ייעוץ בקניית רכב משפחתי יד שניה

geigera

New member
ייעוץ בקניית רכב משפחתי יד שניה

שלום

אני מחפש רכב משפחתי יד שניה. התקציב שלי הוא 55K. חשוב לי קודם כל אמינות (בלי הרבה תיקונים יקרים), אחר כך צריכת דלק טובה. אחר כך נוחות בנסיעה ובתפעול.
בהתחלה חשבתי על מאזדה 3 אבל הבנתי שהיא זוללת דלק. חשבתי על קורולה אבל היא יותר יקרה. הציעו לי באוויס פוקוס 2012 רגיל וסטיישן במחיר מבצע - 45K עם אחריות ותיקון ליקויים בבדיקה. המחיר זול באופן מיוחד ואני גם יודע למה - יש בעיות עם הגיר. אז קודם כל יש אחריות יבואן לעוד שנה מעכשיו וחוץ מזה, ההפרש בין זה לבין קורולה 2011 (שנה פחות) הוא 10K אז זה מתקזז עם מחיר הגיר.
כמה שאלות:
האם צריכת הדלק של הפוקוס סבירה?
האם סביר לקנות 1.6 או שהיא חלשה מדי וכדאי ללכת על 2.0 (מה עם צריכת הדלק של שתיהן)?
ראיתי כל מיני דיווחים על בעיות אבזור (מיקום פתחי מזגן, דיבורית ועוד). מה דעתכם?
קראתי שהגיר לפעמים מזייף. עד כמה הבעיה חמורה? האם בכל הרכבים התקינו עדכון תוכנה שפותר את זה?
האם יש חיסרון בסטיישן לעומת טרנד (חוץ מזה שהוא יותר ארוך)?

ולבסוף, האם במקום זה כדאי ללכת על יונדאי 30 סטיישן (שגם מציעים שם במבצע)?

תודה
ארי

enigo

New member
אפשר למצוא את הרכב הזה גם במחיר נמוך יותר

אוטו מעולה, מלבד עניין התיבה - ולגבי זה יש טענות שהחלפת המצמדים פותרת את הבעיה, או לפחות מפחיתה אותה משמעותית.
צריכת הדלק - סביב 11-12 ק"מ לליטר בנסיעות לעבודה וחזרה שמערבבות פקקים ובין עירוני זורם.

geigera

New member
מה עם

הבעיה של הרעידות והעברת הילוכים לא טובה. גם זה נפתר בהחלפת מצמדים?
עכשיו בכלל שיניתי פאזה והתחלתי לחשוב על דיזל - אוקטביה או פלואנס. היתרון הוא גם בצריכת דלק (למרות שזה אולי מתקזז בטיפולים היקרים). גם התקציב שלי ירד היום ב 10k (הוצאה בלתי צפויה שנחתה).
גם על היברידי אני חושב, אולי הונדה אינסייט, למרות שהבנתי שכל ההונדות נמוכות ואי אפשר לנסוע איתן על דרכי עפר או מדרכות. לא מוצא חן בעיניי.

enigo

New member
למה אתה רוצה לנסוע עם מכונית על מדרכה?!

דיזלים בתקציב שלך עלולים להיות עם נסועה גבוהה מאוד, והמשמעות היא שאתה כבר קרוב בצורה לא נוחה להוצאות גדולות - סוף חיי הטורבו, למשל, או תיקון יקר במערכת ההזרקה. צריך לקחת את זה בחשבון.
החלפת המצמדים אמורה לפתור בדיוק את הבעיות הללו, ולכן הזכרתי אותה. אם היא אכן פותרת אותן או לא, זו כבר שאלה טובה.
האינסייט רכב נחות כמעט בכל מובן - מרווח, נוחות, ביצועים, רעשים, איכות בניה... עדיף לוותר.

geigera

New member
לפי מה שאני רואה

אני יכול לקנות משהו בסדר גודל של 120 אלף ק"מ. זה הרבה?

enigo

New member
לא. לא כזה הרבה לדיזל. בטוח שיש אוקטביה דיזל במחיר הזה עם

נתונים כאלו? לגבי הפלואנס יש סיכוי, נמכרה בכמויות ועכשיו חברות הליסינג בטח תקועות עם הרבה מכוניות במגרש.
אם אתה בוחר בפלואנס - ברר אם החליפו כבר את ה"מוח" של הגיר. יש לו נטיה למות סביב 80-100 אלף קילומטרים, ולא כדאי לך שזה יקרה במשמרת שלך, כשכבר אין אחריות...

geigera

New member
דווקא

לא ראיתי את זה בחברות אלא אצל אנשים פרטיים.
כמה עולה המוח הזה?

enigo

New member
לא יודע - בינתיים כל מי שאני מכיר שנתקל בזה היה עדיין

באחריות. אבל ממה שהבנתי - זה בסדר גודל של אלפי שקלים.

תבדוק באוטודיל, יש להם מבחר גדול מאוד של רכבים משומשים

ושתמצא משהו טוב, ואם אתה מתווכח על המחיר, לדעתי יורידו לך ממחיר שהם מציעים.

למעלה