מנוע שהתחמם

enigo

New member
הוא לא אמר שזה המחירון, אלא שזה מחיר שהציעו לו

(אם הבנתי נכון. הניסוח לא ממש ברור).

הוא אמר שזה המחירון. ככה אני הבנתי וחוץ מזה

גם אם תאורתית מישהו הציע לו את זה ההנחה שלי שזה מחיר המחירון או משהו בקורלציה אליו וגם אם מישהו אחד הציע לו את זה זה לא מחייב שגם הבא בתור יעשה כך ובוודאי שלא אחרי שיפוץ נזק משמעותי והחלפת מנוע...
מי טיפש לשלם 12K אחרי החלפת מנוע משומש?... חתול בשק ויש סיכויים מסויימים שיהיו עוד בעיות כגון בעיות שכרוכות בחיבור של המוחלף בלא מוחלף.

שמאי רכב אני לא אבל כך משהו תהנה:
https://www.youtube.com/watch?v=z7rxl5KsPjs

enigo

New member
המילה "מחירון" לא מופיעה אפילו פעם אחת באמירה שלו

"12000 שילמו כמה רכב ממש במצב נדיר גם חיצוני וגם פנימי". תחליף את המילה שילמו (כי הרי הם לא קנו, אז בטוח לא שילמו) ב"הציעו", תוסיף איזה פסיק אחרי ההציעו ואולי גם אחרי הנדיר - ומתקבל שהוא אמר שהציעו לו מחיר כזה. משמע זה המחיר הריאלי (לדעתו).
בכל מקרה, ראיתי השבוע איגניס 2001 למכירה ב-12,000 שקלים. אז כנראה שהכל אפשרי...

המילה מחירון לא מופיעה

אבל כששאלתי אותו כמה שווה ריכבו התכוונתי ל"מה המחירון" וחשבתי שהוא עונה תשובה שמתאימה למחירון...
&nbsp
אבל, וזה הכי חשוב, גם אם האינטרפרטציה שלך נכונה זה לא משנה באופן מהותי כי אחרי החלפת מנוע הערך צונח ואינו נשאר דומה למה שלדבריך הציעו לו בעבר לפני האירוע הכואב.

enigo

New member
לא בטוח בכלל שהחלפת מנוע מורידה ערך. אם עבר כבר זמן

מאז ההחלפה, וברור שהמנוע עובד כמו שצריך ולא מדובר בהחלפה רק לשם מכירה.

יש סיכוי קטן לזה, בהסתייגות שכמו שרשמת, שעבר מספיק זמן ומבחן הזמן ומבחן התוצאה מוכיחים שהכל תקין, חלוי כמובן במכוניות זהות שלא הוחלף המנוע, איך המכירות שלהן, עיצה וביקוש...

חן 1111

Active member
אם ככה הייתי מתקן אותו

ככה אתה משאיר לך את הרכב הנדיר וממשיך ליהנות ממנו. האפשרות השנייה היא גם להפסיד כסף וגם להתחיל עם הכאב ראש של למצוא רכב אחר. ובאותו מחיר כנראה שתמצא רכב פחות שמור.
הייתי גם בודק מה בדיוק התקלה ברכב. אם זה אטם ראש הייתי מתקן ולא מחליף מנוע. גם אם המחיר קרוב. ככה אתה גם יודע בדיוק איזה מנוע יש לך. במנוע מפירוק זה תמיד הימור.

enigo

New member
אם סטרטר הסתובב - משמע יש עוד מצבר. אם יש מצבר, אז

לא סביר שהאוטו כבה בגלל תקלה באלטרנטור.

prizman

New member
ודאי שלא.

די ברור שהבעיה בנמוע עצמו אבל די קשה לאתר אותה לפי הנתונים שסופקו.

enigo

New member
לא אמרתי שאפשר לקבוע בוודאות מה הנזק, אבל אפשר לדעתי לפסול

את אופציית האלטרנטור שעלתה כאן.

voguemaster

New member
איך הוא הגיע למקסימום?

אם הוא היה על האמצע או טיפה מעל ופתאום קפץ למעלה עד הסוף והמנוע נכבה - לא סביר שנגרם נזק למנוע. כנראה שמשהו במערכת הקירור עצמה. גם לי זה קרה בפונטו שלי והמנוע (טפו טפו) סבבה. סעפת היניקה עמדה לסיים את חיה (ומסתבר שגם הרדיאטור אח"כ..)
אם האוטו נסע הרבה על אדום - לא טוב.

nisimdb

New member
עידכון

טוב מצאתי רכב שעבר תאונה קשה מאחור .מנוע עשה 138000 אלף מקורי וזה נדיר אצלי זה היה 290000 מכונאי בדק את המנוע ואמר שהוא חלומי 3800 שקל כולל כל העבודה נשמע לי מעולה

נשמע פנטסטי בהנחה שהנתונים אכן נכונים וחוץ מזה התפתח כאן דיו

דיון / ויכוח על מהות הנזק אצלך.
האם הרכב שלך נבדק? מה אמרו לך? מה האבחנה? שלא ינפנפוך בלא הסבר...

אם מנחם 231 צודק
אז אם זה רק אלטרנטור עדיף לתקן ולא להחליף
?

למעלה