שאלה על ניקוי דבק מהרכב.

lseugy

New member
שאלה על ניקוי דבק מהרכב.

הרכב שלי היה מכוסה כולו במדבקות פרסומת. ממש כאילו צבעו אותו ככה. היה רכב חברה.
הורדתי את המדבקות אבל יש הרבה סימני שאריות דבק.
עם איזה חומר הכי בטוח להוריד את שאריות הדבק בלי לפגוע בצבע?
עם מים זה לא יורד. עם טרפנטין או טינר אחר נראה לי יזיק לצבע. עם אלכוהול מאד יקר (אבל אם אין ברירה אז אין ברירה).
סולר? בנזין? משהו אחר שאתם מכירים?
תודה למסייעים ושבת שלום.

מנחם231

New member
זה מה שתעשה

נקה את האזור. ורסס WD40 חכה כמה דקות ותתחיל להוריד בעזרת כרטיס אשראי.
אם הוא בתוקף או לא החלטה שלך

לאחר מכן אני ממליץ לשטוף את הרכב. ווקס יהיה בונוס נוסף.

תתחיל בפשוט. נוזל ניקוי חלונות

משהו עדין...
טרפנטין זה נפט לא? לדעתי אמור לעזור ולא אמור להוריד הצבע. גם בנזין נקי משמש לנקות רהיטים ואינו מוריד לכה של הרהיט.
כלומר, אתה בהחלט לא רוצה חומרים "פעילי שטח" או חומצות/בסיסים חזקים שיעכלו שרידי הדבק עם המשטח, הכל כולל הכל.

enigo

New member
טרפנטין זה לא נפט. אני חושב שהוא מופק מנפט, אבל זה לא אותו

דבר.
ומי מנקה רהיטים עם בנזין? מעולם לא שמעתי על מישהו שעשה זאת. נשמע לי יופי של דרך להסריח את הבית בטירוף.

זה לא בנזין קונבנציונלי אלא בנזין של בית מרקחת

ולכן נקרא נקי. כנראה שזה בעצם סוג של ספירט/אלכוהול עדין.
מנקים עם זה עצים משרף דביק...
זה נטול ריח לחלוטין.
שוב, זה אינו הבנזין [המאד מסריח] שמניעים איתו מנועים...

KEROSENE ולא טרפנטין

לזה התכוונתי. זה למעשה נפט. ניקוי יחסית עדין.
אל ה"טרפנטין" הגעתי בטעות כי ISEUGY הזכיר את זה בשאלתו. משום מה זה בילבל אותי עם הקרוזן עליו התכוונתי להמליץ.
הקרוזן אמור להעניק ניקוי עדין
הטרפנטין להבדיל ממנו, זאת בחירה גרועה. איסאוגי צודק. זה עלול להוריד הצבע.

עוד משהו חשוב, בכל מקרה, ליתר ביטחון, תתחיל בנקודה קטנה ותבדוק האם נוצר נזק לצבע ורק אחרי כמה ימים בהעדר נזק תרחיב הפעילות לכלל הרכב גם באיזורים היותר גלויים.

WarDog

New member
ההבדל בין קרוסין ל"דלק" רגיל בניקוי הוא זניח

בכל מקרה, בשניהם רצוי להשתמש באזור מאוד(!!!) מאוורר ולא לנשום את האדים שלהם ישירות מהכלי/מטלית

lseugy

New member
קראתי. תודה. רק בלי התגובות שזו מגילה ארוכה מדי.

lseugy

New member
תודה לכל המסייעים והמייעצים. אם יש עצות נוספות - אשמח. תודה.

מנחם231

New member
יש לי עצה מנצחת

תקנה משחזת דיסק היא תוריד את המדבקות על בטוח

חמאה

יכול להיות גם מרגרינה אבל אני לא אחראית על סתימות בצנרת.אפשר גם חמאת בוטנים , אם האוטו טבעוני. כל חומר שומני.
מאיפה הרעיון בכלל מגיע?
כשמגיע מישהו שנשפכה עליו זפת חמה ורוצים להסיר את הזפת בלי להסיר את העור של הבנאדם, מורחים אותו בחמאה, זה אמור לעבוד גם על זפת באוטו, או כל מוצר שהוא שומני\על בסיס פרפין\פטרולאום. העיקרון הוא להשתמש בחומרים דומים למה שרוצים להסיר, בדיוק כמו מה שמקנה לטרפנטין את היעילות שלו במקרה כזה הוא השמנוניות שלו.

enigo

New member
לא יודע, אישית אם הייתי נתקל במישהו שנשפכה עליו זפת חמה

כנראה שהייתי מתעלף, רץ במעגלים בצווחות או מזעיק אמבולנס. יש סיכוי שכל שלוש האופציות בסדר כלשהו. אבל אני די בטוח שלא הייתי אומר לעצמי "הממ... בוא נשים עליו קצת חמאה ונראה אם זה עוזר". גם לא הייתי שוקל לשפוך עליו דבש ופצפוצי שוקולד, אם כבר אנחנו בנושא

אני ארגיע אותך, לפעמים הטיפול הסבתאי הפשוט הוא הטיפול היעיל ביותר גם אם יש לך ציוד במיליון דולר. אחרי הריצה במעגלים, הסדרת הדופק (שלך ושל החבול), נשימה, אמבולנס וכל זה, נוהל חמאה.

enigo

New member
כנראה לא הייתי ברור - כדי שיהיה "נוהל" צריך חזרה מרובה

ותכופה של האירוע. את במקרה שייכת לשבט עתיק וגאה של מזפתי גגות או משהו? איך בדיוק מקרה שבו נשפכת זפת חמה על מישהו זכה לכבוד שיהיה לו "נוהל" אצלך - או אצל סבתא שלך?!

למעלה