החינוך הושלם. מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת,

מחשבות

New member
החינוך הושלם. מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת,

באמת הרוב לא מאותתים. המעטים שממשיכים לאותת או שעושים זאת לא נכון, במקום לא נכון או מתוך הרגל רע.
יש כאלה המאותתים בכוונה תחילה ומיד פונים, כאילו האיתות נתן להם זכות קדימה בלעדית.

WarDog

New member
תקנה 58 לא בוטלה.

חובה לאותת ודרך האיתות תק' (מס' 3) תש"ל-1970
58. (א) נוהג רכב העושה אחד מאלה:
(1) מתכונן לנוע או להפנות את רכבו;
(2) מתכוון לסטות מנתיב נסיעתו;
(3) עוצר את רכבו;
&nbsp
יתן אות בזמן וממרחק מספיקים כדי להזהיר עוברי דרך אחרים ובצורה המבטיחה כי האות ייראה לעיניהם, זולת אם סיבה סבירה מנעה אותו מלתת אות כאמור.
(ב) נתן נוהג רכב אות כאמור בתקנת משנה (א) יפסיק את מתן האות משהשלים אותה פעולה שלשמה ניתן האות.
&nbsp
&nbsp
זה שעכשיו לא אוכפים את הנושא(בדיוק כמו את נושא השימוש בצופר- תקנה 68 סעיף ג) לא אומר שהתקנה בוטלה.

מחשבות

New member
אני רואה שרוב רובם של הנוסעים בכביש פשוט לא יודעים

יותר היכן מנוף האיתות. אין להם יותר שימוש בו.

WarDog

New member
ומה הקשר בין זה למה שאמרת קודם?

"רובם של הנוסעים בכביש פשוט לא יודעים יותר היכן מנוף האיתות" ו"מאז שיצאה ההוראה שאין צורך יותר לאותת" זה ממש לא אותו דבר ואפילו לא קרוב.
&nbsp
&nbsp

enigo

New member
נראה לי שמחשבות ניסה להיות ציני. שלפי ההתנהגות בכביש, נראה

כאילו ביטלו את ההוראה, או משהו כזה.

WarDog

New member
לפי ההתנהגות בכבישי ישראל, בישראל אין תקנות תעבורה כלל.

עוקפים מימין, נוסעים בנתיב השמאלי, לא מאותתים, צופרים בלי סיבה, נוסעים בלי אורות(כן גם בלילה), רכבים שלא עברו אחזקה מהיום שנקנו(רכבים בני 5+ שנים), זכות קדימה? מה זה בכלל (תמרור "עצור" זה רק המלצה), צריך רישיון כדי לנהוג?
ועוד עשרות דוגמאות נוספות.

יש גם צדיקים בסדום

שלום
למשל, במקומות בהם נתיב 1 חסום או 2 נתיבים מתנקזים ל-1. הנהגים למדו שמשתלבים אחד מימין ואחד משמאל. עדיין יש את אילו שנדחפים בחזירות, אבל הרוב דווקא בסדר.

הורג אותי כל אילו שחותכים ונדחפים.
ממבט אל מי שיושב במקרים הנ"ל מאחורי ההגה, אין כללים. גבר או אישה, צעיר או מבוגר.
אני תמיד חושב עליו כעל אותו ישראלי שנדחף בתור בבנק או בסופר. רק עכשיו הוא מאחורי הגה.

בסה"כ אני מוצא שעם השנים הנהג הישראלי יותר רגוע, התשתית יותר טובה אבל הוא מסגל הרגלים חדשים. לדעתי אם היו מוכרים את הרכבים ללא מע' איתות - איש לא היה מרגיש בהבדל.

oscars

New member
נכון. זה ממש מתסכל

אני מגיע לצומת T.
אני רואה רכב מגיע משמאל.
אני עוצר וממתין שיחלוף על פניי.
אבל הוא פונה ימינה, לכביש שאני באתי ממנו, בלי לאותת.
זה מתסכל. אילו היה מאותת לא הייתי נאלץ להמתין.
אני מאחל לו שיישרף לו האוטו או שבמקרה הטוב יחטוף שלילה ל 10 שנים

WarDog

New member
ואם היה מאותות ובכל זאת ממשיך ישר?

את מי הייתה מאשים בתאונה?
אפשר לחשוב שה30-60 שניות שהמתנת בצומת הן הבדל של חיים ומוות(למקרים כאלו יש רכבים יעודיים- אמבולנס/כבאית/רכב משטרה).

למעלה