חלונות חשמליים - שאלה

חלונות חשמליים - שאלה

האם ניתן לסדר שחלונות חשמליים ייסגרו עם נעילת הרכב, באמצעות השלט, כשהרכב לא מגיע כך אוריגינלית?

מנחם231

New member
התקנתי לפני כ20 שנה .אז זה עלה 300 ש"ח.

תשאל חשמלאי רכב. מה שאני יכול להגיד על זה שזה נחמד כשזה עובד. הבעיה שמתוך הרגל אתה לא שם לב ויש מצב שזה לא סוגר.
אני זוכר שכדורסלן מפורסם עם לנצ'יה מפוארת החלונות לא נסגרו לו ורוקנו לו את
הרכב.
מבחינת עבודה זה דבר לא מסובך.והיום בטח יש חידוש בזה.
רכבים חדשים כבר באים עם ההתקן.

"רכבים חדשים כבר באים עם ההתקן" - זה בדיוק מקור ההפתעה...

מדובר ברכב חדש של בן משפחה, שעם קבלתו בשבוע שעבר הוא הופתע מאוד לגלות שהחלונות לא עולים עם נעילת הדלתות. היום, כשהוא אמר לי שהוא מאוד מאוכזב מכך, הצעתי לו לפנות לסוכנות שממנה רכש את הרכב ולבדוק האם ניתן לעשות משהו בנדון. שאלתי לגבי העלות מאחר שאני הערכתי זאת במחיר סמלי של שירות, קרי בסביבות 300 ש"ח, ואילו הוא העריך זאת ב-1000 ש"ח. אמרתי לו שלדעתי הואיל ומדובר ברכב חדש ולאור הפתעתו הרבה, לא מן הנמנע שהחברה תואיל לסדר את העניין גם ללא עלות נוספת, אבל יתכן שאני נאיבי וקצת נסחפתי. בכל מקרה, מחר הוא מתכוון לפנות אליהם.

אני מודה לך מאוד על תשובותיך

enigo

New member
ממש לא עניין סטנדרטי גם במכוניות חדשות

שמעתי טיעונים על שיקולי בטיחות שונים, אבל אני לא בטוח אם זו הסיבה או פשוט חסכון. אל תשכח שבהרבה מאוד מכוניות חדשות, ולא רק מתחתית טווח המחירים, אין אפילו פתיחה וסגירה בנגיעה אחת של החלונות. אז מנגנון שסוגר אותם אוטומטית?

ההפתעה והאכזבה של בעל הרכב נבעו מכך ש...

ברכב הקודם שהיה לו, מיצובישי גאלנט משנת 2001, היה המנגנון המדובר ולכן הוא סבר שמדובר בסטנדרט שמגיע עם כל רכב חדש.

enigo

New member
רוב הסיכויים שגם אז זו היתה תוספת בהתקנה מקומית. אלא שאז היה

מקובל מאוד להתקין מערכות אזעקה, ומרימי חלונות חשמליים היו כלולים בעסקה, אז אנשים קיבלו את זה ישירות מהיבואן וחשבו שזה מקורי.

מנחם231

New member
אולי לא הסברתי ברור

גם היום הרכב לפחות מה שאני מכיר לא מגיע עם הרמת חלונות אוטומטים. אבל לחיצה ארוכה
{כמה שניות} על לחצן נעילה בשלט סוגרת חלונות.
כדאי לנסות. אם אתה לא מציין סוג רכב כנראה יש סיבה.

kitt

New member
יש כלי רכב שלחיצה נוספת על השלט סוגרת את החלונות. שיקראו את

ספר הרכב יכול להיות ששם רשום משהו.

enigo

New member
בדרך כלל צריך לחיצה ארוכה עד שכל החלונות נסגרים, כאשר מדובר

בהתקנה מקורית. הסיבה, כאמור, בטיחותית - שחלילה לא יחנק ילד או כלב שבדיוק הוציא ראש, או משהו בסגנון. אני מניח שחיישן התנגדות פשוט היה יכול לפתור את זה, אבל כנראה שזה יקר מדי ליצרנים.

kitt

New member
בסיאט של אישתי שני הדברים מיושמים, גם לחיצה ארוכה על השלט

וגם אם משהו מפריע לחלון הוא יורד חזרה.

© DrorZi

New member
באופן מוזר במרצדס אין את הפיצר הזה

בבמוו יש ובאודי יש ודווקא במרצדס הוא לא פותח ולא סוגר חלונות בלחיצות ארוכות, מוזר

kitt

New member
אתה קנית את הדגם הזול, בדגמים המאובזרים יותר יש את האנס

שסוגר ופותח את החלונות, ודואג שהמזגן יקרר את הרכב לפי רצונך לפני שאתה מגיע אליו.

enigo

New member
האנס זה רק בדגמים לנשים. בדגמים לגברי זה הבוצ'

מנחם231

New member
יעקב מוריס בוקובזה נכבד.

אם היית מציין שזה רכב חדש ועוד ויטרה הייתי אומר לך ישר שיש לך הרמת חלונות
בלחיצה ארוכה.זה קיים ברכבים הרבה שנים ולא תמיד נהג חדש מודע לזה.
תתחדשו

אז ככה

מסתבר שאין בויטרה מרימי שמשות בלחיצה ארוכה.

בנוגע להערתך: לא ציינתי באיזה רכב מדובר כי נראה לי נכון לשאול שאלה עקרונית בנדון ולא ספציפית לרכב מסוים.

שוב, תודה ויום טוב.

למעלה