מערכת התראה ברכב ישן

xfwind

New member
מערכת התראה ברכב ישן

הבן שלי הצעיר נוהג (כשנה) באלמרה משנת 2000.

חשבתי להתקין ברכב מערכת בטיחות/התרעה.

מה ראוי להתקין? מוביל איי? (ראיתי שהמערכת הזולה עולה 3,700 ש"ח...).

אם יש
על מערכת וגם מתקין (חיפה).

enigo

New member
לא שווה. המערכת יעילה במצבים בהם תשומת הלב לקויה, וזו בדרך

כלל לא הבעיה אצל צעירים. לחנך לנהיגה טובה או להרגיע נהג "חם" הן לא יכולות.
מבין המערכות הקיימות היום בשוק, מובילאי היא העדיפה - אבל לא הייתי משלם עליה 3700 ש"ח. היבואנים משלמים פחות מחצי - צריך למצוא מי מוכר אותה במחיר סביר.
לגבי השאלה השניה - מניח שיהיה אפשר לפרק ולהעביר, אבל לא ברור באיזו עלות. בכל מקרה, עוד שנתיים-שלוש כבר תהיה מערכת טובה יותר.

be_roo

New member
לנהגים צעירים שונים בעיות שונות

כן, יש פלח שסובל מעודף בטחון.
&nbsp
אבל יש גם כאלה שלא מתלהבים אבל למרות שעברו טסט עדיין לא תרגלו מספיק את קריאת הכביש, כיוון מראות נכון, הערכת מרחקים, ריכוז בעת נהיגה עם נוסעים וכו' ועבורם התראות על מה שאולי העיניים פיספסו או לא מדדו נכון יכולות לעזור, כמו לכל נהג אחר.
&nbsp
רק להדגיש, אין לי כל כוונה להמליץ בעד או נגד המערכת, לא ניסיתי אותה, לא חקרתי את אחוזי ההצלחה שלה. הדברים רק באו לומר שלנהגים צעירים יתכנו קשיים שונים.

xfwind

New member
הילד דווקא מבסוט מהרעיון אבל אני מתלבט בגלל העלות

הוא נוהג טוב וצבר נסיון יחסית לא רע בעיר וכבישים פרבריים מהירים במשך שנה (כאמור הניסן הנ"ל "שלו"). גם ניחן בסבלנות נדירה בסיטואציות שבהן אני מתעצבן בקלות.

א-ב-ל התזזיתיות של הצעירים לא פוסחת עליו וה"גז/ברקס" מהווים חלק מהנהיגה.

be_roo

New member
כאמור, לא ניסיתי. נסעתי פעם עם אחיין שאצלו ברכב מותקנת מערכת

הוא כביכול כבר שנתיים עם רשיון, אבל לא נוהג הרבה, ומרגישים את זה.
הוא לא מתלהב מנהיגה (לא הזדרז להתחיל ללמוד ולהוציא רשיון ברגע שהיה יכול), אבל חוסר רגישות שנובע מתרגול מועט מביא לתפעול חד מידי של הדוושות וההגה.

מצד שני, המערכת כבר מותקנת מספיק זמן שהוא כבר לא שם לב אליה, הצפצופים הופכים להיות חלק מהרקע, רק אותי הם שגעו.

enigo

New member
ולכן אמרתי "בדרך כלל" - חוסר ביטחון המערכת הזו בטוח לא יכולה

לתקן, אם כבר - ההפך.
לכן עדיין, לדעתי זו מערכת די מיותרת לנהגים צעירים. בניגוד, אגב, למערכות אקטיביות (משמע כאלו שממש בולמות או מתקנות סטיה).

fazer

New member
יש לי מערכת כזו ברכב

ואיך אגיד את זה בעדינות - גליק גדול היא לא.
בהתחלה (כיון שהיבואן אנס אותי להתקין את המערכת כשרכשתי את הרכב) עוד ניסיתי להבין מה אומרים מגוון הצפצופים שלה, אבל גיליתי שאני משקיע יותר זמן בלהבין מה היא ניסתה להגיד לי וזה מסיח את תשומת ליבי מהכביש וממה שקורה שם בפועל, כך שעם הזמן היא הפכה לרעש רקע שלומדים לחיות איתו.

עצתי?
לחנוך את הצעירים וללמד אותם לקרוא את תמונת הכביש ולא להשקיע אנרגיה בלהתקין מערכת שתגרע מהקשב של הנהג - וזה, אגב, בלי קשר למחיר שלה שבעיני הוא לא מוגזם (ראבאק, זה "כולה" מחיר של אייפון ש50% מהאוכלוסיה מסתובבים איתו) לו למערכת היתה תרומה אמיתית לבטיחות.

xfwind

New member
שמעתי מכמה כבר שהצפצופים נהפכו לרעשי רקע טורדניים

נהגתי ברכב עם מערכת כזו בחו"ל אבל לא הצלחתי ללמוד את ההתרעות שלו...

הילד נוהג באמת טוב אבל הפוזה וההורמונים הקופצניים - משפיעים גם על התגובות. בעיקר אם זה בסביבת ביה"ס/בנות וכ'.

enigo

New member
אתה מכיר זכר שטוף הורמונים שירגע בגלל צפצופים?!

אני מקפיד לכבות את המובליאיי ברכב של אישתי בכל נסיעה

1. צורחת על כל דבר כמו ההיא מטיסת השוקולד
2. אישתי אומרת שהתרגלה לציפצופים ולא שמה לב אליהם יותר
3. עלול לעודד את הנהג להוריד מהעירנות שלו

אחרי כמה שנים כמורכבת, אשתי יודעת שאין טעם לצרוח

המובילאיי לעומת זאת לא מצליחה להבין את זה

למעלה