה מוסיף קרוב משפחה

ולא ביטוח (ובעלות על הרכב) לכל נהג מעל גיל מסויים שעושה קרוב המשפחה על שמו וכך הנהג ה"בעייתי" לא מופיע?

מה שהציע

דרור הוא הדבר הטוב ביותר. אם זה לא מתאפשר, הניסיון שלי עם ביטוח ללא עבר ביטוחי היה שבטלפון אפשר להשיג מחירים יותר טובים מאשר באתרי השוואות למיניהם, ושיש סוכני ביטוח, לא חברות, אלא סוכנים פרטיים, שיעשו עוד מאמץ בשביל שתהיה לקוח שלהם, וישלפו כל מיני רעיונות לגבי איך להוזיל, שחלקם ... יצירתיים, אך חוקיים. עוד אפשרות היא לפנות ישירות לפול של חברות הביטוח (יש מחשבון של משרד האוצר שלדעתי הוא נתמך אקספלורר בלבד, כמו כל רשויות הממשלה), ולנסות גם את הקומבינציה של להפריד חובה ומקיף, או חובה וצד ג' ולתת אותם לחברות שונות בהתאם למחיר.
ההצעה הכי גבוהה שקיבלתי לפני כמעט 3 שנים למקיף וחובה הייתה באתרי השוואות למיניהם, ועמדה על סביב ה- 6000 שקל. הכי נמוכה הגיעה מסוכנות ביטוח ועמדה על סביב ה- 3500 ש"ח והצעות ביניים בטלפון מול חברות ביטוח סביב ה- 4500 שקל.

JackHarper

New member
אין בעיה עם החובה.

ופניתי ל3 סוכנים שונים לפחות.
הנמוך ביותר היה 7200 ש"ח והגבוה ביותר היה 10500 ש"ח.
&nbsp
(המחיר הוא חובה+מקיף).
המחיר של החובה בסדר, אני לא נהג חדש ומעל גיל 35.
&nbsp
היו גם שהציעו לעשות קומבינות עם בני המשפחה, אבל זה בעייתי מבחינתי לרשום את הרכב על שם הקרוב משפחה.

karpe

New member
לי הייתה בעיה דומה

&nbsp
היה לי היעדר תביעות, אבל היו לי שתי שלילות רישיון בשנתיים, ובגלל העובדה הזאת בכלל לא רצו לבטח אותי, או שבאמת הציעו לי מחירים מופרכים, וגם אני עברתי כמה וכמה חברות וסוכנים.
בסוף הגעתי לסוכן שהציע את האופציה של להוסיף בן משפחה לפוליסה, אבל זה לא דרש להוסיף אותו כבעלים ברישיון הרכב. אז הוספתי את אח שלי וקיבלתי מחיר רגיל לגמרי.

מה שקרה עם החובה

הוא שבשנה האחרונה משרד האוצר חייב את חברות הביטוח להחזיר כסף לנהגים דרך ביטוח החובה כי נוצר עודף בקרן הפיצויים הממשלתית שהחזירו דרך הוזלת ביטוחי החובה.
מה שנראה לי שקרה, היות שלא פריירים פה, זה שחברות הביטוח שיחקו עם מחירי שאר רכיבי הביטוח ע"י ייקור הפוליסות.
יש צפי שבעוד שנה כאשר ההחזרים ייפסקו- תהיה עלייה שוב גם בביטוח החובה כך שכנראה כרגע לפחות החובה הכי בריצפה שהוא יכול להיות.

ולגבי התקנת תוספות למיגון הרכב, ע"ע עלוקה (יחידת ניתוק), אני רק יכולה להגיד

אולי זה היה מעכב גנבים בכמה דקות, אותי זה עיכב ביומיים שלמים.

JackHarper

New member
ביטוח מקיף vs מיגון

נגיד והדאגה היחידה שלי היא גניבה, כלומר לא בא לי לאבד את ה60K שהשקעתי ברגע אחד.
&nbsp
מה אני יכול לעשות מבחינת מיגון?
איתוראן שיחזיר לי את הרכב?
מנעול הגה כאילו אנחנו בשנות ה90?
&nbsp
ברכב של ההורים ממש מזמן היה איזה kill switch במקום חבוי ברכב שבלעדיו הוא לא היה מתניע, יש עוד משהו כזה? :)
&nbsp
חשבתי על התקנה של מערכת של GPS+GSM+מצלמה שמכוונת אל פני הנהג ואני אקבל חיווי לטלפון על כל תזוזה בפנים הרכב...
&nbsp
הכל רק כדי להמנע מלשלם לגנבי הביטוח.
&nbsp
עד כמה אני תמים?

enigo

New member
האם לא היית מבוטח על האופנוע? אם כן - האם זה לא נחשב לצורך

עבר ביטוחי?

JackHarper

New member
מסתבר שעבור חברות הביטוח אופנוע זה אוויר.

או במילים אחרות, לא רלוונטי לביטוח רכב.
&nbsp
זאת הייתה הפתעה עבורי, לא ציפיתי ליחס המכפיר הזה כאילו אני איזה ילדון בן 17 שהרגע הוציא רשיון.

xfwind

New member
כמו ההגיון לשלם תוספת על "נפח" של עוד 28 סמ"ק עם ABS

למעלה