גלגל ספייר

רוני1955

Active member
גלגל ספייר

האם יכול להיות שבמיצובישי אאוטלנדר אין גלגל ספייר?

מנחם231

New member
מה אתה מתפלא כל כך?

היום אם יש לך גלגל ספייר זה כבר משהו די חריג. אם יש אז הוא קטן ומאפשר הגעה
לצמיגאי.זה במקרה הטוב.
גם לי אין ומותקן אצלי ערכת ניפוח שזה מבאס ברמות.

eladgabso01

New member
תבדוק אם ברכב קיים מקום לגלגל רזרבי

יש יבואנים שלא שמים אותו למרות שהחוק מחייב לשים גלגל אם יש את המקום ברכב

לפי תקנות 365 ו-365 א', חלה חובה ברכב מנועי להמצאות גלגל חלופי אם קיים מקום עבורו"

מנחם231

New member
ממה שאני מכיר אם אין גלגל אין גם מקום.

ניסיתי לשים גלגל מוקטן ולא הצלחתי.הצמיגאי אמר שחבל להתעסק עם זה לא יעזור.

WarDog

New member
לא בטוח שאתה צודק,

התקנה(365א) אומרת שאם הרכב תוכנן ללא מקום לגלגל חלופי (ועוד 2 תנאים) אז אתה יכול לנסוע ללא גלגל חלופי.
&nbsp
כלומר אם יש מקום פיזי מספק לגלגל אבל הוא מגיע בלי מהיצרן אז אין בעיה של "עברה על החוק".
נכון שזה הבדל סמנטי וההגיון אומר שאין הבדל ממשי בין "יש מקום" ו"תוכנן מקום".

eladgabso01

New member
בזמנו ביבואן סיפק את סובארו XV בלי הגלגל רזרבי

בגלל שיש מקום לגלגל משרד התחבורה חייב אותם לספק גלגלים גם למי שכבר קנה וקיבל את הרכב

WarDog

New member
השאלה איך אתה מגדיר "יש מקום"

אם רק כמיקום מספיק לדחוס את הגלגל לתוכו, או כמקום שהוא יעודי לגלגל וכולל קיבוע לגלגל החלופי.
בהבנה שלי אם אין קיבוע לגלגל החלופי(שלא יעוף מצד לצד בפניות) אז הרכב לא צריך לכלול גלגל חלופי.

oscars

New member
יש מכוניות חדשות שנמכרות היום בלי גלגל רזרבי

ואני לא מבין את יצרני המכוניות
מוכרים רכב ב 200 אלף שקל וחוסכים על גלגל רזרבי ?
מנסיון בעבר של צמיגים שהתפוצצו או נקרעו באופן שלא ניתן לנפח - החלפתי צמיג ובתוך חצי שעה המשכתי בנסיעה. מה הייתי עושה עם ערכת ניפוח? מחכה כמה שעות לגרר ?

kitt

New member
ליצרן עם כל הכבוד לא אכפת מהנוחות שלך. יותר אכפת לו מ60 דולר

שהוא חוסף לכל אחת מ150000 המכוניות שהוא מוכר בשנה (וזה במקרה של דגם מאוד לא נפוץ...) תעשה את החישוב ותראה שהעלות גבוהה.
מעבר לזה, גלגל = יותר משקל = עליה בצריכת הדלק = יותר מס על הרכב = רכב פחות כדאי לקניה מבחינת הפירסומים היבשים.

התפוצצות צמיגים...

היות ורשמת מניסיונך בעבר עם צמיגים [בלשון רבים] שהתפוצצו וכו'...בגלל זה עולה בי החשד שאינך מודע לכך שזה קשור לעיתים לנסיעה בתת לחץ אויר, בעיקר לנסיעה מהירה בתת לחץ אויר. אתה למשל שבדומה אלי, גם אתה אוהב לגלגל את צמיגיך יחסית מהר
, מוטב שתקפיד שבעתיים שלחץ האויר יהיה על הצד הגבוה של הספקטרום הנורמלי עבור הצמיג והרכב
החיסרון של זה הוא שזה יגרום לנסיעה להיות פחות רכה אבל היתרונות של זה הם רבים מגוונים וחשובים: למשל נסיעה הרבה יותר מדוייקת במובן אחיזה ויציבות בסיבובים מהירים ובתאוצות משמעותיות [חיוביות ושליליות כאחד], תבזבז פחות דלק ותהנה מהצמיגים לאורך זמן כי תהיה פחות שחיקה הקשורה ליובש בדופן הצמיג באיזור החיבור בין הדופן לסולייה. כל אלה הם הBENEFITS.
מצד שני כאמור כפי שציינתי, יש כאלה [אני איני נמנה עליהם] שאוהבים שהרכב שלהם רך כמעט כמו אונייה
והם לא יאהבו רכב אחיד וקשיח מדי לטעמם
.
באופן אישי, לא מפריע לי שהרכב פחות רך כי יש את הרשימה הארוכה של היתרונות כפי שמניתי למעלה ואשר הם מהותיים מאד למי שנוהג יחסית חזק, וכמובן היתרון הבטיחותי שאתה מקבל רצועת ביטחון נוספת [טווח ביטחון נוסף] מהערכים של התת לחץ שהם:
1. גם גורמים לבלאי בדופן הצמיג שתמיד, בכל צמיג, היא בנוייה חלש [פחות שכבות] מהסולייה. חבל על הצמיג. צמיג בלוי [=עם בלאי] יתפקד פחות טוב.
2. מסוכנים יותר לפיצוץ הצמיג בנסיעה שיגרתית מהירה כביכול ללא כל סיבה הנראית לעין [אפילו בכביש הכי איכותי שיש]. אלה פיצוצים שהמאפיין שלהם הוא שהם קורים רק בכביש מהיר/ אוטוסטרדות
בנהיגה מהירה ובלי שאתה נתקל במהמורה. אין בזה צורך אלא מדובר על תוצאת החום שנוצר בדופן הצמיג עקב תת הלחץ שמעוות את הצמיג, עד לכשל הפתאומי של "הצמיג המסכן שלא יכול עוד"
. האם אלה הפיצוצים שאתה חווית?
3
. מסוכנים יותר להתהוות פנצ'רים [כשהצמיג רך אז קל יותר למסמרים וכו' לחדור לתוכו. הקשיחות של צמיג מנופח היטב מהווה גורם מגן].

oscars

New member
אני מקפיד בפנאטיות על מצב הצמיגים

מנפח אויר פעם בשבוע - שבועיים
מחליף צמיגים כשצריך ולא כשמתקילים אותי בטסט
אבל הצמיג שהתפוצץ היה אחד מרביעיית קלבר בת שנתיים בלבד (זה היה ברנו מגאן)
מיד החלפתי את כל הרביעיה ברביעיית ברידג'סטו טוארנזה.
תאמין לי שזה נראה כמו לנהוג ברכב אחר. התנהגות כביש שונה לגמרי.
מאז אני מאוד חששן לגבי זהות הצמיג שאני מתקין
הסיאט הגיעה כחדשה עם ברידג'סטון ולאחרונה החלפתי את הרביעייה לרביעיית קונטיננטל

oscars

New member
אני מנפח לפי הוראות היצרן. כתוב על מכסה מיכל הדלק

WarDog

New member
אני לא יודע מה עם האחרים,

אני לא יודע מה עם האחרים, וולוו נותנים שירות חינם של צמיג זמני במקרה ומתפוצץ לך צמיד ברמה שערכת תיקון כבר לא תעזור, בתנאי שאתה מחזיר את הצמיג בתוך X שעות(פיקדון של 1000 שקל) והשירות הוא הגעה תוך שעה לכל חור בארץ פרט לכביש הערבה שהוא שעתיים הגעה.
&nbsp
אני מנחש שיש משהו דומה גם לבעלי רכבים אחרים שאין בהם צמיג חלופי.

למעלה