בבקשה עזרתכם - באיזה רכב לבחור?

בבקשה עזרתכם - באיזה רכב לבחור?

שלום,
אשמח להעזר בחכמת ההמונים
אני מתחילה עבודה חדשה ובמסגרתה אקבל רכב. תפקיד שדורש נסיעות ברדיוס של אזור המרכז ושרון ולעיתים רחוקות מאד רחוק יותר.
מעבר לכך הרכב ישמש אותי בשעות הפנאי. אני נהגת עם ותק של 19 שנה בעבר נהגתי על הילוכים וכיום אני נוהגת בפיאט פונטו גרנדה 2008 עם גיר רובוטי שאני לא מאד מחבבת אבל הוא עושה את העבודה. בשעות הפנאי כמעט ולא נוסעת (יש רכב נוסף בבית גדול ומפנק יותר) ויש לי ילדה אחת.
הרכבים שהוצעו לי לפי מה שקיים בחברת הליסינג הם כך:
* יונדאי I10 1.0 אוטו' פרמיום
* פיג'ו 108 אקטיב 1.0 אלקטרוני
* סיטרואן בנזין אלקטרוני 1.0 C1
* ניסן מיקרה ויזיה 1.2

שאלה נוספת: כיצד אני יכולה לדעת כמה אשלם על הרכב והאם יש משמעות לשאלה כמה מהק"מ שאני נוסעת הוא לצרכי עבודה וכמה זה נסיעות פרטיות?

אשמח לקבל את חוות דעתכם ותודה מראש

בליסינג תוכלי לקבל רכב מקטגוריה דומה עם גיר ידני וזה יהיה כנ

כנראה זול משמעותית בהשוואה לשורה האוטומטישית שאת יכולה להסתדר בלעדיה.
תשאירי את האוטומטישי לכאלה שמוגבלים רק לזה, שהם ישלמו את היקר יותר ואילו את תוזילי לעצמך עלויות.

חן 1111

Active member
הייתי לוקח את המיקרה רק בגלל שהיא קצת יותר גדולה

ותהיה לך יותר נוחה ורב שימושית.
לגבי עלויות, את צריכה לבדוק עם מקום העבודה. אם יש לך אפשרות לבחור עם רכב או בלי רכב, אז מה ההפרש?
אני מבין שאין לך כמעט נסיעות פרטיות. תשאלי אם יש הגבלת ק"מ ותבדקי אם זה מתאים לכמות הנסיעות הצפויות.
בנוסף על כל רכב חברה את משלמת מס לפי בערך 2.5% משווי הרכב. כלומר מס כאילו הרווחת עוד 2000-2500 שקל, לפי מדרגת המס שאת מגיעה אליה.

enigo

New member
הבעיה עם המיקרה הוא שהמחיר הרשמי שלה עדיין גבוה מאוד, כך

שתשלום המס עליה גבוה. ה-i10 מרווחת כמעט באותה מידה, שקטה ונעימה יותר - אבל פחות חזקה. אבל מה שחשוב הוא שהיא זולה משמעותית במחירון, ולכן אמור להיות הבדל גדול מאוד בשווי השימוש.

למעלה