זקוק להמלצה כלכלית ומקצועית לרכב

סטודלבט

New member
זקוק להמלצה כלכלית ומקצועית לרכב

שלום ,
אני בן 28 ומרגיש שאני חייב כבר רכב. אז למה אני לא קונה? העניין הוא שאני כרגע מתמחה בהייטק וסגור על סוג של חוזה בשכר נמוך (6K ברוטו, כי רציתי לרכוש ניסיון) אז יש לי את הפחד הזה לקנות רכב שיהיה לי קשה להחזיק אותו. אני גם שוכר דירה לבד במרכז.
מצד שני, אני גם יוצא לדייטים וזה כבר נהיה לי קשה בלי (למרות שבמגזר הדתי שאני חי בתוכו לא פוסלים על זה) אבל לי זה נהיה קשה ולא, אני מעדיף לא לשכור רכב.
אז חשבתי על ללכת על רכישת רכב בעסקת מימון כלשהי - נגיד, ליסינג פרטי. הסיבות הן לכך שאני בעל יכולת לשלם את המקדמה ואם התשלומים יהיו קטנים עד שהיכולת הכלכלית שלי תגדל (הערכה : עוד 8K בברוטו לפחות) בסוף השנה אז אוכל לעמוד בזה.
מה החסרונות של הליסינג הפרטי? האם הוא יתאים לי או שיש אופציות אחרות בשוק שהייתם ממליצים?
רציתי מאוד לרכוש את השברולט ספארק, האם היא זמינה בליסינג? האם ביבואן אני אוכל לרכוש אותה בעסקת מימון דומה?
אגב, אני אשמח אם כל העצות יהיו בהנתן שהחלטתי שאני רוצה רכב ולא עצות כמו לוותר עליו. גם אם אפול לכאוס כלכלי, זה רק שנה אחת ויהיה לי גב למקרה חירום מההורים (עצוב אבל זה מה יש).

הרכב שאני מעוניין בו : מיני או סופר מיני, עדיפות לאוטומט - בסגנון של ספארק, פיאסטה (סופר מיני) , i10 וכו'.
תודה רבה ושבוע טוב

יש לך מזל שאצלכם לא פוסלים על זה...

זה כי במגזר הדתי מקדשים ערכים אמיתיים ולא שטויות.
למה אתה צריך רכב? האם רק כדי לצאת? זה כבר אמרת שלא פוסלים אצלכם על זה. תצאו או ברגל או בשימוש בתחבורה ציבורית...
בעתיד כשהשכר שלך יגדל אז תרכוש רכב. לא כדאי לך לרכוש רכב מתוך עמדת חולשה כלכלית, כי אם תרכוש חדש אז תשלם יותר עבור המימון וגם הרכב לא ירשם על שימך.
אם תרכוש רכב משומש אז תיכנס לאי וודאות משמעותית והתמימות שלך עלולה לעלות ביוקר. לא כולם ישרים ועוד יותר, לא כולם יודעים לשמור על ריכביהם כהלכה.
&nbsp
אתה שוכר דירה לבד במרכז. האם אתה מצליח לחסוך באופן סביר? אם כן, אז זה יגיע מהר ממה שאתה סבור כעת. סבלנות.

חן 1111

Active member
ליסינג פרטי זה שם אחר להלוואה

וזה יכול להיות פיתרון.
אם יש לך יכולת לשלם מקדמה משמעותית, אז אני הייתי משתמש בסכום הזה וקונה רכב משומש. כך תוכל לחסוך את התשלומים שהתכוונת לשלם, ובעוד שנה תעשה חישוב מסלול מחדש. אולי תוכל לעמוד בתשלומים אחרים, אולי תבחר להישאר עם הרכב המשומש (זה תמיד יותר כלכלי).

סטודלבט

New member
התכוונת משומש בליסינג פרטי?

למשל רכב ששווה היום 30K בליסינג פרטי - 10K אני מביא מהבית, 20K פורס נגיד ל-40 תשלומים, בחישוב מסלול מחדש - הכוונה היא לקפוץ לרכב שווה יותר בעוד שנה? (לשדרג את העסקה - להחזיר להם את הרכב המשומש ואז לשדרג לרכב "יוקרתי" יותר כמובן עם לקיחת התחייבות נוספת?
לא בטוח שהבנתי אותך.. אשמח לבאור נוסף, תודה.

חן 1111

Active member
ממש לא. אין ליסינג פרטי על משומש

התכוונתי שאם יש לך נגיד 20K להביא מהבית, תקנה רכב בסכום הזה. ומעכשיו כל חודש תחסוך 500 שקל.
כאשר תשתנה ההכנסה שלך, תעשה חשבון אם שווה להחליף, ואם כן, איזה רכב ובאיזה מסלול. בינתיים אתה מרוויח ירידת ערך, ריבית וביטוח זול יותר.
ואם יש לך רק 10K להביא מהבית, אז אפשר לקנות רכב גם בסכום הזה, ואפשר גם לקחת הלוואה של עוד 10K ולקנות ב-20. במחיר הזה כבר אפשר למצוא רכב סביר לגמרי.
אל תשכח לקחת בחשבון את עלויות הביטוח, טסט וטיפולים. וזה בכל מסלול שתבחר.

רכב זה לא כלכלי בכל מקרה , אין כאן שום דבר חדש

אבל זה שאשה כתבה את המאמר ואומרת ששופינג אצלה
זה לא קיים זה שטויות
תראה לאשה נעליים ותראה איך היא נהנית יותר ממכל דבר אחר

בחורה צנועה וחכמה ברמה של פורצת דרך

כל הכבוד לה על התובנות והביצוע כאחד.
&nbsp
אין כל ספק שהמבוגרים טמבלים כמו הילדים בגן. אצל המבוגרים מדובר ברכישת רכבים גדולים וחזקים שהם מעל ליכולת שלהם לבצע כנהגים, ולעתים גם מעל היכולת הכלכלית [מי הטמבל שמשתעבד כלכלית בעבור קוביית פח עקומה ומזורגגת?!]...וגם בחוסר יכולת לשמור על הרכבים כהלכה [נראים כמו הצרות שלי אחרי זמן קצר] וכו'...

natanlevi

New member
לגבי הספארק אני לא בטוח אבל

תראה אני לא יודע לגבי הספארק אבל אני יודע שיש בקיה אופציה לקנות את הפיקנטו בעסקה כזו. אני מאמין שגם בשברולט אפשר אבל אני פשוט מכיר מישהו שקנה לא מזמן את הפיקנטו, אז לגבי הפיקנטו אני יודע את זה בוודאות.

סטודלבט

New member
מה הקטצ' בעסקה הזו?

enigo

New member
מה הקטצ'? לא כתוב כמה משלמים בסוף...

ובהנחה שבסוף אפשר או לשלם סכום נוסף ולקנות את האוטו, או להחזיר את האוטו, אז מגולמת כאן ירידת ערך של 27,000 שקלים בשנתיים, לרכב שעולה 66K חדש (בעסקאות ליסינג 0 ק"מ). ירידת ערך די חריפה לשנתיים לדעתי. שווה לבדוק מה ההצעות בשוק החופשי, ולא יד שניה. אבל אהבתי את ההגדרה "זכות". מה בדיוק הזכות פה?!

לא הבנתי איך אתה הגעת למסקנות הללו

חסר לך הנתון של התשלום האחרון לרכישת הרכב אחרי 25 החודשים. המסקנות תהיינה שונות בהתאם לגובה התשלום הזה. ולפי זה גם לא ברור למה החלטת שירידת הערך בשנתיים היא דווקא ה27K
נניח שהתשלום האחרון הוא 40K אז זה מוביל אותך לסכ"ה של 40 + 27 + 900*25 =~ 90K !
ולהבדיל אם התשלום האחרון שקל בודד אז הסכ"ה הוא סביב 52K
בכוונה הבאתי מספרים לא סבירים בקצוות להדגיש את השפעת המחיר האחרון על אטרקטיביות העיסקה עאשר ברור לכולנו שהמימון לא ינתן חינם איןכסף.

enigo

New member
כי אני מכיר איך העסקאות הללו עובדות

התשלום האחרון הוא תמיד בסדר גודל של שווי הרכב בסוף התקופה. אם הוא יהיה גבוה יותר - אף אחד לא יקנה את הרכב, וחברת הליסינג מפסידה. אם הוא יהיה הרבה פחות, התשלום החודשי לא יהיה אטרקטיבי.
ומכיוון שעלות העסקה, לפי מה שפורסם במודעה, היא 27,000 שקל, והיא לתקופה של 25 חודשים (שנתיים וחודש) אז המשמעות היא שהעסקה הזו מגלמת ירידת ערך של 27,000 שקלים בשנתיים. וזה הרבה מדי.
עדיף לקנות רכב חדש עם מימון ולמכור אחרי שנתיים. יצא זול יותר.

מעניין...

עכשיו אני מבין את ההיגיון של התחשיבים של עיסקאות כאלה...
אף פעם לא התעמקתי בעיסקאות האלה כי תמיד העדפתי עיסקת מזומן. אני לא אוהב לסחוב תשלומים שאח"כ מצטרפים לתשלומים אחרים מזמנים אחרים ונעשה משמש.
&nbsp
את אופן קביעת התשלום אחרי סיום 25 חודשי התשלום, והשאיפה שיהיה זהה למחיר המחירון של רכב כזה יד 2...
בעצם רשום שמקדמה 5500 ואח"כ 25 חודשי תשלום של 900. נניח שזה יוצא בקירוב 30,000 שח + 27000 שזה תשלום נוסף לשלם. איך מגדירים תשלום כזה [27,000] ? ובכל מקרה הסך הכל 57,000 שח. האם זה לא מעט מאד עבור רכב אוטומטי 1.4 סמק חדש? איפה רשום שחסר התשלום האחרון?
יש את המקדמה ויש את החודשי ויש בנוסף את ה27,000 שלא מגדירים מה מהותו.

enigo

New member
איך הבנת שהתשלום האחרון הוא של 27,000 שקלים?

אני הבנתי 22,500 בתשלומים, ועוד 5500 תשלום ראשון, ומישהו טעה בחשבון ובמקום 28K רשם 27K...

OK זה באמת לא ברור

אני לא הבנתי וסתם ניחשתי. אני מניח שאתה צודק באנליזה שלך וכלומר שחסר כאן נתון של התשלום האחרון שהוא כנראה בקירוב המחירון של הרכב אחרי השנתיים.

ב6000 שח ברוטו לא שוכרים דירה ומחזיקים רכב

למרות שזאת בדיוק התשובה שלא רצית לשמוע.
&nbsp
רכב משומש זול עולה כולל הכל לפחות 1500 שח חודש, ורכב קצת פחות משומש יעלה לך 2500 שח לחודש (כולל הכל).
תוסיף שכר דירה וקצת אוכל ואתה מוציא יותר ממה שאתה מכניס
&nbsp
אם אתה חייב רכב כדי להגיע לעבודה ואחרת תהיה הומלס זה סיפור אחר.
&nbsp
&nbsp

סטודלבט

New member
אני שוכר ב-2600 כולל הכל..

או שאתה רוצה שאני אגור בצפון הרחוק עם ההורים ואסע כל יום 3 שעות לעבודה לכיוון אחד?
&nbsp
&nbsp

סטודלבט

New member
מתקן את עצמי

אני מניח שהתכוונת לא שוכרים דירה וגם מחזיקים רכב... "וגם" ולא "או". קבל התנצלות.

the annonymous

New member
זה משאיר קצת פחות מ 3 לכל השאר.

תוריד אלפייה אוכל, עוד 200-300 שקל ביגוד, 100 תקשורת ולא נשאר לך כלום לרכב.
&nbsp
&nbsp

למעלה